Velké Karlovice ve středečním promáčeném dni zdatně sekundovaly účastníkovi Ligy mistrů, nakonec mu podlehly 0:4, ale sáhly si na dno sil. „Hráči předvedli výkon na hranici svých možností, ale nemám strach, že jim budou chybět síly v mistrovském zápase v Brumově,“ uvažuje trenér Viktor Kollanda.

Ten si zápas naposledy vychutná z hlediště, neboť mu o tomto víkendu končí trest, během kterého nesměl na trenérskou lavičku. FC Vsetín hrál v minulém kole právě proti příštímu soupeři Karlovic a přišel dost smolně o tři body: „Byla chyba, že jsme vedení neudrželi. Až příliš jsme se zaměřili na obranu a soupeř nás za to potrestal,“ přiznal po zápase s Brumovem kouč Vsetína Milan Gajdůšek a dodal:

„Jedeme do Velkých Losin a věřím, že se nebudeme vracet s prázdnou.“ Zůstává pravdou, že jak Karlovice, tak i Vsetín, potřebují každý bod, neboť se usadily na chvostu divizní tabulky. Krajský přebor má na programu náročný týden. Ve středu se hrálo vložené 15. kolo, o víkendu se pokračuje pátým. Jediný, kdo nehrál, byli hráči 1. Valašský FC, neboť hřiště ve Stříteži nad Bečvou bylo silně podmáčené.

V sobotu dopoledne hrají Rožnované opět doma ve Stříteži a všichni věří, že se počasí umoudří a hřiště bude hratelné. Páteční poledne by mělo rozhodnout, zda se bude hrát. Krásnou, i když deštivou středu, zažila stovka nejvěrnějších fanoušků ve Valašských Příkazech. Ještě vloni divizní Morkovice tam od Kovačíka se Spáčilem inkasovaly sedmičku a oba hráči vstřelili dohromady pět branek. Nyní do Valašských Příkaz přijíždí Provodov.

Domácí věří, že oba kanonýři si ještě nějaký střelecký apetit schovali. V Kateřinicích se uprostřed týdne odehrálo valašské derby, když tam přivítali nováčka z Vigantic. Modrá hvězda se ale oklepala z debaklu od Chropyně a oba soupeři se rozešli smírně 1:1. Oba o víkendu čeká zájezd na hřiště soupeře a určitě nelehké zápasy. Kateřinice míří do Hluku, Vigantice do Holešova. Na hřiště soupeře – do Spytihněvi - cestuje také Valašské Meziříčí, které v týdnu pouze remizovalo na půdě posledních Luhačovic.

O třídu níže v I. A třídě je zatím jasný lídr - Valašské Bystřice. To si zatím vede bez ztráty kytičky a k tradičné dobré obraně ještě letos přidalo vylepšenou ofenzívu. Zdražil s Marákem jsou při chuti a těší se na Podkopnou Lhotu. Souboj prvního s třetím bude určitě zajímavým duelem. Ostatní valašští zástupci budou mít soupeře mimo region, pouze na videčské Sahaře bude družstvo Hutiska hledat ztracené sebevědomí a formu.