Robert Jurajda řídil domácí exhibici Zubří

Valašsko – Dolní Bečva ve vzájemném souboji s Juřinkou předvedla opět kvalitní výkon. Lidečko se blíží sestupu, venku se mu nepodařilo bodovat. Zkušení Nečas s Vránou řídili další vydařené představení Hrachovce.

8.6.2010

Zápas Vidče – Hutisko (4:4) se musel divákům líbit. Favorit na postup z Hutiska (pruhované dresy) čtyřikrát v zápase vedl, ale nakonec si odvezl jen bod. Ten mu může v postupové matematice chybět.Foto: DENÍK/ Vladimír Štěpán

1. A TŘÍDA
VIDČE – HUTISKO 4:4 (2:2)

Derby, které se muselo líbit i tomu nejnáročnějšímu fanouškovi, skončilo pro aspiranta na postup smutně. A přitom svěřenci trenéra Františka Mikulenky začali na Sahaře skvěle. Již ve 4. minutě zúročil úvodní nápor Kalod – 0:1. Jenže radost hostů trvala jen dvě minuty. Dělovku Nerada brankář Horák vyrazil před kanonýra Kramoliše, pro kterého to byla lahůdka – 1:1. Hra měla spád a před oběma brankami bylo rušno. Domácí gólman Vala vyrazil střelu Škopka, na druhé straně hlavičkoval Kramoliš nad. Ve 26. minutě šel favorit opět do vedení. Trefil se Škopek – 1:2. Hosté byli při chuti a sólo Koláčka zastavil jen za cenu žlutého faulu Nerad. Jenže přišla 33. minuta. Hostům nevyšel ofsajd systém, pomezní sice signalizoval, ale Kramoliš si počkal a své sólo proměnil – 2:2. Druhý poločas začal šancí Kramoliše, ale Horák byl připravený. Trošku se na hřišti přiostřilo a dva kohouti – Škopek a Marák viděli po žlutých kartách. V 54. minutě hosté po rohovém kopu ukázali skvělou orientaci a nepovedený zákrok brankáře Valy potrestal dorážkou Petr – 2:3. Jak už to bylo v tomto zápase pravidlem – za dvě minuty bylo vyrovnáno. Důrazný Marák využil zaváhání brankáře při výběhu a odvážnou hlavičkou poslal míč do sítě – 3:3. V 70. minutě hosté konečně využili dobře hrané trestné kopy Maruchniče. Jeho střílený centr Vala podběhl a na zadní tyči míč hlavou umístil Škopek – 3:4. Fotbalisté Hutiska byli na cestě ke třem bodům a taktickou hrou, střídáním to vypadalo, že se budou radovat. Jenže v 93. minutě domácí zahrávali z hloubi pole trestný kop, odražený míč se dostal k Milanu Drdovi a ten střelou pod břevno udělal remízovou tečku – 4:4.

BRANKY: 4. Kalod 0:1, 6. Kramoliš 1:1, 26. Škopek 1:2, 33. Kramoliš 2:2, 54. Petr 2:3, 56. Marák 3:3, 70. Škopek 3:4, 93. M. Drda 4:4.

SESTAVY: VIDČE: Vala – Pavelka (40. Jurča), Špurek, Vl. Urban, P. Urban (15. Marák) – P. Drda, M. Drda, Dobeš, Nerad, Stodůlka (78. R. Mičkal) – Kramoliš.

HUTISKO: Horák – Kovařík, Petr, Macíček, Bolf – Poruba (65. Roman Křenek), Maruchnič, Koláček, Škopek – D. Mikulenka (87. Cabák), Kalod.

LUKOV – LIDEČKO 3:2 (1:2)

Lidečko důležité utkání nezvládlo i díky nedisciplinovanosti své opory Aleše Číže. Hned v 1. minutě šel Lukov do vedení. V 10. minutě Aleš Číž srovnal a Lidečko převzalo aktivitu. V 27. minutě šli hosté do vedení po střele Žídka – 1:2. Lidečko si v pohodě pohlídalo poločasové vedení. Jenže v 50. minutě byl přísně posouzen nedovolený zákrok ze strany Aleše Číže, ten neadekvátně reagoval na výrok rozhodčího a byl za protesty po druhé žluté kartě vyloučen. Hostům v deseti nezbývalo nic jiného než výsledek ubránit. To se jim nepodařilo. V 73. minutě Lukov srovnal. I bod by byl pro hosty cenným. Jenže náporu domácích se neubránili a ve třetí minutě nastavení inkasovali ze sporné ofsajdové pozice potřetí – 3:2.

