Střítež táhne za záchranou kanonýr Oldřich Malý

Valašsko – Fotbalisté Stříteže šli do jarních záchranářských bojů notně posíleni. Již v minulém kole představili v sestavě bývalé hráče Poličné Radka Příleského a Michala Šoboru. Na Valašské Příkazy vytasili jiný kalibr – bývalého kanonýra Hutiska Oldřicha Malého. Jeho dvě branky v závěru rozhodly o třech bodech.

9.4.2012

V utkání vsetínské III. třídy Kelč B – Podlesí vyhráli domácí 1:0. Foto: Pavel Hrdlička

OKRESNÍ PŘEBOR

STŘÍTEŽ  – VAL. PŘÍKAZY 3:2 (1:2)

Hosté začali sebevědomě a již ve 2. minutě se radovali. Mezi stopery se protáhl J. Kuriš a bylo to 0:1. Ve 20. minutě bylo vyrovnáno. Po rohu se prosadil Vavruša. Potom začal domácí obraně motat hlavu rychlý Vaculka. Po půlhodině jej obránci poslali k zemi a kopala se penalta. Tu proměnil Ptáček – 1:2. Vedení hostů bylo zasloužené, v první půli byli lepším týmem. V závěru prvního dějství došlo k nezaviněné srážce dvou hráčů a pro hostujícího Martina Valčíka musela přijet sanitka. Jeho zranění kolene bylo hodně vážné.

Druhý poločas začaly Příkazy aktivně a již ve 48. minutě mohlo být rozhodnuto. Střelu Vaculky vykopli obránci z brankové čáry. V 68. minutě se obranou Stříteže probil Strnad, byl faulován ale zakončil – mířil vedle. To byla jasná šance. Do 72. minuty to vypadalo s domácími špatně. Potom ale Michal Melichařík rozehrál trestný kop na Malého a jeho technická střela doplachtila k pravé tyči – 2:2. V závěru byli blíže k vítězství domácí. V 79. minutě v jasné šanci mířil Vavruša volejem nad. V 90. minutě střídající Merta jasnou tutovku poslal mimo tyče. Když už to vypadalo na dělbu bodů, přišla neuvěřitelná minela brankáře hostů Valčíka. Lehký centr Vavruši mu vypadl z rukavic přímo na brankovou čáru a Malý stál na správném místě. Snadnější branku v životě asi nedal – 3:2.

BRANKY: 73. a 91. Malý, 20. Vavruša – 2. J. Kuriš, 31. Ptáček pen.

STŘÍTEŽ: J. Basel – Matouš Melichařík, Stodůlka (69. Merta), Příleský, Kuběj (46. Videcký) – Lušovjan (46. M. Basel), Michal Melichařík, Plešek, Šobora – Vavruša, Malý.

VAL. PŘÍKAZY: Valčík – M. Valčík (35. S. Polách, 79. Petr Šenkeřík), Ptáček, Karas, Gargulák – Vaculka, Pavel Šenkeřík, Strnad, Juřica – J. Kuriš (60. M. Kuriš), D. Polách.

ROZHODČÍ: Kopecký.

N. HROZENKOV – LHOTKA N. B. 3:2 (2:1)

Domácí si na lídra tabulky pěkně vyšlápli. Již v 5. minutě je poslal do vedení Roman Ohryzek. Za půl hodiny bylo vyrovnáno z kopačky Daniela Vavříka. Těsně před přestávkou se domácí radovali z branky do šatny. Trefil se Filip Larmer. Uklidnění do domácích řad přinesla branka Martina Kulčáka v 57. minutě. Fotbalovější hosté ale zabrali a v 79. minutě snížil Vavřík. Domácí ale drtivý nápor přežili.

V.KARL.+KAR. B – VSETÍN B 2:1 (2:0)

Domácí zahájili utkání náporem a již v 8. minutě skórovali Šimákem. I nadále si udržovali herní převahu a výsledkem jejich tlaku bylo vyloučení hostujícího hráče Sukupa ve 28. minutě zápasu, který zabránil průniku do vyložené gólovky. Domácí pokračovali v tlaku i v neproměňování šancí. Vše však napravil střelec utkání Šimák, který se nádherně trefil z přímého kopu pět minut před přestávkou. Druhý poločas domácí zahájili i v početní převaze bojácně a hosté je ztrestali gólem Spáčila v 50. minutě. Ze strany domácích pak pokračoval moc opatrný herní projev. Výhoda jednoho hráče v poli se však projevila a domácí získávali mírnou převahu. V závěru si domácí drama připustili sami, neproměnili pokutový kop.

