Zajímavý byl rovněž zápas v Otrokovicích, kde sice domácí Viktorka v poločase prohrávala již o tři góly, aby duel skončil remízou.

BRUMOV B - VLACHOVICE 2:2 (2:1)
Domácí juniorka byla po celý zápas jasně lepším týmem. Vypracovala si více brankových příležitostí, které však nedokázala proměnit. Hosté šli do vedení v 7. minutě po nedorozumění obrany s gólmanem. Domácí stihli ještě do poločasu výsledek otočit a předváděli pěkný kombinační fotbal. Ve druhé půli se Vlachovice zlepšily a v 63. minutě po standardní situaci téměř z půli hřiště vyrovnaly na konečných 2:2. Zbytek zápasu se odehrál na polovině hostů, kteří i s nutnou dávkou štěstí remízu ubránili. Raritou utkání bylo, že v brance Brumova nastoupil Jakub Fojtík a mezi třemi tyčemi Vlachovic jeho otec Roman Fojtík. Branky: Trnavský, Martinka - Faldík L., Dorůška. Rozhodčí: Janča - Toman, Hrbáček. Brumov B: J. Fojtík - Šindler jun., Kolínek, Trnavský, D. Řehák, Martinka, Dekleva jun., Naňák, Váňa, Smolík, Ritter. Střídali: Strnad, Bobot. Vlachovice: R. Fojtík - Šuráň, Jandík, Kovařík, Olejník, Faldík, Olejník D., Míča, Tománek, Dorůška, Klejn. Střídali: Šimoník, Vavris.

LUKOV - HUTISKO 2:3 (2:2)
Za chladného deštivého počasí na velmi nekvalitním terénu začali lépe domácí. V 8. minutě poslal T. Teplý kolmou přihrávkou do šance Hudečka a ten špičkou přes padajícího brankáře uklidil míč do sítě. Ve 14. minutě se naopak prosadili hosté po standardní situaci z rohu velkého vápna, když vyražený míč dopravili za záda brankáře Koláře. Ve 22. minutě musel lukovský brankář čelit další standardce, ale nebezpečný trestný kop ze 22 metrů vytáhl na roh. O dvě minuty později se podruhé radovali domácí. Po rohovém kopu Kováře a vyhrané hlavičce Šimčíka se zblízka prosadil Šumšal. Hosté srovnali skóre po půl hodině hry po zbytečné Šimčíkově ztrátě míče na útočné polovině a rychlém protiútoku. Ve 38. minutě pak Brázda našel dlouhým pasem v šestnáctce Hudečka, ale jeho gólovou hlavičku vytáhl hostující brankář na roh. Druhá půle se hrála v režii hostů. Domácí defenziva odolávala někdy i díky štěstí poměrně dlouho. V 65. minutě vytáhl brankář Kolář střílený centr zpod břevna a Kovář uklidil míč před dorážejícími hosty na roh. Hosté byli i nadále aktivní a zle zatápěli obraně Lukova. V 79. minutě ale mohlo být vše jinak. Po jedné z mála povedených akcí v podání Lukova byl po přihrávkách T. Teplého a Hudečka sražen v pokutovém území L. Vítovský. Hlavní sudí ukázal na penaltu a o výsledku mohlo být rozhodnuto. K penaltě se postavil kanonýr T. Teplý, ale tentokrát zklamal, neboť míč skončil na břevně. V závěru po centru z levé strany prohrál brankář Kolář souboj s hlavičkujícím útočníkem, který rozhodl o transportu tří bodů do Hutiska. Branky: Šumšal, Hudeček - Mikulenka 2. Rozhodčí: Poláček - Hrbáček, Tkadlec, 150 diváků. Lukov: Kolář - Brázda (87. Velikovský), Králík, Šimčík, M. Vítovský, L. Vítovský (87. O. Macík), M. Teplý, Šumšal, Kovář, T. Teplý, J. Hudeček. Hutisko: Horák - Kovařík, Petr Křenek, Škopek, Mikulenka (Koláček), Maruchnič, R. Křenek, Macíček, Kalod, Bolf.