BRANKY LIDEČKA: 10. Aleš Číž 1:1, 27. Žídek 1:2.

D. BEČVA – JUŘINKA 1:1 (0:1)

Oba soupeři hrají v horní polovině tabulky a předvádějí útočný fotbal. Jejich vyrovnanost dokumentoval i tento zápas, v kterém byly k vidění nejen dvě branky, ale také spousta šancí na obou stranách. V prvním poločase měla Juřinka zápas lépe rozehraný. V 20. minutě si na centr Bartoně vyskočil Strnad a poslal hosty hlavou do vedení – 0:1. V 29. minutě podržel domácí Rauscher po šanci Štěpána. Tady se utkání mohlo lámat. Domácím se ale také na jaře hlavně doma daří a postupně si šli důrazně za vyrovnáním. V 53. minutě ukázal svou levačku z přímého kopu Kozák a vyrovnal – 1:1. Velice sporná situace nastala po jednom z rohových kopů domácích, kdy nejvýše vyskočil Šena, ale jeho branka nebyla uznána pro údajný nedovolený zákrok na Trusinu. A tak se body dělily.

BRANKY: 20. Strnad 0:1, 53. Kozák 1:1.

ZUBŘÍ – LŮŽKOVICE 8:2 (4:1)

Toto nebyl hokej. Zatímco na podzim podlehlo Zubří svému soupeři na jeho půdě 2:7, tentokrát by pohárovou matematikou postupovalo. Doma ho hlavně díky Robertu Jurajdovi a fantastické úvodní čtvrthodině utkání doslova smetlo. Zubří dávalo nádherné branky. V 1. minutě si hned v první branku proměnil typicky levou nohou přímý kop Jurajda – 1:0. Ve 4. minutě připravila hvězda zápasu druhou branku pro Drdu – 2:0. V 8. minutě vymetl Hejný z 18 metrů šibenici branky Lůžkovic – 3:0. V 15. minutě vybídl k dalšímu zásahu Jurajdu Libor Raždík – 4:0. Logicky poté domácí polevili a jejich výpadky koncentrovanosti dokázali hosté dvakrát využít. Jejich snížení na 4:1 respektive 5:2 byla ale pouze kosmetická. V 47. minutě Jurajda zvyšoval již na 5:1. V 59. minutě přeloboval Drda hostujícího brankáře z dvaceti metrů. Ještě krásnější lob předvedl Chumchal v 65. minutě, kdy nachytal hostujícího brankáře snad ze 40 metrů. V 80. minutě uzavřel skóre zuberské exhibice svou čtvrtou brankou Jurajda po kombinační akce celé záložní řady – 8:2.

BRANKY ZUBŘÍ: 1. Jurajda 1:0, 4. Drda 2:0, 8. Heejný 3:0, 15. Jurajda 4:0, 47. Jurajda 5:1, 59. Drda 6:2, 65. Chumchal 7:2, 80. Jurajda 8:2.

HRACHOVEC – VLACHOVICE 3:1 (2:1)

Velmi kvalitní podívanou v Hrachovci odstartoval domácí hráči velmi pasivně a výstrahou jim byla v 8. minutě nastřelená tyč Zimkovy branky. V 18. minutě podběhl Martin Vajgl vysoký míč, Zimek první šanci hostí zlikvidoval, ale na dorážku Obadala již byl krátký – 0:1. Hrachovec se probudil a od 20. minuty začala diktovat tempo hry dvojice Vrána – Nečas. První jejich akce skončila smolným odskočením míče od Nečasovy kopačky. V 24. minutě chytil hostující brankář Fojtík dělovku Vrány. V 30. minutě vymyslel Libor Vrána akci pro Nečase, ten pustil zkušeně míč na Radka Vajgla, který se trefil přesně k tyči a vyrovnal na 1:1. V 34. minutě domácí zápas otočili. Vrána uvolnil Nečase, a ten si se svým nájezdem věděl rady – 2:1. V 38. minutě byl již Zimek překonán, ale z ostrého úhlu nedokázal jeden z hostujících hráčů umístit míč do branky. Druhý poločas zahájil Hrachovec náporem, ale třetí pojišťující branky nepadla po střelách Melichaříka a Guráše. V 55. minutě uvolnil Nečas Vránu. Jeho střelu zastavil jeden z hostujících obránců na brankové čáře rukou. Za zmaření jasné brankové příležitosti putoval pod sprchy a nařízenou penaltu proměnil Vrána – 3:1. V 70. minutě našel Martin Vajgl Vránu, ale ten svou další branku nepřidal. V 87. minutě vypracoval Vrána pro Guráše obrovskou šanci. Domácí hráč ale z malého vápna ukázal, co se dá spálit. Míč v krátkém sledu ani natřikrát nedopravil do sítě, jednou byla proti tyč hostující branky.

