„Cením si, že kluci nic nevypustil, zápas odjezdili a výsledkem je vysoké vítězství, které mohlo být ještě větší,“ zhodnotil první ze sedmi přípravných zápasů trenér Pavel Prešnajder, jehož výběr zítra od 17.30 hodin na umělé trávě v Hrádku čeká juniorka Zlína.
Nedělní konfrontace dvou divizích soutěží skončila smírem. Fotbalisté Brumova remizovali s krajským rivalem ze Strání 2:2. Porážku hostů, kteří za sebou mají kondiční soustředění ve Zděchove a jenž v zimní přestávce přišli o několik důležitých hráčů, odvrátil v poslední minutě Libor Pilka.

Fotbalisté Slovácka remizovali v nedělním přípravném utkání se slavným Rapidem Vídeň 1:1. Utkání se hrálo na tréninkovém hřišti známého Prátru. Foto: Deník/Stanislav Dufka
Slovácko veze z Prátru remízu. Super prověrka, řekl trenér Kordula

Další účastník divize E, tým Vsetína, měl o víkendu překvapivě volno. Soupeř z Holešova totiž naplánované utkání dvě hodiny před výkopem kvůli nedostatku hráčů zrušil. „Nepamatuji si, kdy se naposledy se nám něco podobného stalo,“ kroutí hlavou předseda Vsetína Petr Říha. Ten počínání soupeř těžko chápal. „My jsme se na utkání připravovali a měli všechno nachystané. Dokonce někteří hráči i trenér už byli na cestě. A dvě hodiny před výkopem zavolá účastník krajského přeboru, že á pouze šest hráčů. To je velká ostuda Holešova,“ uvedl na klubovém webu Říha.

Fanoušci Slovácka ve Vídni. Boleslav Lysák je druhý zleva.
Fanoušci Slovácka ovládli Vídeň. Díky, řekl kapitán

Přípravný fotbal -

TVD SLAVIČÍN – KONICE 8:0 (4:0)

Branky: Kříž 3, Šťastný 2, Vaculík, Školník, L. Šebák. Slavičín: 1. poločas: Vypušťák – Goňa, Fojtík, Mezírka – L. Šebák, Elšík, P. Švach, Zvoníček, Salajka – Šťastný, Vaculík. 2. poločas: Vypušťák – O. Šebák, T. Švach, Kocián – Juřica,Školník, Horáček, Vaculík (67. Goňa), Salajka (L. Šebák) – Fojtů, Kříž.

FC Elseremo Brumov – FC Strání 2:2 (1:1)

Branky: Přemysl Vaculín, Jaroslav Bůbela- Libor Pilka 2
Strání: Lorenc – T. Haloda, Straňák, Palík, O. Čaňo, Pomajbík, Popelka, Frühauf, Mimochodek, Silnica, Pilka (Ševčík, O. Čaňo)