FK BYSTŘICE P. H. – FC RAK PROVODOV 0:0, na penalty 3:4

Týmy ze špice krajského přeboru se potkaly podruhé během pěti dnů. V sobotu zvítězil Provodov doma 2:0, ve finále si však více věřili borci zpod Hostýnu.

„Bystřice nám slibovala, že nám dá tady na tom velkém hřišti pět gólů,“ narážel kapitán vítězů Miroslav Březík na fakt, že v Provodově jsou rozměry hrací plochy mnohem menší, a tedy výhodnější pro mužstvo třicátníků hrající pod hlavičkou FC Rak.

„Mysleli jsme, že soupeře uběháme. Jenže zkušeně bránil a naše útoky se odrážely jako od zdi,“ shrnul kouč poražených Lubomír Dittrich.

Jeho svěřenci našli recept na defenzívu FC Rak pouze jednou, Sumcovu ránu však v první půlce zastavilo břevno. Na druhé straně hlavičkoval těsně vedle levé tyče Slončík. Po změně stran bylo jasné, že kdo vstřelí branku, zvedne nad hlavu pohár. Jenže navrch měly obrany, takže zápas dospěl k penaltám.

První čtyři exekutoři se nemýlili, až bystřický Dostál otřel míč zvenku o pravou tyč. A protože stejně špatně si počínali i další dva střelci na každé straně, měl za stavu 3:3 na noze triumf provodovský kapitán Miroslav Březík. Jeho ránu ale Ondřej Pavelka lapil a vzápětí se sám postavil k penaltovému puntíku, jenže roli hrdiny utkání odmítl.

„Penalty kopu na každém tréninku. Chtěl jsem ji poslat jinam, gólman mi ale udělal pohyb, podíval jsem se na něj a trefil jsem hodně nahoru,“ líčil Pavelka, který jinak vystihl směr pěti pokusů soupeře. „U penalt je z pohledu brankáře nejdůležitější počkat si do poslední chvíle. Hráč znervózní a pak neví, kam to má kopnout,“ nabídl svůj recept.

Ten neplatil pouze na Hlavňovského, který v šesté sérii finálové drama uzavřel. „Jedeme dál, ještě chceme vyhrát přebor,“ pronesl Březík, než otevřel se svými spoluhráči šampaňské a zapálil si s nimi vítězný doutník.

Provodovské oslavy se poté přesunuly do restaurace. „Uvidíme, co bude večer, Peťa Slončík má ještě narozeniny,“ culil se Březík, který je stejně jako jeho čtyři kolegové zaměstnán ve firmě mecenáše klubu a zároveň trenéra mužstva Josefa Raka. „Budu si muset vzít zítra v práci volno,“ usmíval se Březík. „Klukům ho rád dám,“ slíbil Josef Rak, který před zápasem odhadl výsledek, když řekl: „Zvítězíme na penalty.“

Rozhodčí: Vrána – Kneisl, Kypr. ŽK: Hlavňovský, Malaník. Diváci: 675.

Bystřice p. H.: Pavelka – Matějka, Tureček, Švrček, Kušík – Juránek (80. Kulich), Dostál, Zapletal, Samsonek (69. Zehnálek) – Sumec, Třasoň. Provodov: Máčala (46. Zámorský) – Hnilo, Beňo, Hellebrand, Gargulák – Josefík, Gottwald, Malaník (80. Švach), Hlavňovský – Slončík, Březík.