BRANKY: 18. Obadal 0:1, 30. Radek Vajgl 1:1, 34. Nečas 2:1, 55. Vrána 3:1.

Další výsledky: Příluky – Brumov 1:0, Val. Klobouky – Podk. Lhota 1:3. Dohrávky: Hutisko – P. Lhota (9. 6. 17.30), Brumov B – Vidče (9. 6. 17.00), Juřinka – Zubří (9. 6. 17. 00)

Martin Němec

8.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 75 Kč

Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech Uklízeči. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 75 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: UKLÍZEČI, Možnost HPP, DPP, DPČ , Mzda: 75,- Kč/h. + odměny, Požadujeme: spolehlivost, bezúhonnost, zkušenost s úklidem vítána. Vhodné i pro OZP., Náplň práce: úklid administrativní budovy ve Vsetíně. Pracovní doba 6:30 -15:00 h., První kontakt: telefonicky na čísle: 725 424 110 nebo e-mailem na: huskova@sezev-facility.cz. Pracoviště: Sežev facility s.r.o. 07, Nádražní, č.p. 649, 755 01 Vsetín 1. Informace: Pavla Hušková, +420 725 424 110.

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 80 Kč

Pomocníci v kuchyni Pomocná síla v kuchyni. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: První kontakt: telefonicky 777222720, ov.21.6.18. Pracoviště: Pohostinství u maléřů ,pavel maléř, 756 55 Dolní Bečva. Informace: Pavel Maléř, +420 777 222 720.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Psycholog 11 310 Kč

Psychologové Psycholog/psycholožka. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 11310 kč, mzda max. 14750 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PSYCHOLOG/PSYCHOLOŽKA, Požadujeme: komunikativnost, flexibilita. ŘP sk. B výhodou., Náplň práce: individuální a skupinová práce s dětmi s poruchami chování a jejich rodinami, psychodiagnostika dětí a mladistvých, spolupráce se školskými, zdravotnickými a sociálními organizacemi., Nabízíme: zvláštní příplatek, možný osobní příplatek po 3 měsících, příspěvek na dovolenou z FKSP., První kontakt: telefonicky od 8-16 hod. na čísle 608 625 799, e-mailem: psycholog@svpvm.cz nebo osobně SVP Val.Meziříčí, Králova 370 - po předchozí telefonické domluvě.. Pracoviště: Dětský diagnostický ústav, středisko výchovné péče, základní škola a školní jídelna, olomouc - svatý kopeček, ústavní 9 -01, Králova, č.p. 370, 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Veronika Skorunková, +420 608 625 799.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Lektoři dalšího vzdělávání 20 000 Kč

Lektoři a učitelé jazyků na ostatních školách Lektoři AJ. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 40000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 20 - 40 hod. týdně, Požadavky:, - univerzitní vzdělání či mezinárodní zkoušky z daného jazyka, - flexibilní přístup, - loajalita, - příjemné vystupování, - ochota dalšího vzdělávání, - samostatnost, - praxe výhodou, - řidičský průkaz sk. B výhodou, První kontakt: Životopisy zasílejte na e-mail: koleckova@jazykovka-valmez.cz, ov.21.6.18. Pracoviště: Kiaora-jazykové centrum s.r.o., Palackého, č.p. 174, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm 1. Informace: Věra Kolečková, .

Videosouhrn 21. června 2018

Bagr v kině a marihuanové stanové městečko ve vile: prohlédněte si videa dne

Obří modely akrobatických letadel mají rozpětí 3 metry, váží 20 kg a létají až 220 km/h. Nebe nad Poličnou zaplní v sobotu a neděli 23. a 24. černva 2018
7

Nebe nad Poličnou zaplní obří modely letadel

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát z Valašské Bystřice

V tištěném Valašském deníku bude v pátek 22. června další díl seriálu Jak jsme žili v Československu.

Kráska z Íránu, Maroka nebo jihu Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny B

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.