Na svém začátku tím pádem je také tradiční Tip liga Valašského deníku. Již v tomto týdnu vám klasicky od pondělí do čtvrtka nabízíme kupon s prvním kolem oblíbené tipovací soutěže.

V prázdninových červencových dnech si hlavní výhru z jarní části Tip ligy Valašského deníku v redakci převzal vítěz Pavel Kovář. Tipér ze Vsetína si svými výkony zasloužil hlavní cenu – luxusní víkendový pobyt v hotelu Baltaci ve Zlíně v hodnotě 9 tisíc korun včetně například dvou noclehů, bazénu, vířivek či večeře s šampaňským. Ze své výhry měl pochopitelně velkou radost. „Bylo to v posledních kolech velké drama a rozhodoval každý bodík. Proto jsem rád, že to nakonec dopadlo pro mě vítězně,“ pochvaloval si vítězný Pavel Kovář.

Začátek jarní části neměl tipér ze Vsetína zrovna nejlepší, ale postupem času se dral nezadržitelně nahoru. Zhruba v polovině soutěže se dostal Pavel Kovář do první pětky průběžného pořadí a tam už se udržel až do velkého finále. V posledním kole urval skvělých jedenáct bodů a díky tomu se vyšvihl do čela a zvítězil. Hned při své první účasti v Tip lize tak mezi všemi tipéry dokázal Pavel Kovář zvítězit. „Zkusili jsme to hlavně z hecu společně s manželkou. Tak nějak jsme si chtěli vyzkoušet, kdo bude lepší a takto do dopadlo. Já jsem měl štěstí a vyhrál jsem, manželce se už tolik nedařilo, ale to vůbec nevadí,“ smál se spokojený šampion. Pro své tipy neměl žádný „osvědčený systém“. „Žádnou speciální strategii po celou dobu soutěže jsem neměl. Vždycky jsem vycházel z momentální tabulky, aktuální formy týmů a většinou to celkem vycházelo,“ nabízí svůj recept vítěz jarního kola. Ani on se však nevyhnul horším časům a občas byly jeho tipy úplně „mimo mísu“. „Fotbal je hra plná překvapení a počítat se musí se vším. Hned několikrát mě třeba vypekli fotbalisté Vsetína, kteří celé jaro v krajském přeboru hráli v hodně oslabené sestavě a dokázali udělat několik překvapujících výsledků,“ přiznává s odstupem času Kovář. Stejně jako další tipéři i Pavel Kovář se už těší na boje v podzimní části. Stejně jako v minulých sezonách bude i právě začínající podzimní část Tip ligy Valašského deníku mít celkem 13 kol, po nichž bude znám vítěz. Ceny budou připraveny jak pro celkově nejlepší, tak pro vítěze jednotlivých kol. „Hrát budu určitě i teď v podzimní části. Velkou výhodou je možnost tipovat výsledky přes internet. V prvním kole pošlete tištěný kupon a pak už se to dá po internetu, to beru jako velké plus,“ dodává Pavel Kovář.

O tom, jak se povede nejen úřadujícímu jarnímu šampionovi v podzimní části, se můžete přesvědčit vždy v úterním vydání Valašského deníku. V něm bude pravidelně vycházet kompletní tabulka s pořadím všech tipujících. Ve stejný den bude ve stejném vydání také kupon na nadcházející víkend. Kromě úterka bude tento kupon tradičně také v pondělí, ve středu i ve čtvrtek.