FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 3:2 (3:0)

V Boleslavi se mohlo poprvé slavit už v desáté minutě. Po Kuličově rohu nemusel dvoumetrový Adrian Rolko ani vyskočit, aby hlavou uklidil míč na zadní tyči za Vaškova záda. Za čtyři minuty se odhodlal k sólu podzimu Alex Mendy. Na plovině hřiště si vzal míč, při sólu podél právé lajny jej nikomu nepůjčil, a po jeho slalomu mezi hostujícími hráči to bylo už 2:0 pro domácí.

A když se po půl hodině hry prosadil po přiťuknutí Pecky také kapitán Kulič, vypadalo to na boleslavskou selanku. Hosté se poté dvakrát dožadovali odpískání pokutového kopu. Nejprve se na zemi ocitl Racko po střetu s Fabiánem, za chvíli si ustlal na trávníku Cleber po souboji s Rolkem.

Nebyla by to Boleslav, aby z jasného zápasu neudělala drama. „První poločas byl ideální. Chtěli jsme brzo dát branku, aby Slovácko nemohlo jenom bránit. Vedeme v zápase 3:0, ale stejně z toho uděláme drama,“ hodnotil domácí záložník Ivo Táborský.

Nejprve po zmatcích ve vápně snížil Ondřejka a v 78. minutě se hlavou prosadil střídající Smetana. „Bohužel jsme k tomu přistoupili laxně a zbytečně jsme opět hazardovali. Hráči nechali té druhé půlce volný průběh a podle toho to pak vypadalo,“ zlobil se boleslavský kouč Dušan Uhrin.

I přes veškerou snahu již hosté vyrovnat nedokázali a Boleslav tak slaví druhou domácí výhru v řadě. Kontaktní gól jsme dali až ve druhém poločase a herně se zvedli. Bohužel to nestačilo,“ uzavřel forvard a nejlepší střelec Slovácka Petr Švancara.

Branky: 10. Rolko, 14. Mendy, 29. Kulič – 65. Ondřejka, 78. Smetana. Rozhodčí: Matějek – Košec, Drastík. ŽK: Procházka, Lemessa – Kordula. Diváci: 2830.

Boleslav: Miller 2 – Fabián 3 (90. Janíček), Rolko 3, Procházka 3, Kalina 3 – Mendy 1, Rajnoch 2, Opiela 3, Táborský 3 (82. Kysela) – Kulič 2, Pecka 3 (71. Lemessa). Trenér: Uhrin.

Slovácko: Vašek 3 – Randa 3, Struhár 4, Abrahám 4, Urbánek 3 – Racko 3 (48. Smetana 3), Zelenka 3, Kordula 3, Cleber 3 (41. Kubáň 2) – Švancara 3, Ondřejka 2. Trenér: Mazura.