I. B třída

Zašová - Kelč 2:1 (0:1)

Zašová předvedla vlíbivém ofenzivním utkání sKelčí velmi dobrý výkon a ani poločasová ztráta ji nezabránila vhouževnaté honbě zatřemi body. Kelč venku ani jinak než na brejky hrát neumí, a když se neprosadili domácí střelci Brňovják sTydlačkou, tak v35. minutě udeřil hlavou Hegar – 0:1. Dobrý zápas pokračoval zobou stran i po obrátce. Domácí bojovali jako lvi a dočkali se v59. minutě, kdy se kpravé tyči trefil zhranice pokutového území Tydlačka – 1:1. V80. minutě se na penaltě efektně obtočil smíčem Trtík a krásnou střelou ktyči rozhodl – 2:1. I přes snahu hostí přežili domácí poslední desetiminutovku a sedmiminutové nastavení bez úhony.

Branky: 35. Hegar 0:1, 59. Tydlačka 1:1, 80. Trtík 2:1.

Loučka - V. Polanka 1:1 (1:1)

Vyrovnaný zápas přinesl dělbu bodů. Loučka měla optickou převahu, ale dělala hrubky vrozehrávce, Polanka dokázala potrestat jen jednu znich. Ve 13. minutě zahrávali hosté roh, ale míč ztratili a dvojice Kobliha - Igor Kundrát zrealizovala brejk dva na jednoho učebnicově. Zakončoval Kundrát – 1:0. Ve 20. minutě ukázal excelentní kopací techniku Plšek a zpřímého kopu nedal Trusinovi šanci – 1:1. Plšek dále zaměstnával domácí obranu, hra se přelévala a byly kvidění i další šance. Ty již neměly gólového vyjádření, jako vpřípadě Igora Kundráta či Koblihy, a tak došlo kdělbě bodů.

Branky: 13. Igor Kundrát 1:0, 20. Plšek 1:1.

Choryně - P. Bečva 8:1 (5:1)

Po celku Zubří si zChoryně odvezla další hrůzostrašný debakl Prostřední Bečva, která se čím dál pevněji přikovává na poslední místo tabulky. Takovou herní krizi tamní fotbal již dlouho nepamatuje. I vtomto zápase ukázali hosté, že prozatím vletošní sezoně na tuto soutěž nestačí a mohou být rádi vkonečném resultátu pouze za jednociferný počet obdržených branek. V9. minutě darovala hostující obrana míč lacině Luboši Hadvičákovi, který jakožto rozený střelec nabídkou nepohrdl – 1:0. V19. minutě ukázala Prostřední Bečva jak nízké sebevědomí mají její hráči, když se jim totálně nedaří. Hosté měli po ruce možnost zahrávat pokutový kop. Do děje utkání vstoupil skvěle chytající Haška. Domácí brankář nejprve zlikvidoval střelu Stanislava Fiuráška, aby po předčasném vběhnutí hráčů Choryně do pokutového území byl pokutový kop opakován, Haška rozesmutnil také Kysučana. Tento moment dostal hosty do kolen. To domácí se po překvapivé prohře vÚjezdě léčili vtomto utkání příjemnou střeleckou kůrou.

Ve 26. minutě vystřelil Mojmír Klanica a odražený míč dorazil do sítě skluzem Škařupa – 2:0. V31. minutě poslal dlouhý míč Kovář na Luboše Hadvičáka, který přesprintoval zkoprnělou hostující obranu – 3:0. Ve 34. minutě se hosté trefili po centru Jurošky snižoval Ondryáš – 3:1. Náznak dramatického utkání trval pouhé dvě minuty, v36. minutě se hlavou trefil Škařupa – 4:1. Ve 41. minutě po standardní situaci a vyraženém míči hostujícím brankářem dorážel pohodlně Luboš Hadvičák – 5:1. I ve druhém poločase pokračovala Choryně vpohodovém výkonu. V54. minutě vypíchl Luboš Hadvičák míč hostujícímu brankáři Aleši Jurajdovi, ten jej fauloval a pokutový kop proměnil Indrák – 6:1. V64. minutě nachytal zúhlu lobem velmi nejistého Jurajdu Tomáš Klanica – 7:1. V74. minutě napálil míč do tyče Indrák a do sítě jej dovezl Jiří Hadvičák – 8:1. Hosté desítku odvrátili jen díky vychýlené domácí mušce ve zbytku utkání.