PŘÍLUKY - LUŽKOVICE 1:2 (1:1)
Domácí začali derby aktivně, měli mírnou územní převahu a častěji drželi míč na svých kopačkách. Poměrně brzy se ujali vedení, když míč po centru Strachoně trkl hlavou do brány David Zedníček. I nadále se domácí tlačili před soupeřovu bránu, ale stačil jeden rychlý protiútok a hosté po přesné křížné střele Polepila vyrovnali - 1:1. Druhá půle kopírovala úvodní dějství. Domácí chtěli strhnout vítězství na svou stranu a urvat tolik důležité tři body v boji o záchranu. Hostům stačil opět jeden rychlý protiútok a po brance Bařiny se radovali z vítězství 2:1. Přílučané ještě v závěru nastřelili tyč, ale na více se už nezmohli. Branky: Zedníček - Pospíšil, Bařina. Rozhodčí: Žniva - Dokoupil, Kypr, 200 diváků. Příluky: Ondráš - Krumpolc, Čelůstka, Zedníček K., Frolek M., Vlček, Nesvadba, Zednček D., Strachoň, Frolek D., Machalíček. Střídali: Dederle, Zahradnický. Lužkovice: Šuba - Batík, Čala, Polepil, Ronza, Bařina, Šimera, Kubát, Masařík, Langer, Škrabal.

HRACHOVEC - VAL. KLOBOUKY 4:0 (2:0)
Do Hrachovce přijel vedoucí celek tabulky a hlavní aspirant postupu. A hrál se špičkový fotbal. Úvodní půlhodina přinesla svižnou hru ve vysokém tempu. Čekalo se, že na koně se dostane mužstvo, které vstřelí první branku. Jako první hrozil ve 29. minutě domácí Guráš, ale z úhlu netrefil odkrytou branku. O minutu později vybojoval standardní situaci Vrána, Hruškův nákop do hostujícího pokutového území zužitkoval nadvakrát Konvičný - 1:0. Ve 43. minutě si došel pro penaltu Libor Vrána a sám ji proměnil - 2:0. Hosté v úvodu druhé půle zatlačili Hrachovec a dokazovali oprávněnost svého postavení v tabulce. Jenže v 58. minutě zatočil Martin Vajgl svou levačkou přímý kop z úhlu z pětatřiceti metrů na zadní tyč tak dokonale, že vymetl šibenici hostující branky - 3:0. Klobouky se nevzdávaly, ale jejich několik standardních situací si brankový cíl nenašlo. V 78. minutě byl ústřední postavou domácích opět Libor Vrána. Opět si po brejku vybojoval přímý kop a ten zrealizoval pěknou střelou z úhlu na bližší tyč -4:0. Hosté poté odpadli a mohli odjet s tenisovým kanárem. Branky: 30. Konvičný, 43. L. Vrána, 58. M. Vajgl, 78. L. Vrána. Rozhodčí: Walner - Vitásek, Polášek. Hrachovec: Zimek - J. Tvarůžek (46. R. Vajgl), Adamík, Hruška, M. Vajgl - Navrátil, Jež, Guráš (70. P. Cahlík), Konvičný, M. Cahlík - L. Vrána. Valašské Klobouky: Marcaník - Nahodil, Baláž, Martinek, Kachlík, Ptáček (83. Maňas), Novák, Maček, Nedavaška, Beňo, Krahula. Trenér: P. Charvát.

DOLNÍ BEČVA - PODKOPNÁ LHOTA 4:0 (3:0)
Hosté jako druhý celek tabulky v Dolní Bečvě totálně propadli. Jako by se nestačili ani sžít s kluzkým terénem a již prohrávali. Snad ve 30. sekundě se chytře z rohu pokutového území trefil Petr Vojkůvka - 1:0. Hosté se hned od úvodu museli obejít bez dvou hráčů. Nejprve Hrdlička si v souboji přivodil výron v kotníku a následně Bořuta si vážně poranil koleno a byl poslán do nemocnice. Ve 22. minutě ukázal rychlý náběh na křídelní akci Pavel Vašek - 2:0. V 35. minutě bylo rozhodnuto, kdy se podruhé trefil Petr Vojkůvka. Hosté byli směrem dopředu bezzubí a málokdo čekal změnu obrazu hry ve druhém poločase. Když se po hodině hry trefil Jaroslav Šena, bylo po utkání. Branky: 1. a 35. P. Vojkůvka, 22. Vašek, 60. Šena. Rozhodčí: Schmid - Šubík, Kovář. Dolní Bečva: Rauscher - Stavinoha, Růčka, Adamec, Skalík - Balán, Vašek, Petr Vojkůvka, V. Šena - Paprskář, J. Šena. Podkopná Lhota: Valčík - Čunek, Videman, Psota, Staněk, Bečica, Bořuta, Holeňák, Punčochář, Hrdlička, Minařík. Střídal: Srovnal.
DALŠÍ VÝSLEDKY: Juřinka - Lidečko 3:0 Štěpán 2, Škařupa, Vidče - Zubří 3:1 Kramoliš, Dobeš, Mičkal - Jurajda.