PR. BEČVA – HALENKOV 5:0 (2:0)

Již ve druhé minutě se dostal k míči Pečiva a těsně minul branku. Přišla 11. minuta,Vladimír Fiurášek našel přesně hlavu Lukáše Křenka ml., a ten neomylně skóroval – 1:0.

Pak se hrál oboustranně neplodný fotbal, až ve 39. minutě zahrával trestný kop Pečiva, ten pro změnu našel hlavu Vladimíra Fiuráška, a ten zvýšil na 2:0. Druhý poločas se hrál ve znamení nervozity na obou stranách, obě mužstva se střídala v šancích, ovšem žádná neskončila brankou. Minimálně čtyřikrát se předvedl domácí nový brankář Lumír Peiger (Frenštát). V závěrečné desetiminutovce se domácí opět zvedli ve svém výkonu. V 79. minutě střídající Janíček našel Martina Fiuráška, a ten hlavičkou zvýšil vedení na 3:0. Dvě minuty nato krásnou střelou upravil na 4:0 svým druhým gólem Lukáš Křenek ml. – 4:0. V 90. minutě střídal Patrik Kubáň a ihned se prosadil nechytatelnou střelou – 5:0.

VAL. SENICE – PRLOV 3:0 (1:0)

V prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas, za domácí se trefil Sucháček. Druhá půle již byla plně v režii Senice, ale její borci trefovali třikrát do tyče. Uklidnění přišlo až v závěru. V 87. minutě přidal druhou branku opět Sucháček, v závěru třetí Šipinka.

RATIBOŘ A – HORNÍ BEČVA 2:1 (0:0)

Branky ve výborném zápase začaly padat až po změn stran. V 56. minutě dlouhý centr z poloviny hřiště prodloužil Blizňák na Adámka a domácí vedli. V 65. minutě našel Bernát Blizňáka před brankou a ten zvýšil na 2:0. Naděje hostů přišla v 87. minutě, kdy se trefil hlavou Sekyra. Vyrovnat již hosté nestihli.

DOL. BEČVA B – HUSLENKY A 3:1 (0:1)

Hosté se v první půli radovali, když se trefil Kopecký. Ve druhé půli se domácí zlepšili, ale dlouho marně dobývali branku soupeře. Střelecké prokletí prolomil v 70. minutě Martyčák. V 85. kopal rohový kop Marek a jeho krásný centr doplachtil do šibenice. Tečku za zápasem udělala posila z Rožnova – Vyvíjal v 90. minutě.

LAČNOV – KATEŘINICE B 2:3 (0:3)

Hosté v první půli udělili domácím lekci z produktivity. Byli pod tlakem, ale vstřelili tři branky. Dvakrát mířil přesně M. Olšák, jednou K. Olšák. I ve druhé půli hosté hráli technicky dobře, domácí se na nápor zmohli v závěru. V 75. minutě snížil Bartoš a kontaktní branku přidal v 87. minutě Hrabina. Vyrovnat již Lačnovjané nestihli.

LIPTÁL – POLICE 2:3 (1:0)

Domácí se v úvodu ujali vedení brankou Kachtíka. Hosté se postupně rozehrávali a branky začali střílet ve druhé půli, když domácím začaly docházet síly. V 51. minutě vyrovnal Hruška. Ještě jednou šli domácí do vedení po brance Šimary. Jenže závěr patřil hostům. V 64. minutě vyrovnal Zimák a o tři minuty později tři body pro hosty zařídil Vančura. Hosté byli lepším týmem.

LUŽNÁ – HOŠŤÁLKOVÁ 2:0 (1:0)

Bojovný zápas přinesl dvě penalty, které rozhodly o zaslouženém vítězství Lužné. Obě proměnil Martin Filgas.

JANOVÁ B – LESKOVEC 2:2

Ve vyrovnaném zápase se hosté ujali vedení ve 22. minutě, kdy se trefil Hromada. Radost hostů trvala jen tři minuty, po pěkné akci vyrovnal Potočný. Ve druhém poločase šli do vedení hráči Janové brankou Potočného, za hosty záhy vyrovnal na spravedlivých 2:2 Pala.

KELČ B – PODLESÍ B 1:0 (0:0)

Souboj dvou předních týmů třetí třídy měl dramatičnost a zajímavý průběh. Již v úvodu měly oba kolektivy několik šancí. Tu největší měl domácí T. Hlavica, ale mířil vedle. Ve druhé půli domácí zvýšili obrátky, ale obrana hostů fungovala skvěle. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 79. minutě. Tomáš Hlavica donutil obránce k chybě, sebral mu míč a s přehledem překonal brankáře Michuta. Závěr zápasu byl hodně dramatický, zkušený sudí Žilinský potřeboval hodně karet, aby uklidnil hráče obou týmů. Hosté dokonce vyrovnali Pernickým, ale sudí dal na pokyn laického rozhodčího a branku neuznal. Po zápase byla ze strany Podlesanů bouře – jakoby hlásila návrat zimy do moravských luhů a hájů. A kdyby měli hráči z Podlesí na lavičce tatary, možná by byl „aji mrskut“. Naštěstí sudí Žilinský neměl sukni, přes trenýrky se nebije.