Branky: 9. Luboš Hadvičák 1:0, 26. Škařupa 2:0, 31. Luboš Hadvičák 3:0, 34. Ondryáš 3:1, 36. Škařupa 4:1, 41. Luboš Hadvičák 5:1, 54. Indrák 6:1, 64. Tomáš Klanica 7:1, 74. Jiří Hadvičák 8:1.

Sestava Choryně: Haška - Mácha, Bartošík, Kovář, Žlebek - Škařupa, M. Klanica, J. Hadvičák, T. Klanica - L. Hadvičák, Indrák. Střídal: L. Trefil.

Střítež – V. Klobouky 1:1 (1:1)

Hodně překvapivý tah připravil domácí trenér Melichařík před zápasem. Na lavičce nechal sedět své syny Michala sMatoušem a kapitána Sedláčka. Údajně zdůvodu nemoci či zranění. Hosté začali aktivně a již ve 2. minutě se sám před gólmanem Fabiánem ocitl Beňo. Jeho lob ale skončil mimo branku. O tři minuty později hlavičkoval domácí Merta, ale jeho pokus jen těsně minul pravou šibenici. Neujal se ani trestný kop Vavruši, který mířil mimo branku. Do vedení mohli jít domácí v 18. minutě. Hostující stoper Dohnal se nedomluvil sbrankářem Vypušťákem a Merta poslal míč těsně vedle levé tyče. Klobouky zahrozily ve 20. minutě. Ostrý centr Beňa stačil odvrátit Mičkal na roh před dobíhajícím Andrýsem. O dvě minuty později se hosté dočkali. Psota poslal do vápna měkký centr a Beňo zůstal zcela zapomenutý. Proti jeho hlavičce neměl Fabián šanci – 0:1.

Radost hostů trvala jen tři minuty. Ve 25. minutě poslal zpravé strany centr do ohně Slovák. Míč skončil na zadní tyči a Plešek jej nekompromisně napálil do sítě – 1:1. Po vyrovnání se hra přestěhovala do středu pole a žádné združstev si nevypracovalo šanci. Ta přišla až ve 39. minutě. Opět centr Psoty a opět zapomenutý Beňo. Tentokrát střílel nohou, ale zpěti metrů minul. To byla tutovka. Druhý poločas nabídl podobný obraz hry jako ten první. Hra se pohybovala většinou ve středu hřiště a nebezpečných akcí před oběma brankami bylo poskrovnu. Hosté mohli jít do vedení v70. minutě, ale obránce Vavruša vykopl míč zbrankové čáry. Vzávěru mohl rozhodnout domácí Merta, ale vdobré příležitosti trefil tyč. Zápas tak nakonec skončil spravedlivou remízou.

Branky: 22. Beňo 0:1, 25. Plešek 1:1.

Sestavy:

Střítež: Fabián – Kraus, Vavruša, Mičkal, Marek – Slovák, Bartoň, Karban, Plešek – Merta, Pospěch. Střídali: Sedláček, Matouš Melichařík, Michal Melichařík.

V. Klobouky: Vypušťák – Psota, Nevrlka, Dohnal, Šuchma – Baláž, Nahodil, Nedovaška, Ročák – Beňo, Andrýs.

Rozhodčí: Holáň – Žniva, Drozd.

Diváků: 100.

