Jako první se v sobotu představí Kroměříž. Nový trenér Hanácké Jaroslav Baďura začal svou záchranářskou misi domácí vysokou výhrou nad Líšní 6:2. Teď pojede se svými svěřenci do Břeclavi. Hosté i přes výhru stále sedí na úplném spodku tabulky. Poslední výhra je však vnímána v Kroměříži jednoznačně pozitivně.

„Po dlouhé době hráči poznali chuť vítězství a bylo na nich v týdnu vidět, jak je to povzbudilo do další práce,“ pochvaloval si Baďura, který je před dalším zápasem v těžké situaci. V minulém kole nedohráli zápas pro zranění Klabal a Kučera. Navíc čtvrtou žlutou kartu viděl Steiner.

„Kučera bude zřejmě chybět půl roku. O osudu Klabala se rozhodne až před zápasem. Je pravděpodobné, že nám budou scházet tři středoví hráči základní sestavy,“ povzdechl si Baďura.

Posledních pět vzájemných zápasů skončilo nerozhodně. Hanáci čekají na výhru nad Břeclaví už šest zápasů v řadě. „Víme, že to bývají vyrovnané duely. My však budeme mít hodně kombinovanou sestavu, takže bych byl spokojen, kdyby se zrodila opět remíza,“ přeje si kroměřížský trenér.

Dlouhou šňůru devíti zápasů bez porážky budou v neděli hájit fotbalisté 1. FC Slovácko B. Na kunovickou Bělinku tentokrát přijede Zábřeh, který z dosavadních čtyř venkovních utkání prohrál jediné.

„Přiznám se, že se na Zábřeh ještě musím informovat. Dávají i dostávají hodně gólů, takže to vypadá, že hrají útočný fotbal. To my také, takže by to mohlo být moc pěkné utkání,“ přemítá trenér hradišťské juniorky Jan Palinek.

Tomu se však před desátým utkáním sezony objevilo na čele několik vrásek. „Vůbec nevím, v jaké sestavě nastoupíme. Áčko hraje až v pondělí, takže nasazení některých hráčů, kteří by nám mohli pomoci, raději nebudeme riskovat. Navíc na marodku přibyl Kolínek, takže nemám už ani jednoho stopera. Vypadá to, že zvolíme taktiku nejlepší obrana je útok a vyhraje ten, kdo dá víc gólů,“ zve Palinek s lehkou nadsázkou na sváteční přestřelku.

Třetí Hulín zajíždí v neděli dopoledne na hřiště rezervy Zlína, které patří až čtrnáctá příčka. Spartak může jet do Zlína bez bázně. V předchozích čtyřech vzájemných zápasech na hřišti svého soupeře neprohrál.

„Juniorku jsem v minulosti sledoval, když tam působil můj syn. Jeho vrstevníci doplnění o druholigové hráče tam působí i teď. Proto mám o soupeři celkem dobrý přehled,“ přiznal kouč Hulína Josef Pospíšil. To stejné může říci i jeho protějšek Jaroslav Švach. „Známe se moc dobře. V Hulíně působí řada našich odchovanců,“ poznamenal Švach.

V daleko lepší náladě jsou hráči Spartaku. Po devíti zápasech mají na kontě jen o dva body méně než loni za celý podzim. „Že je Hulín tak vysoko, mě nepřekvapuje,“ tvrdí Švach, který zatím netuší, koho postaví. Áčko totiž hraje v sobotu odpoledne v Sezimově Ústí.

V sestavě hostů bude chybět stoperská dvojice z minulého utkání. Zlámal je zraněný, Dostál v trestu. „Budu muset úplně nově složit obranu. To je jediná věc, která mě před utkáním ve Zlíně trápí,“ řekl sebevědomě Pospíšil. „Chtěl bych na Letné odehrát tak kvalitní zápas jako na jaře, kdy nás o vítězství připravila jen neproměněná penalta,“ připomněl Pospíšil dubnovou remízu 1:1.

Ševci mají opačné plány. „Poslední dva domácí zápasy jsme vyhráli a na výkon z nich budeme chtít navázat,“ prohodil Švach.

zpravodajové Deníku