1. B TŘÍDA

CHORYNĚ – POLIČNÁ 3:2 (0:1)

Poličná přijela s deseti hráči, a tak na hrot útoku se musel sám nominovat 52 letý trenér Ivan Petrnek. Domácí začali více aktivně a během úvodních deseti minut zahrozili dvěma hlavičkami L. Hadvičáka a Vedrala. V 8. minutě se protáhl po křídle Šobora a protáhl domácího brankáře Santovjáka. O dvě minuty později vyrobil totální minelu nejstarší hráč domácích Jiří Bartošík. Jeho malá domů byla opravdu malá a hlavně krátká. Jasoněk takovou šancí nepohrdne – 0:1. Ve 12. minutě mohlo být vyrovnáno, ale to by si musel Aleš Kovář seřídit mířidla. Centr L. Hadvičáka poslal do lesa. Kolem 20. minuty se ukázal dvakrát nestarší hráč na hřišti – Ivan Petrnek. Šobora mu krásně nacentroval, jeho volej ale mířil nad. Záhy se Petrnek zbavil Bartošíka a na přední tyč připravil tutovku po mladého Klvaňu – ten mířil vedle. Ve 27. minutě domácí zahodili tutovku. Trestný kop hlavičkoval L. Hadvičák zpět na Landu, ale ten z malého vápna hlavičku poslal nad. Po půlhodině hry se neujala ani dalekonosná přízemní dělovka domácího Šnejdrly. Ve 40. minutě se ocitl ve velké možnosti Luboš Hadvičák, ale svou hlavičku nezakončil přesně. Po přestávce nastoupila Choryně s odhodláním něco s nepříznivým stavem udělat. V 51. minutě si nejvýše na centrovaný míč naskočil dorostenec Vedral a bylo srovnáno – 1:1. V 59. minutě šli domácí poprvé do vedení, kdy si na další centr počkal na zadní tyči Luboš Hadvičák – 2:1. Poličná mohla ještě v 63. minutě vyrovnat, ale Černoch minul. V 80. minutě bylo rozhodnuto, když Luboš Hadvičák vybídl ke skórování Landu a ten míč takřka donesl až do branky – 3:1. Poličná se ještě nevzdala. V 82. minutě po rohu mohl zadělat na drama Černoch. To se ale podařilo až Jasoňkovi o minutu později, kterému přihrál nikým nehlídaný hrající trenér a veterán Ivan Petrnek – 3:2. Choryně si již tři body ale pohlídala.

BRANKY: 51. Vedral, 59. Luboš Hadvičák, 80. Landa – 10. a 82. Jasoněk.

JABLŮNKA – HOVĚZÍ 0:1 (0:0)

Domácím, kteří nastoupili bez pěti hráčů základní jedenáctky, proti lídru tabulky v tomto utkání nechyběla bojovnost, herně však za svým soupeřem přece jen zaostávali. První půlhodina byla zcela v režii Hovězí, šance agilního Šrámka a hlavička Zámečníka měla gólové parametry. Stejně dopadla i kombinační akce z 22. minuty, na jejichž konci byla nepřesná střela Martina Hromady. První šanci domácích si ve 29. minutě vypracoval po samostatné akci kanonýr Biel, zakončení však postrádalo důraz. Za pět minut hlavičkoval po standardní situaci Hajný, Koňařík byl však na místě.

Začátek druhého dějství kopíroval situace z první půle, Šrámek si pohrál v 54. minutě se dvěma obránci, střela opět nenašla cestu mezi tyče. Na druhé straně na sebe upozornil Fojtíček, z dvaceti metrů však míč ideálně netrefil. V 67. minutě rozjeli rychlou akci, kterou však Šrámkovi po ideální přihrávce Hromady pokazil vynikající Vašíček. Po následném rohu se štěstí přiklonilo na stranu Hovězí. Sváteční střelec Kocurek zakončoval z krkolomné pozice z velkého vápna a jeho slabá střela, i díky nepřehledné situaci před brankou domácích, skončila v síti – 0:1. Náskok pak mohl zvýšit ještě Šrámek a chvíli po něm Zádilským, Šrámek však z úhlu ani tentokrát nepokořil domácího brankáře a Zádilského po efektním uvolnění včas zkřižoval obránce. Pro domácí mohl v závěru urvat bod Fojtíček, technické střele z 25 metrů ovšem chyběla přesnost. Jablůnka tak i přes odvážný výkon lídrovi soutěže nakonec podlehla.

BRANKA: 67. Kocurek.

H. LIDEČ – PODLESÍ 1:1 (0:0)

Domácí vstoupili do zápasu s taktikou zabezpečené obrany a čekat na své šance. První šanci zápasu si připsali hosté. V 15. minutě šla hlavička Tydlačky těsně vedle. Na druhé straně nadvakrát zlikvidoval Michut velkou šanci domácího hráče. Hosté hrozili především ze standardních situací, které již od půlky nakopávali do šestnáctky. Ve 25. minutě střílel hostující Pernický těsně vedle. Další šanci měl Zetek, ale místo střely přihrával. Další dvě dobré šance na obou stranách zůstaly nevyužity.

V 56. minutě šli hosté do vedení. Po centru se hlavou prosadil Radim Blažek – 0:1. O pár minut později měli hosté velkou šanci k pojištění vedení, ale Tomáš Adámek se nadvakrát neprosadil. Domácí vyrovnali v 65. minutě, kdy se prosadili po rohovém kopu – 1:1. V dalších minutách se hosté snažili strhnout vedení zpět na svou stranu, ale bez úspěchu. V 78. minutě posílal po rohu míč patičkou Pavel Blažek těsně nad. V 89. minutě mohl jít sám na brankáře hostující Křižan, ale domácí laický pomezní odmával ofsajd.