HRACHOVEC B – KRHOVÁ A 0:3 (0:2)

Favorit neponechal nic náhodě a bez problémů získal tři body. Do pohody jej dostal již v 16. minutě utěšenou střelou do šibenice Kristek. Potom utekl domácí obraně R. Grygařík a pěkným lobem překonal brankáře Vaigla. Krhová byla v první půli jasně lepší. Ve druhé půli měli domácí jednu šanci, ale Jiří Vrána nedal. Výsledek pečetil z penalty Indrák.

JARCOVÁ – CHORYNĚ B 2:2 (2:1)

Hosté se ujali vedení brankou Luboše Hadvičáka. Za domácí vyrovnal Petr Hoffman. Ještě do přestávky Jarcová zápas otočila. Střelcem branky byl Erik Klvánek. V 89. minutě hosté zahrávali standardní situaci a trefil se Jakub Vedral.

VIDČE B – JUŘINKA B 3:1 (1:0)

Fotbalovější hosté doplatili na neproměňování šancí. Domácí byli v koncovce důraznější. Dvakrát se trefil L. Vala a jednou Nerad. Za hosty vyrovnával na 1:1 Bazalka.

KLADERUBY – BRANKY 2:1 (1:1)

Domácím patřil úvod zápasu a již v 15. minutě mířil přesně Martin Škařupa. Těsně před přestávkou vyrovnal Bátrla. V 53. minutě rozhodl pro domácí Gerla.

BYNINA – RŮŽĎKA 2:1 (2:1)

Domácí se ujali vedení v 10. minutě brankou Petra Labaje. Za čtvrt hodiny vyrovnal Michal Tomšej. Zápas rozhodl ve 35. minutě Jakub Dibelka. Ve druhé půli se hrál vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Domácí se v závěru báli o výsledek.

MIKULŮVKA – HUTISKO B 0:1 (0:0)

Hosté byli v první půli fotbalovější, ale své šance nedali. Ve druhé části se domácím podařilo hru vyrovnat, ale paradoxně inkasovali. V 75. minutě vstřelil vítěznou branku Jakub Mikulenka.

JASENICE – KRHOVÁ B 1:2 (0:1)

Hosté nastoupili s řadou hráčů, kteří měli v nohách dopolední zápas áčka. Ve 20. minutě nedali penaltu. O pět minut později již Krhová ale vedla, gól dal Pastuszek. Domácí ve druhé půli bojovali a dočkali se zaslouženého vyrovnání. V 70. minutě se radoval Vaculín. Jenže radost trvala dvě minuty. Obraně utekl Mužík a bylo rozhodnuto.

LOUČKA – VELKÁ LHOTA 7:1 (5:0)

Souboj prvního s posledním byl od prvních minut jasný. Ve 24. minutě brankostroj zahájil po akci Černého s Cikhartem Jan Kundrát. Po půlhodině si na centr Černého naběhl opět Kundrát – 2:0. Kanonýr první půle byl při chuti a zvyšoval svou bilanci z penalt. Ve 36. minutě proměnil první po faulu na Koblihu, druhou penaltu záhy – 4:0. V 44. minutě zatočil Černý trestný kop kolem zdi – 5:0. Po hodině hostům zapípal tenisový kanár – autorem branky byl Kašík. Lhota snížila z penalty na 6:1. Tečku za velikonoční pomlázkou udělal v 87. minutě Černý.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 15 000 Kč

Obsluha automatizovaných strojů a zařízení na prvotní zpracování dřeva Strojníci pro obsluhu kmenové pásové pily v poloautomatickém provedení. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: STROJNÍCI PRO OBSLUHU KMENOVÉ PÁSOVÉ PILY V POLOAUTOMATICKÉM PROVEDENÍ, NÁPLŇ PRÁCE: obsluha kmenové pásové pily v poloautomatickém provedení, práce s PC, práce se dřevem., POŽADUJEME: vzdělání v oboru tesař výhodou, práce s PC, spolehlivost., NABÍZÍME: možnost navýšení platu - až po zapracování! Stravenky (závodní stravování)., V případě zájmu podáme podrobnější informace. , PRVNÍ KONTAKT: p. Jaroslav Řehák, telefonicky na čísle 603 277 352 nebo zasílejte životopisy e-mailem na: drevovyroba-rehak@centrum.cz. Pracoviště: Servis dpo řehák, s.r.o. 01, 756 04 Nový Hrozenkov. Informace: Jaroslav Řehák, +420 603 277 352.