ÚJEZDEC - MLADCOVÁ 3:0 (3:0)
Od počátku utkání měli navrch domácí, vytvořili si tlak i příležitosti, které třikrát v první půli proměnili. Hosté působili hodně odevzdaně. Po změně stran se sice Mladcovští vzmohli na dobrou hru, ale na vývoj utkání neměla žádný vliv. Domácí si i přes zhoršenou hru své vítězství pohlídali. Branky: 3. Těthal, 14. Popelka, 35. Zemánek. Rozhodčí: Toman - Janča, Bernatík. Újezdec: Konečný - Šmíd ml., Novosad, Mařica, Kobzinek, Těthal, Popelka, Zemánek, Šmíd st, - Gregor, Pilka. Střídali: Uher, Roder, Vystrčil. Mladcová: Černý - Struška, Bukovský, Dlabač, Struška, Gurský, Vyvlečka, Murka, Zbořil, Vaněk, Korch.

KVASICE - ŽALKOVICE 1:2 (0:1)
První poločas se odehrával ve středu hřiště bez výraznějších šancí. Výjimkou byla 30. minuta, kdy se hosté ujali vedení zásluhou Milana Svačiny. Po obrátce se domácí dostali do územní převahy, kterou korunovali vyrovnáním Potočným. Ovšem vzápětí kontroval Sova ze standardní situace a dostal Žalkovice do vedení. Následný drtivý tlak domácích vyvrcholil v poslední minutě zápasu gólovou šancí Radima Darebníčka, který ale jen nastřelil brankáře. Branky: Potočný - Svačina, Sova. Rozhodčí: Polcr. Kvasice: Vymazal - Němec, Večerka, Krejčiřík, Prešnajder, Darebníček, Rajskup, Musil, Foltýn, Potočný, Ištvánek. Na střídání: Otýpka, Ambruz, Večerka, Štěpaník. Žalkovice: Kožuch - Petřík, Sova, Nakládal, Bouchal, Horák, Tabara, Přikryl, Talach, Svačina, Horák. Náhradníci: Vrubl, Pala, Jemelka.

PRAKŠICE - ZBOROVICE 1:0 (0:0)
V Prakšicích se odehrál bojovný a vyrovnaný zápas. Po hodině hry domácí Šimuni orazítkoval tyč dalekonosnou střelou. Prakšice se gólově prosadily až o sedm minut později, když se po pohledné akci nemýlil Ondra. Hosté si nevytvořili za celý zápas vážnější šanci. Branky: 67. Ondra. Rozhodčí: Mikoška - Mikula, Valčík, 95 diváků. Prakšice: Marášek - Matulík, Babušík, J. Bičan, Němeček, Dynka, Šimuni, Ondra, Mudrák (78. Drábek), Kadlček (70. Sychra), D. Bičan. Zborovice: Chytrý - Pišek, Tesař, Přecechtílek, Štěpánek, Šumbera (72. Kojetský), Bělaška, Vybíral, Šmíd, Bezslezina, Setinský.

VIKTORIA OTROKOVICE B - BŘEZOLUPY 4:4 (0:3)
Hostům vyšel vstup do utkání parádně. Během čtvrthodiny dokázali využít chyb domácích k dvoubrankovému vedení. Když do přestávky přidali ještě jeden gól, nevypadalo to s rezervou Viktorky vůbec dobře. Do druhé půle prostřídal domácí trenér sestavu a utkání dostalo úplně jiný ráz, když se Otrokovicím podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Březolupy sice ještě jednou odskočily na rozdíl dvou gólů, ale závěrečnému drtivému náporu domácích odolávaly jen stěží. Rezerva Viktorie však z výrazné převahy vytěžila pouze vyrovnání, i když šance na dokonalý obrat měla. Branky: Zimčík 2, Bořuta, Chlachula - Vávra 2, Kundrt 2. Rozhodčí: Zůbek - Walner, Krajča, 120 diváků. V. Otrokovice B: Kašík - Chlachula, Zimčík, Mařák, Dorazil, Zlámal, Bořuta, Šuranský, Ševčík, Sedlář, Gazda. Na střídání: Dvořáček, Fajgara, Maňák, Dostál, Sychra. Trenér: Roman Dvořáček. Březolupy: Uhlík - Michálek, Vycudilík, Procházka, Drga, Vávra, Jevický, Zelík, Kundrt, Johaník, Soška. Na střídání: Bernatík, Pavlík, Bilavčík. Trenér: Pavel Strakáč.

