V Krhové si vždycky Radek Zuzaňák rád zahraje fotbálek, ale pomaličku už se přece jen začíná zabývat myšlenkou na konec s registrovaným fotbalem. „Mám tady v Krhové postavený dům a pravděpodobně, pokud mi to zdraví dovolí, ukončím tady v létě fotbalovou kariéru," začíná své vyprávění legendární valašský fotbalista Radek Zuzaňák. Souběžně totiž nestor valašských zelených trávníků ještě hraje za staré pány Valašské Bystřice a tato soutěž se mu zamlouvá více než současné boje v registrované soutěži. „Jsem odchovancem Krhové, ale v mládežnických kategoriích jsem hrál za Valašské Meziříčí, kde jsem jako dospělý působil v krajském přeboru chvíli předtím, než se postoupilo do divize. Z okolních klubů jsem hrál v dalších pěti," vzpomíná na svá působiště Radek Zuzaňák.

A zkušený fotbalista přidává pár konkrétních příkladů. „Ve Valašské Bystřici vzpomínám na výbornou spolupráci s Josefem Petruskem, dnes již bohužel nebožtíkem. V Juřince nám to klapalo s Milanem Klanicou. V Podlesí s generací Michutů, Košutů a Adámků. Nesmím zapomenout ani na Loučku, Igora Kundráta a bratry Sováky. Nakonec končím kariéru v rodné Krhové," říká s úsměvem nestárnoucí Zuzaňák. Oslavy jeho padesátky, kterou měl v zimě, se posunuly až na minulý květnový víkend. Mělo to však svůj důvod. „Měl jsem padesátku v lednu a víte, jak to je – to není dobrá doba na slavení. Navíc jsem se v tělocvičně zranil a nechal kolenu dva měsíce pokoj, tak se na padesátku dostalo až teď v květnu," vysvětluje Radek Zuzaňák, jak to že se slavily lednové padesátiny až v květnu. „Vrátil jsem se po zranění a hned se mi podařilo vstřelit branku. Krhovský klub mi navíc dal dárkový koš a to mě potěšilo," pochvaloval si povedenou sobotu nestárnoucí fotbalový nestor Radek Zuzaňák.

Zkušený fotbalista, který prošel mnoha kluby, se pokoušel v Krhové také trénovat, ale to nedopadlo k jeho spokojenosti. „Kluci jsou tady dost samorosti a nějak se jim nechtělo do toho organizování a do taktických pokynů. Tak jsem toho nechal a jen hraju. Po sezoně asi skončím. Baví mě to za staré pány ve Valašské Bystřici a to mi bude bohatě stačit," plánuje si fotbalista.

Ofenzivní záložník nevysoké postavy Radek Zuzaňák se zařadil neodmyslitelně mezi legendy valašské kopané a jeho jméno budou fanoušci vždy spojovat s pojmy jako chytrá klička, pohotový gól či parádní ulička.

Autor: Martin Němec