BRANKA PODLESÍ: 56. Radim Blažek.

VKK B – V. PŘÍKAZY 0:0

Souboj o Černého Petra branku nepřinesl. Lepším celkem byli hosté, kteří měli po akcích Matušince a Valčíka blíže ke kýžené brance. Oba hostující hráči trefili tyč domácí branky. Ve druhém poločase volala po gólu bomba Ptáčka. Po tomto vzájemném utkání je jasné, že pokud bude z této skupiny sestupovat jeden celek, rozhodne se právě mezi rezervou Karlovic a Valašskými Příkazy.

V. BYSTŘICE – LHOTA U VS. 3:2 (1:1)

Opatrný začátek ukončila 20. minuta utkání a nastřelená tyč hostujícího Michálka. Ve 25. minutě Vrábel a o pět minut později Čunek mohli také otevřít skóre utkání. Po celý první poločas měla Lhota územní převahu, ale pouze po pokutové území. Hra na brejky Bystřici seděla. V 32. minutě vyslal Kremel nezištnou přihrávkou Bolfa, který obstřelil vybíhajícího brankáře – 1:0. Poločasovou remízu určila 43. minuta, kdy se Urban prokličkoval před Maleňáka a efektně ho přeloboval – 1:1. Po přestávce šli domácí do dvoubrankového trháku. V 50. minutě vystřelil Kremel a vyražený míč dorazil Vrábel – 2:1. V 60. minutě si na přesný centr Karafiáta vyskočil Vašek a hlavou pojistil domácím vedení – 3:1. V závěru kopali hosté penaltu, kdy ani jeden z celků nevěděl pořádně, za co ji hlavní rozhodčí nařídil. Tu proměnil Kopecký, ale na vyrovnání již hosté neměli potřebný čas – 3:2.

BRANKY: 32. Bolf, 50. Vrábel, 60. Vašek – 43. Urban, 90. Kopecký.

ZAŠOVÁ – V. POLANKA 0:1 (0:0)

V utkání s minimem šancí odešla Zašová poražena. Domácí nesehráli špatný zápas, ale dvakrát v jasné pozici jim selhal střelec Bartošák. A hosté jedním vydařeným útokem trestali. I když první půlhodina nepřinesla výraznější možnosti, hrál se svižný kombinační fotbal. V 31. minutě šli v situaci dva na jednoho Trtík s Bartošákem, ale druhému jmenovanému selhalo v rozhodující chvíli správné zpracování míče. Ve 44. minutě nechybělo mnoho hlavičce hostujícího Řezníčka. Po přestávce měli domácí trvalou převahu, ale pouze po pokutové území. V 68. minutě minul odkrytou branku Bartošák a z brejku trestal po přesné kombinaci Řezníček – 0:1. V závěru se domácí utopili v křečovité snaze a hosté několik kontrů již přesně nezakončili.

BRANKA: 68. Řezníček.

LIDEČKO – JANOVÁ 0:3 0:1)

Lidečko umřelo doma na fotbalovou krásu, Vypracovalo si v podání Číže, Kovačíka, Hyžáka a nebo Novosada šancí na tři zápasy, ale hostující branka byla zakletá. To domácí dorostenec v brance Lidečka Chromík moc práce neměl, přesto třikrát inkasoval. Janové ve druhém poločase vyšly dva brejky a bylo hotovo. Poločasový stav stanovil přesný přímý kop Fröhlicha z 12. minuty – 0:1. V 63. minutě upravil na 0:2 Mikulík. V 72. minutě již domácí podlehli úplné herní depresi, když skóroval Vojtíšek – 0:3. Lidečko mohlo skórovat snad desetkrát, ale Sedláčkova branka jim byla malá.

BRANKY: 12. Fröhlich, 63. Mikulík, 72. Vojtíšek.

KELČ – HOLEŠOV B 7:0 (4:0)

Děravá defenzíva Holešova umožnila domácím rekordní vítězství v sezoně. Hned v 1. minutě dokončil akci Mináře s Pitrunem Martin Pastrnek – 1:0. Domácí využívali hojně křídelní prostory a po akci Aleše Škařupy to byl opět Martin Pastrnek, který upravil na 2:0. Hosté hráli otevřený fotbal a domácí je za to nekompromisně trestali. Po akci Jaroslava Machače se mohl radovat Pitrun – 3:0. Jaroslav Machač se sám prosadil v 35. minutě, když byl u míče rychleji než hostující brankář – 4:0. Po přestávce se po faulu na Kulicha postavil k přímému kopu Lukáš Machač a střílenou tečovanou střelou zvyšoval na 5:0. Po rohu střídajícího Hlavici si dezorientovaní hosté dali vlastní branku – 6:0. Branka byla připsána domácímu exekutorovi. Krásnou střeleckou tečku za vydařeným utkáním pro domácí udělal Pitrun. Ten po akci Jaroslava Machače a Kulicha vymetl přesně šibenici hostující branky. Je také nutné podotknout, že domácí měli další šance na minimálně dvouciferné vítězství.

BRANKY: 1. a 10. Martin Pastrnek, 24. a 79. Pitrun, 35. Jaroslav Machač, 53. Lukáš Machač, 70. Hlavica.

Další výsledky: Těšnovice – Ad. Hulín 4:1 Veselý, Suchánek, Svačina, Bednařík – Simerský R., Zborovice – Zdounky 1:4 Judas – Rampas, Šprňa, Navrátil, Němec, Míškovice – Slavičín B 1:5 Vaculka 3, Ocelík, Kříž, Rusava – Fryšták 1:1 Havránek – Lošťák, Malenovice – Březnice 1:2 Zimčík – Stuchlík, Hamerník, Lubná – Louky 4:1 Jirásek, Musil, Ančinec, M. Skácel – Caudr.