DIVIZE

JAKUBČOVICE – VAL. MEZIŘÍČÍ 3:1 (1:0)

Hosté nehráli žádného „zanďoura“, ale z branky se jako první radovali domácí. Ve 25. minutě si na rohový kop naskočil Malina a hlavou do levé šibenice nedal hostujícímu Trochtovi šanci – 1:0. Hosté mohli srovnat ve 36. minutě, ale Pleškův přímý kop zastavilo břevno. O minutu později zahrával domácí Moravčík roh, k míči se opět dostal Malina, tentokrát ale trefil pouze náruč valmezského brankáře. Ani po poločase neztratil zas nic na své dramatičnosti a početné publikum se mělo nač dívat. V 66. minutě viděl hostující Michálek za protesty červenou kartu a už tak tvrdé utkání začalo gradovat. Přesilovky využili domácí během pěti minut. V 71. minutě se vřítil do vápna Valašského Meziříčí Schreier. V doprovodu dvou obránců vystřelil z nevýhodného úhlu, přesto míč našel svůj cíl – 2:0. Hra Valašského Meziříčí ale nenesla známky toho, že se hraje v desíti. Naopak, jejich kombinace byli ještě přesnější a údernější. V 74. minutě si na nenápadný centr zleva naskočil Bína a poslal hosty opět do hry – 2:1. Domácí zkušeně drželi míč na svých kopačkách, ale každá chyba znamenala okamžité ohrožení brány. Klid přineslo až dvouminutové nadstavení. Na jeho závěru si domácí Jahoda pohrál s obránci hostí, položil si i gólmana a do prázdné určil konečnou podobu výsledku – 3:1

KAREL OREL (VM): „Dnes to byl především boj. Na tom terénu, který byl zmáčen dešti přes týden, to bylo jen o bojovnosti a hře jeden na jednoho. I z toho vyplývala určitá nervozita, do které zapadl i rozhodčí, a taky to tak nakonec dopadlo. Dnes nám chyběl vetší důraz. My jsme si do poločasu moc šancí nevytvořili, ale domácí nám toho taky moc nedovolili. Věděli jsme, že domácí patří k nejlépe bránícím týmům soutěže a z toho jsme vycházeli. Jenže nulu jsme chtěli uhrát my a zahrozit z brejku, či standardky. Naší největší dnešní slabinou byly standardní situace. Když hrajete v deseti, tak nemáte co ztratit a hráči si dovolí i to, co by jindy ani nezkusili.“

BRANKY: 25. J. Malina 1:0, 71. Schreier 2:0, 74. Bína 2:1, 92. Jahoda 3:1.

SESTAVA VM: Trochta – Kudělka, Bartecký, Mikula, Vaculín – Navrátil, Plešek, Michálek, Neuberger (76. Nikolič) – Macíček (88. Papřok), Horák (63. Bína). Žluté karty: Vaculín, Mikula, Macíček, Plešek, Kudělka. ČERVENÁ KARTA: Michálek (VM).

DALŠÍ ZÁPASY: Poruba – Hulín 2:2, Orlová – Velké Losiny 2:1, Mikulovice – Dolní Benešov 2:3, Brumov – Havířov 1:3, Zlín B – Kravaře 4:1, Rýmařov – Hranice 2:2, Šumperk – Opava 1:3.