KRAJSKÝ PŘEBOR

VIGANTICE - ZBOROVICE 6:0 (1:0)

Poslední celek tabulky na Valašsku působil jako účastník okresního přeboru, který si udělal výlet za krásami krajiny. Za celý zápas prakticky domácí branku neohrozil. Domácí v prvním poločase ale nebyli schopni naleznout zbraň na překonání obrany. Podařilo se to jedině ve 26. minutě Radimovi Vokáčovi. Druhý poločas nabídl podobný obrázek a zborovická tvrz padla až v 70. minutě. Obraně hostů utekl Drda a po kličce brankáři zvýšil na 2:0. Záhy jej napodobil Radim Vokáč a z podobné akce přidal třetí branku.
Trenér Blaško pustil do hry také mladíky a záhy se mu Křiva odměnil pěknou brankou – 4:0. Těsně před koncem se pěknou hlavičkou trefil Ondřej – 5:0. Výsledek pečetil v poslední minutě Ondřej.
BRANKY: 26. R. Vokáč 1:0, 70. Drda 2:0, 73. R. Vokáč 3:0, 80. Křiva 4:0, 87. Kožušník 5:0, 90. Ondřej 6:0

SESTAVA VIGANTICE: Malina – Kožušník, Z. Vokáč, Petr Gálik, Pavel Gálik – Náměstek, Chumchal, Ondřej, Štreit – R. Vokáč, Drda.

Střídali: Křiva, Šturala, Vičan.

KATEŘINICE - CHROPYNĚ 2:2 (2:0)

Kateřiničští mají v polední době sice vítězný, ale náročný program, neboť odehráli za 14 dnů pět zápasů. Do zápasu ale vstoupili dobře naladěni a po celý první poločas byli jasně lepším týmem. Po čtvrthodině hry se do míče opřel kanonýr posledních zápasů Kašpar a bylo to 1:0. Stálý domácí tlak zabrzdilo zranění útočníka Úlehly, kterého vystřídal Peredarjuk.
A byl to právě tento hráč, který ve 40. minutě vybojoval ztracený míč, přihrál Sachrovi, který nabil Mikulíkovi – 2:0. Kdo čekal, že druhý poločas bude skóre jen narůstat – mýlil se. Kateřinice si totiž v 55. a 57. minutě v obraně vybraly oddechový čas a Bosák dvěma brankami vyrovnal. Domácí se ze šoku vzpamatovali až v závěru, ale výkon útočníků nebyl dostatečně důrazný. V 90. minutě mohl rozhodnout hostující Bosák, ale trestný kop poslal nad branku.
BRANKY: 15. Kašpar 1:0, 40. Mikulík 2:0, 55. Bosák 2:1, 57. Bosák 2:2.

SESTAVA KATEŘINICE: Chrástecký – Mikulík, Zetek, J. Kuzník, Ondra – Sacher, Kotrla, Kašpar, Děckuláček – Úlehla (35. Peredarjuk), Válek.

VLACHOVICE - 1. VALAŠSKÝ FC 1:4 (0:3)

Do důležitého souboje o sestupové příčky vstoupili Rožnované bez bázně a hany. Aktivní hrou domácí šokovali a o vítězství rozhodli již za první poločas. Kanonádu odstartoval ve 25. minutě Michal Maléř, když dorazil dělovku Melichaříka, která vypadla brankáři z rukou – 0:1. Záhy domácí Dorůška nastřelil tyč. O deset minut později se trefil střelou ze šestnáctky Karban a poločasový účet uzavřel střelou zdálky Bartoň.
Domácí se za první poločas zmohli jen na několik akcí, ve 40. minutě Dorůška mířil do břevna. Vlachovice do druhé půle posílily útok a v 55. minutě se jim podařilo po standardní situaci hlavou snížit Šůranem na 1:3. Rožnované ale žádný obrat nepřipustili, výsledek pečetil v 65. minutě z penalty Poledník. Když v 75. minutě pohrdl penaltou domácí Gabriš, zbytek zápasu se odehrál již v klidu ve středu hřiště, bez vážnějších šancí.
BRANKY: 25. M. Maléř 0:1, 35. Karban 0:2, 40. Bartoň 0:3, 65. Poledník 1:4.

SESTAVA VFC: Sypták – Žitník, Balejík, Poledník, Bortl – Šimek (70. Talpa), Melichařík, Bartoň, J. Maléř – M. Maléř (85. Dibelka), Karban (80. Winter).

DOL. NĚMČÍ - VSETÍN 1:1 (1:0)

Vsetínští hráči vyvrátili veškeré spekulace o tom, že Dolní Němčí bude v tomto zápase naplno bodovat. Nestalo se tak a FC Vsetín tak na dálku pomohl Rožnovanům. Domácí fotbalisté sice začali dobře a již v 18. minutě se ujali vedení brankou hlavou po rohovém kopu.
Od těchto chvil ale převzali aktivitu hosté a bylo jen otázkou času, kdy vyrovnají. Jenže ani šance nebyla využita. Teprve v 70. minutě se také po rohový kopu trefil Blažek a vyrovnal – 1:1. Tlak hostů měl stoupají tendenci, ale zahazovali jednu šanci za druhou. Teprve v 89. minutě unikl Lukáš a tvrdou střelou k tyči rozhodl o třech bodech.
BRANKY: Blažek, J. Lukáč.
SESTAVA VSETÍNA: Polomský – Ptáček, Holoubek, Blažek, Augusta – Mišun, Cahlík, Novosad, Pavlinec – Kovačík, J. Lukáč (70. Jaroš). DALŠÍ ZÁPASY: Spytihněv - Holešov 2:0, Provodov - O. N. Ves 2:4, Hluk -Slušovice, Morkovice - Uh. Brod