SLOVÁCKO C - KNĚŽPOLE 0:2 (0:1)
Domácí vstoupili do utkání aktivně a od úvodu měli územní převahu. Branka však padla na druhé straně, když Kowalík našel ve vápně zcela nekrytého Kozelka, který prostřelil Juřičku. Domácí i nadále tlačili, ale slibné šance Paška a Štěrby zůstaly bez gólového efektu. Po obrátce hosté přece jen přidali a brankou ze standardní situace, kdy si domácí brankář stavěl zeď a Cingel zamířil do prázdné brány, šli do dvoubrankového vedení. Domácí už nedokázali na vývoj utkání reagovat i přes skutečnost, že se zranil hostující gólman a do brány se postavil hráč z pole. Branky: 13. Kozelek, 57. Cingel. Rozhodčí: Havránek - Prokop, Růžička, 150 diváků. 1. FC Slovácko C: Juřička - Langr, Slezák, Lysoněk, Perůtka - Hořeňovský, Vašek, Mikulášek, Štěrba - Sánchez, L. Paška. Střídali: Vyorálek, Bulejka, Blažek. Trenér: L. Pochylý. Kněžpole: Křivánek - Trebatický, Bednařík, Řezník, Fišer, Šustr, Chudárek, Kozelek, Kowalík, Cingel. Střídali: Dujka, Coufalík, Sklenář. Trenér: P. Jurník.

D. NĚMČÍ - NEDACHLEBICE 6:3 (3:1)
Domácí tým si v prvním domácím jarním utkání s chutí zastřílel i bez kanonýra Tomáše Stojaspala v sestavě. Od začátku měl převahu a hrnul se do útoku. Ve 20. minutě byl potrestán červenou kartou hostující Šurmánek a Dolní Němčí okamžitě tuhle početní výhodu využilo. Už o minutu později vedlo 2:0 po gólech Porubana a Šmehlíka, kteří zakončovali rychlé akce na jeden dotek. Po půlhodině hry svítil na ukazateli skóre stav 3:0, když se trefil Krchňáček. Do poločasu se hostům podařilo snížit po tečované střele z přímého kopu Křenkem. Na začátku druhé půle se domácí prosadili dalšími góly. V 50. minutě zvyšoval na 4:1 Skopal, o tři minuty později zvýšil na rozdíl čtyř gólů svým druhým úspěšným zásahem Poruban. Pak domácí polevili v koncentraci a hosté toho využili ke snížení stavu po brankách Urbana a Pavlíčka v 72. resp. 75. minutě. Konečné slovo měli ale opět hráči Dolního Němčí, na 6:3 upravil v 83. minutě svou druhou brankou Krchňáček.
Branky: 21. a 53. Poruban, 29. a 83. Krchňáček, 21. Šmehlík, 50. Skopal - 41. Křenek, 72. Urban, 75. Pavlíček. Rozhodčí: Novák - Polaštík, Mejzlík, 220 diváků. ČK: Šurmánek. Dolní Němčí: A. Kadlček - T. Kadlček, Šmehlík, Zimčík, Krchňáček, Poruban, Pochylý, Bída, Cmol, Pitner, Skopal. Střídali: M. Stojaspal, K. Stojaspal, Chladil. Nedachlebice: Andrýsek - Krčmář, Kaňovský, Surový, Urban, Smolka, Nožička, Pavlíček, Ryška, Šurmánek, Křenek. Střídali: Kapřík, Řešetka, Hladiš.

OŘECHOV - BORŠICE 1:2 (1:0)
V Ořechově viděli diváci zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním byli aktivnější domácí a odměnou jim byla vedoucí trefa Zlatého. Po přestávce se však hosté zlepšili a převzali taktovku utkání. V 65. minutě vyrovnali Kuzmou z penalty, která však byla podle domácích sporná. Vítězný gól zajistila minutu před koncem jarní posila Činčala. Branky: Zlatý - Kuzma z pen., Činčala. Rozhodčí: Malota - Vitásek, Klučka.