V.Karlovice B - D. Bečva 2:0

Utkání slídrem tabulky začalo velmi zostra. Hned vprvní minutě se krásnou individuální akcí uvolnil Pavel Mikula, ale jeho lob Raušer vbrance hostů vystihl. Hned vzápětí mohlo udeřit na druhé straně, když tvrdou střelu musel vyrazit domácí gólman Martinák na roh. Karlovjané poté přebrali iniciativu a řádně zaměstnávali nejistou obranu hostů. Zaslouženého vedení se domácí hráči dočkali v16. minutě, když jinak skvělý Raušer neudržel míč po trestném kopu domácích a Martin Gášek propálil vše co stálo před ním - 1:0. Domácí nadále určovali děj na hřišti, měli několik slibných šancí ke zvýšení vedení, ale brankář hostů stále držel pro svůj tým naději na dobrý výsledek. Hosté zahrozili pouze jednou, když nebezpečně vystřelili asi zdvaceti metrů a střela šla těsně vedle levé tyče domácí branky.

Poločas ukončilo vážné zranění Martina Gáška, který si vnezaviněném souboji pravděpodobně přetrhl vaz vkoleni. Ve druhém poločase hosté zvýšili iniciativu, což byla voda na mlýn rychlých hráčů domácích. Ti podnikali četné brejky do otevřené obrany, ale svou vlastní zbrklostí se připravovali o možnost vstřelení uklidňující druhé branky. Té se dočkali v67. minutě, když Petr Plánka prošel svým typickým způsobem kolem dvou obránců, pohrál si i sbrankářem hostů a vsítil svou šestou branku sezony. Hosté měli sice optickou převahu, ale zní si vytvořili pouze jednu šanci, když u zadní tyče ukrytý hráč nedokázal dopravit míč do domácí branky. Naopak domácí mohli své vedení výrazně zvýšit, ale bohužel nedokázali využít ani ty největší šance. Například Mynarčík postupoval sám od půlicí čáry na brankáře hostů, ale těsně minul branku.

Vkaždém případě hosté nepotvrdili roli vedoucího mužstva soutěže a herně zcela zklamali.

Podlesí – Újezd 2:2 (1:1)

Domácí vstupovali do utkání s cílem získat tři body, to se jim nakonec nepodařilo. Na terénu, rozbitém po předchozích zápasech, se hrál vyrovnaný fotbal. V první půli byli domácí lepším celkem. Do vedení se dostali ve 20. minutě, hlavičkou se po standardní situaci trefil Roman Adámek. Domácí měli v dalších minutách tři velké šance, ale jak Petr Adámek, tak dvakrát Gorej své šance neproměnili. A tak přišel trest na druhé straně a hosté se štěstím vyrovnali. Domácí obránce ve snaze odkopnout míč trefil před sebou stojícího hostujícího hráče a míč obloučkem zaletěl za Michutova záda.

Ve druhé půli se hra vyrovnala, domácí se snažili strhnout vítězství na svou stranu, ale naráželi na pozornou obranu hostů. Ti hrozili především po rychlých brejcích. Dokonce se dostali do vedení, v 73.minutě domácí obrana nepohlídala hostujícího útočníka a ten hlavičkou otočil stav. Vyrovnat mohl v 78. minutě Radim Blažek, ale jeho střelu vyrazil nohami hostující brankář. Vyrovnání se domácí dočkali v 83. minutě, odražený míč poslal přízemní střelou do sítě Petr Adámek. Domácí tak mohou litovat nepoměněných šancí z prvního poločasu, které je v celkovém součtu stály ztracené dva body.

Hovězí – Zubří 1:1 (0:1)

Domácí začali velmi dobře a Jakubkovič se dostal vúvodu do šance. Mířil ale nad. Hosté odpověděli podařenou hlavičkou, která ale mířila vedle. Hrálo se většinou uprostřed hřiště a hráči Hovězí si vytvořili mírnou, územní převahu. Těsně před odchodem do šaten se ale trefil přesně ztrestného kopu Jurajda a Zubří šlo do vedení 0:1. Druhý poločas si vytvořili domácí zřetelnou převahu, kterou korunoval v70. minutě vyrovnávací brankou Tomáš Zádilský. Domácí se snažili získat tři body a záhy brankář hostů vychytal šanci Kostky. A když vsamotném závěru neproměnil další tutovku domácí Kovář, zápas skončil spravedlivou dělbou bodů.