Za první dvě kola vstřelil jeho tým osmnáct branek. V prvním kole rozdrtil Zděchov (9:0) a minulý víkend nasázel devítku i Halenkovu B.

Sám Miroslav Mikušek se v sobotním utkání s rezervou Halenkova prosadil čtyřikrát. Za svou dosavadní kariéru nastupoval za celky Slušovic, Lhoty u Vsetína, již jednou byl v Semetíně a naposledy hrál za Janovou pod taktovkou svého otce. V létě přestoupili s bratrem Jiřím do Semetína: „ Když jsem v letní přestávce viděl, jak vynikající tým se pod taktovkou Vlasty Fabíka v Semetíně chystá, nemohl jsem nabídce k přestupu odolat. Jsme tady výborná parta a jako kluci se známe z vyšších soutěží. Přišli jsme si tady jenom zahrát fotbal. Nikdo nás netlačí a ani nás nějaké postupy nezajímají. I já si chci v 34 letech fotbal užívat. Jsou tady borci, co hráli třeba ligu, jako Mirek Kamas. Je to na kamarádské bázi, všichni se perfektně známe," říká o nově v zniklém družstvu Miroslav Mikušek.

Dva roky se hrál v Semetíně fotbal pod hlavičkou rezervy Kateřinic. Na první zápas zbrusu nového týmu, pro valašský fotbal plného známých jmen, se přišlo podívat na 200 diváků, což je na nejnižší okresní soutěž výborná návštěva: „ Chceme se nejen my fotbalem bavit, ale chceme bavit i lidi. Hlavním nápojem v kabině je vodečka," přiznává bez mučení kanonýr Mikušek.

Při rozhovoru pro rubriku Hvězda víkendu Valašského deníku jsme střelce čtyř branek zastihli v sobotu večer při cestě taxíkem z první na druhou štaci oslav vysokého vítězství a jeho mimořádného střeleckého výkonu: „Už jsme dnes moje branky s klukama oslavili, pokračování je pak ve Vsetíně. Přece jen jsme dnes nedali dvě penalty a za to je stejný trest, jako za moje vstřelené branky," líčil klubové pravidla Miroslav Mikušek.

V nově zrozeném klubu FC Semetín pro premiérovou sezonu vymysleli velkou specialitu, která má za úkol zaplnit klubovou kasu především tekutými proprietami. Řekli jsme si, že budeme měnit kapitána na každý zápas, ať se každý zapíše do života kabiny. Týká se to všech bez výjimky, takže i náš předseda Standa Volek bude muset přispět naším oblíbeným drinkem. Měl namále už první zápas doma se Zděchovem, protože za stavu 9:0 nedal jasnou šanci a nevstřelil tak desátou branku. I na tu se v našem řádu zápisného samozřejmě nezapomíná," smál se Miroslav Mikušek. A čtyřgólový střelec, který se o své dojmy ochotně a přímo příkladně podělil s médii, pokračoval dále ve víru sobotní noci. Na takový zápas, jaký se mu povedl v Halenkově, se totiž hned tak nezapomíná a musí se to fest oslavit …

Autor: Martin Němec