„Svoji formu si vysvětluji povedenou letní přípravou a taky dobrým vedením v dorostu, kde mě trénují pánové Pítr a Frohlich,“ říká šikovný mladík.

Odchovanec Valmezu sice na trávnících září, ale mimo hřiště zůstává naprosto v klidu. Góly ho nerozhodí, vždy je sází po většinu kariéry. „Už od mladého věku jsem střílel celkem dost gólů, a to i z pozice středního záložníka. V kategorii U15 mě trenér posunul na hrot, což mi vyhovovalo. Hrávám ještě někdy křídlo, kde můžu naplno využít svoji rychlost,“ říká Vrána.

Proti Vsetínu poprvé udeřil ve 37. minutě, kdy hostům vrátil vedení. Druhý gól Vrána vstřelil čtvrt hodiny před koncem, kdy zvyšoval už na 4:1. Hotovo ale ještě zdaleka nebylo.

„V závěru to byly nervy a to i proto, že jsem v pětaosmdesáté minutě dostal koňara, a tak jsem klukům nemohl pomoct směrem dozadu, ale nakonec jsem se ještě hecl a asistoval u branky na 5:3,“ říká Vrána.

Vítěznou přestřelku s krajským rivalem si i přes dramatickou koncovku užil.

„Ve Vsetíně jsme odehráli dobrý zápas a to i přes to, že se s kluky stále sehráváme. Vytvořili jsme si dost šancí a pět z nich jsme přetavili v branku. Bohužel jsme tři góly obdrželi a máme se ještě v čem zlepšovat,“ ví útočník Valmezu, který díky svému výkonu a hlavně přesným zásahům v sestavě Valachů zůstane i v příštích duelech.

„Fakt, že jsem dal pár gólů v přípravě, ještě nic neznamená,“ myslí si. „Budu muset makat i nadále, abych ze základu nevypadl,“ přidává.

Zatímco v minulé sezoně fotbalisté Valašského Meziříčí bylo ve třetí lize otloukánkem a bez jediné výhry sestoupili do divize, v nadcházejícím soutěžním ročníku by Hajného tým neměl být outsiderem.

„Současné mužstvo je plné fajn kluků a dobrých fotbalistů, takže věřím, že když budeme makat naplno, podaří se nám v divizi vyhrát spoustu zápasů,“ je přesvědčený osmnáctiletý talent.

Velkým přínosem pro klub je angažování zkušeného kouče Pavla Hajného. „Náš trenér ví, co chce hrát a má to hlavu a patu. Tréninkové jednotky se mi líbí, takže jsem s ním spokojený,“ uvedl Vrána.

Fanoušek Barcelona a argentinské modly Lionela Messiho, který se od mládí učí od staršího bratra Šimona, dosud v kariéře nepůsobil nikde jinde než ve Valmezu. Student třetího ročníku gymnázia ve Valašském Meziříčí však z rodného města neutíká.

„Momentálně hraju doma a to mi vyhovuje, protože tady mám školu a kamarády, ale kdyby mi přišla nějaká zajímavá nabídka, určitě bych ji zvážil,“ dodává.