Výroba - Výroba Seřizovači 130 Kč

Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů Seřizovači. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 130 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: Seřizování a údržba vstřikovacích lisů, Požadavky na zaměstnance: SOU/SŠ - strojní zaměření, praxe, znalost vstřikování plastů a plast. materiálů výhodou, uživatelská znalost práce na PC, ŘMV, jeřábník-vazač., Nabízené výhody: Příspěvek na penzijní a životní pojištění, stravenky, dovolená navíc., První kontakt: telefonicky (po-pá 8-16 h.), emailem, popř. osobně v BRANO a.s. SBU PL Zubří, ov.22.5.18. Pracoviště: Brano a.s. 01, U Bečvy, č.p. 1381, 756 54 Zubří. Informace: Ivona Bětuňáková, +420 734 697 212.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 6 000 Kč

Specialisté v oblasti oční optiky a optometrie Optometristé - oční optici. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 6000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Možný nástup ihned. , Požadujeme: platné osvědčení k výkonu zdravotnického povolání v oboru optometrista., Nabízíme: stravenky, prémie., První kontakt: telefonicky (po-pá 8-17 h.) nebo emailem., Bližší informace na www.ocnioptikamitas.cz, ov.18.5.18. Pracoviště: Vladimír mitáš 03, Pionýrská, č.p. 2182, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm 1. Informace: Vladimír Mitáš, +420 702 107 971.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 6 150 Kč

Uklízeči výrobních prostor (kromě potravinářské a farmaceutické výroby) a skladů Uklízeč/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 6150 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný ihned!, Nabízíme: možnost prodloužení doby určité, příspěvek na stravování, týden dovolené navíc nad zákonem stanovený nárok, odměny při pracovních a životních výročích, vitamínové balíčky., První kontakt: Zájemci se mohou dostavit do akciové společnosti Gumárny Zubří na návštěvní místnost každé úterý od 9:00 - 10:00 hodin. Proběhne prohlídka pracoviště a budou poskytnuty bližší informace o uvedeném pracovním místě nebo mohou zaslat životopis elektronicky na adresu Martina.Frydlova@guzu.cz, do předmětu zprávy prosím uveďte "UKLÍZEČ/KA - zkrácený úvazek". , ov.18.5.18. Pracoviště: Gumárny zubří, akciová společnost, Hamerská, č.p. 9, 756 54 Zubří. Informace: Martina Frýdlová, +420 571 662 228,731 596 774.

Fotbalisté Valašského Meziříčí. Ilustrační foto

Valmez gólově spasili Vrána s Furmánkem

Kaple sv. Růženy v areálu Vsetínské nemocnice.
2

Vsetínská nemocnice se připojí k Noci kostelů

Házenkáři Zubří mají jasný cíl: ve středu doma vytěžit bronz

ROZHOVOR / Buď, anebo, teď už jde o všechno. Jen vítěz bere medaili. Házenkářská řežba v rámci play-off extraligy o bronz vyvrcholí ve středu od 17 hodin v Zubří, kde se domácí Robe pokusí vyrovnanou sérii (2:2) s lovci z Lovosic strhnout na svou stranu.

Házenkářští mistři republiky začínali ve školní lize

Sportovní hala Na Lapači hostila v úterý závěrečný turnaj Vsetínské školní ligy v házené. O putovní pohár si to na palubovce rozdali žáci prvního stupně základních škol, Hovězí, Huslenky, Integra, Rokytnice, Sychrov a Ohrada. Posledně jmenovaní získali titul v kategorii dívky i chlapci.

Šofér převrátil opel do příkopu, nadýchal přes dvě promile

Přemíra alkoholu před jízdou byla zřejmě příčinou dopravní nehody, která se stala v sobotu 19. května u Stříteže nad Bečvou.

Krajské finále McDonald's Cupu vyhráli žáci Základní školy Komenského

Pouze dvě vstřelené branky rozhodly krajské kolo McDonald's Cup ve Zlíně. Díky lepšímu skóre se z vítězství a postupu do celostátního finále radují žáci pořádající Základní školy Komenského II. Tým vedený učitelem a dlouholetým mládežnickým fotbalovým trenérem Jakubem Chvaštěm se na konci května společně s nejlepší družstvy celé republiky představí na stadionu druholigového Ústí nad Labem. Právě na severu Čech se totiž koná Svátek fotbalu. A mladí ševci budou u toho.