DOHRÁVKY

KATEŘINICE - HLUK 2:1 (1:0)

Oba týmy se na jaře potkaly s dobrou formou a tomu také odpovídal průběh zápasu. Lépe do něj vstoupili domácí a již ve 20. minutě se prosadil přízemní střelou ze šestnáctky Kašpar - 1:0. Zápas měl mít jednostranný průběh, ale domácímu navýšení skóre nepřáli rozhodčí. Úlehla postupoval ve 30. minutě sám na brankáře, ten jej fauloval, píšťalka sudího Krajče mlčela. Záhy vstřelil regulérní gól Zetek, ale pomezní viděl ofsajd. Podivné verdikty arbitrů ovlivnily také průběh druhé půle. Domácí znervózněli a nechali hrát soupeře. Po hodině hry hráči Hluku vyrovnali. Domácí vše vrhli do útoku, chtěli tři body, které by si za předvedený výkon i zasloužili. Jenže hosté právě na tuto situaci čekali a zvláště rychlý Dohnal hrozil domácí obraně. Fotbalová spravedlnost přišla na hřiště v 90. minutě. Domácí zahrávali rohový kop, k odraženému míči se dostal Kašpar, napálil jej na branku a hostující obránce si míč rukou srazil do vlastní branky – 2:1.
BRANKY: 20. Kašpar 1:0, 60. Dohnal 1:1, 90. Kašpar 2:1.
SESTAVA KATEŘINIC: Chrástecký – Mikulík, Zetek, J. Kuzník, Ondra – Sacher, Kotrla, Kašpar, Děckuláček – Válek, Úlehla. Střídali: O. Kuzník, Peredarjuk.

VSETÍN - O.N.VES 2:0 (1:0)

K dohrávanému utkání osmnáctého kola nastoupili vsetínští v silně kombinované sestavě. Ke zraněnému Jarošovi přibyl z důvodu studijních povinností Kovačík s Kamasem, a na poslední minuty naskočil do zápasu Augusta, jehož startu v utkání zabránily úkoly pracovní. Proto do boje povolal trenér Gajdůšek mladého Chytku z B týmu a na levý kraj obrany zařadil Růžičku. Obě vynucené změny v sestavě, jak se později ukázalo, byly velmi vydařené.

Hosté přijeli k zápasu s notnou dávkou sebevědomí, neboť na jaře se získanými devatenácti body patři k nejlepším týmům soutěže. Jenže Vsetínští tentokrát neponechali nic náhodě a chtěli dokázat, že fotbal opravdu hrát nezapomněli.
Od úvodních minut uzamkli svého soka na jeho vlastní polovině a výborným pohybem, včetně spousty velmi pěkných akcí, Novoostrožany dokonale zaskočili. Vyložené šance Cahlíka i Novosada však zůstaly nevyužity. Přišla ale 12. minuta, kdy po levé straně pronikl Lukáč, ideálně našel Pavlince, jehož střelu po zemi ještě stačil brankář hostů Hájek vyrazit pouze před dobíhajícího Novosada. Ten nabízenou možností nepohrdl a poslal domácí do vedení – 1:0.

Branka Vsetínské viditelně uklidnila a konečně začali předvádět hru, která je zdobila v průběhu přípravného období. Na hrotu útoku odváděl velký kus práce Chytka a společně s Lukáčem soustavně naleptávali obranu hostů. Vedení hostitelů mohl v závěru první půle pojistit Pavlinec, ale místo tvrdé střely volil pouze technickou, kterou mu Hájek vystihl.

Úvodní pětiminutovka druhé půle patřila hostům, jejichž snaha končila na dobře organizované obraně vsetínských. Ta konečně zahrála takřka bez chyby a zejména výkon Růžičky byl příjemným překvapením. V 52. minutě se vydal na zteč Holoubek a k jeho úspěšně zakončenému sólu chyběly pouze centimetry. Nejblíže ke skórování měli hosté pouze jednou, a to po hodině hry, kdy tvrdá střela Šálka skončila naštěstí pro domácí mimo tyče. A byl to právě tentýž hráč, který za svůj naprosto zbytečný zákrok (faul loktem), musel předčasně v 67. minutě pod sprchy.

Tento moment určil další vývoj v zápase. Netrvalo dlouho a Vsetín tuto přesilovku zúročil. V 71. minutě vyslal střelu na jejich branku z dobrých třiceti metrů Cahlík, tu Hájek viditelně podcenil a mezi prsty mu míč proklouzl do sítě podruhé. Přestože domácí již žádnou další branku nevstřelili, útočili až do samého závěru utkání.
BRANKY: 12. Novosad 1:0, 71. Cahlík 2:0.

SESTAVA VSETÍNA: Polomský – Ptáček, Holoubek, Blažek, Růžička – Lukáč, Cahlík, Novosad, Pavlinec – Chytka (70. Augusta), Lukáč.

Valdimír Štěpán