Že ještě není ruka v rukávě, potvrdil Deníku manažer FC Zenit Čáslav Martin Svoboda.

„To, co se objevilo v novinách, je nesmysl. Od Slovácka jsme sice obdrželi konkrétní nabídku, jednání ale ještě nejsou u konce,“ nechal se slyšet Svoboda, který navíc zdůraznil, že hradišťský klub není jediným kandidátem na zisk licence.

„Ve hře je také Hradec Králové, rozhodnout by se mělo dnes,“ prozradil šéf čáslavského klubu.

Z vedení Slovácka jsme jakékoliv vyjádření páčili marně.

Zemek se k situaci nevyjádřil

„Nezlobte se, ale jednání ohledně koupě licence nemohu vůbec komentovat. Jediný, kdo má právo se vyjádřit. Je majitel klubu pan Zemek,“ uvedl ředitel 1. FC Slovácko Vladimír Krejčí.

Sehnat reakci Zdeňka Zemka se však ukázalo jako téměř nemožné.

„Pan Zemek se k tomu zatím nebude vyjadřovat. Pokusím se jej kontaktovat, ale nic neslibuji,“ sdělil nám pouze Ladislav Bednařík, ředitel sekretariátu podnikatele.

Šance Slovácka jsou velké

Šance Slovácka by však podle všeho měly být poměrně velké. Hradci Králové totiž komplikuje situaci šibeniční termín jednání. O případné koupi licence by totiž měli rozhodnout představitelé města, které je majoritním vlastníkem klubu. Jenže rada města se sejde až příští úterý.

Velmi pravděpodobně se tak může stát, že se hradecký klub nebude moci závazně vyjádřit, zda má o odkoupení licence zájem. „Ano, tato situace může opravdu nastat,“ potvrdil Richard Jukl, generální ředitel FC Hradec Králové.

Čáslav nějakou dobu uvažovala, že by nejvyšší soutěž hrála sama, vedení klubu ale nakonec došlo k závěru, že by takové snahy byly nereálné.

„Nemáme stadion s dostatečnou kapacitou, nemáme ani vyhřívaný trávník, což jsou zásadní kritéria, která požaduje svaz. A i kdybychom třeba dostali výjimku, těžko bychom během půlroku sehnali těch třicet milionů, které by byly pro úpravy potřeba,“ vysvětlil Martin Svoboda.



Michal Sladký, Jiří Tůma