Borec, který začínal s fotbalem v šesti letech ve Vsetíně a posléze se prosazoval za vsetínské béčko v okresním přeboru, po zápase nemohl věřit tomu, co na hřišti předvedl. Jeho čtyři zásahy v Choryni přišly postupně ve 2., 7., 30. a 44. minutě a výrazně tak nasměrovaly Valašské Příkazy k vítězství (5:0).

„Toto se mi stoprocentně už nikdy nepodaří. Jsem vyšší postavy a paradoxně jsem žádnou branku z těch čtyř nedal hlavou," culil se po střeleckém představení v Choryni útočník Valašských Příkazů Pavel Ryza.

Hrdina zápasu 3. kola 1. B třídy v 60. minutě střídal kvůli bolavému kotníku, ale v tu dobu měl už dávno splněno. Vytáhlý útočník také dobře věděl, že takováto mimořádná čtyřbranková kanonáda bude v kabině hodně drahá. Podle všeho jej to bude stát několik litrů slivovice.

„Nějaké zápisné už proběhlo v sobotu po zápase, protože jsme to nějak nestihli na konci minulé sezony, kterou jsem již v Příkazech odehrál. A samozřejmě dát čtyři branky za poločas je unikátní a u jedné láhve to určitě nezůstane. Snad můj příspěvek pokladníkovi bude mít důvod k oslavě po dalším vítězném zápase," přeje si Pavel Ryza, který v Příkazech načal druhou sezonu.

„Šel jsem do Příkazů za kamarádem Vlastimilem Juřicou a zatím se nám tady líbí. Máme ze tří kol šest bodů. Jen tak dále," přeje si Pavel Ryza.

Nezbývá než popřát odchovanci vsetínského fotbalu, aby se v dalších zápasech v 1. B třídě svému osobnímu rekordnímu střeleckému zápisu alespoň přiblížil a potěšil tak oko nejen fotbalového fanouška ve Valašských Příkazech.

MARTIN NĚMEC