„Byl to pro nás všechny svátek a pro mnohé hráče asi vrchol kariéry. Kluci určitě ostudu neudělali,“ ohlíží se za zápasem trenér Viktor Kollanda. Jeho svěřenci bojovali jako lvi a po devadesáti minutách odcházeli se silami na dně. Prohráli sice o čtyři branky, ale na hřišti se vydali ze všech sil. „Byl to můj nejtěžší zápas, co jsem kdy hrál. Sotva tahám nohy za sebou,“ přiznal bezprostředně po boji zkušený domácí záložník Ladislav Orság. Karlovjané se v závěru zápasu snažili vstřelit alespoň čestnou branku, ale bohužel, Plánkova hlavička skončila na břevně. „Za vstřelený gól jsme měli v šatně vypsané prémie, škoda, že to nevyšlo,“ dodává Orság.

Pořadatelé si v přípravě na celou akci pěkně mákli a všem patří poděkování. „Na jedné straně jsme rádi, že jsme u nás mohli přivítat účastníka Ligy mistrů. Byl to svátek pro celý region,“ říká místopředseda klubu Dalibor Kučera a zároveň dodává: „Ale bylo to hodně náročné zorganizovat všechno kolem. Zájem diváků dosahoval počtu až devíti tisíc vstupenek, ale vzhledem ke kapacitě jsme dali do prodeje dva tisíce lístků. Chtěli jsme si také půjčit montovanou tribunu, ale majitel chtěl přímo nekřesťanské peníze.

Jedno sedadlo by nás tak vyšlo na 350 korun, což vzhledem k ceně vstupenek by bylo hodně neefektivní.“ Fotbalisté Slavie Praha ale zápas vůbec nepodcenili a na Valašsko dokonce přijeli o den dříve. Ubytovali se v hotelu Lanterna a celý pobyt si mimořádně pochvalovali. „Bydleli jsme ve velmi příjemném prostředí, kde se o nás všichni hezky starali. Škoda jen, že tady bylo takové kruté počasí, “ přiznal asistent trenéra Pavel Řehák.

Samotný zápas byl hodně zajímavý také pro dva hráče Slavie Praha, neboť mají blízko ke zdejšími kraji. David Hubáček dlouhá léta hrával ve Zlíně, a tak měl v hledišti hodně známých či přátel. Podobný osud měl také Zdeněk Šenkeřík, rodák z nedalekého Brumova. Za ním dokonce dorazili i rodiče. A tak není divu, že v Brumově je velká skupina fandů Slavie.

Ti také pro trenéra Jarolíma přivezli do Karlovic dárek za postup do Ligy mistrů - pětilitrový demižon slivovice. Jenže celá věc měla jeden háček. Fandové nesehnali lístky a trenér Jarolím zůstal v Praze. Ale chytrý valašský lid si poradil. Demižon předali domácí pořadatelé a vedoucí Slavie Miroslav Držmíšek dostal důvěru dopravit dárek do Prahy. Zda - li jej dopravil kompletní a bez újmy na zdraví, se nám nepodařilo zjistit. A tak příjemné fotbalové odpoledne narušilo jen netradiční počasí, které bylo jediným kazem na celé akci.

PERLIČKY Z VELKÝCH KARLOVIC…

 


…bezpečnost při zápase zajišťovalo 30 policistů, 25 členů zásahové jednotky, 8 pracovníků bezpečnostní agentury a 32 pořadatelů…
…teplota během zápasu se pohybovala kolem osmi stupňů a po celých 90 minut hustě pršelo…
…bylo prodáno téměř dva tisíce vstupenek, ale zájem byl čtyřnásobný … …zápasu na lajnách asistovali dva nejlepší rozhodčí Valašska - Jan Filgas a Robert Kubáň…
…delegátovi utkání se zdály střídačky malé, a proto sektor náhradníků byl pod tribunou a střídačky obsadili novináři a fotografové… …reportáž ze zápasu snímaly dva televizní štáby - Nova a regionální televize Beskyd…
…Pražany přijela na Valašsko podpořit necelá třicítka fanoušků…
…po zápase čekali sběratelé autogramů na Slávisty a největší zájem byl o podpis Tavarese a Gaúcha…
…skvělé domácí publikum hnalo své miláčky po celých devadesát minut a přálo si alespoň čestnou branku. Dokázalo ale také zatleskat brankám soupeře a při střídání i jejich hráčům..