Drtivou část kariéry odehrál Radek Pečiva v Rožnově pod Radhoštěm. Dále působil ve Valašské Bystřici a Zubří, nyní hraje již pátým rokem na Prostřední Bečvě, kde kariéru pravděpodobně dohraje: „Na Prostřední Bečvu jsem šel proto, že po konci v Zubří, kde jsem spolupracoval s Robertem Jurajdou a Martinem Nerádem, a návratu do Rožnova přišel můj stávající klub s férovou nabídkou a měl o mé služby největší zájem. Trénoval tam tehdy můj kamarád Jarda Videcký a už jsem tam zůstal. Rád vzpomínám kromě roků strávených v Rožnově také na parádní sezony ve Valašské Bystřici a tehdejší spolupráci s Petrem Bolfem a Pavlem Balánem," ohlíží se za dlouholetou a stále trvající kariérou Radek Pečiva.

Statistiky si Radek jako vyhlášený střelec nevede, ale jeden rekord mu zůstane v paměti napořád. Za jeden rok dokázal ve Valašské Bystřici vstřelit úctyhodných 26 branek. Pečiva má v krvi útočení a střílení branek, dnes již s úsměvem vzpomíná na to, jak byl na chvíli trochu násilně přeškolen na stopera.

„Tehdejší trenér Prostřední Bečvy Jan Juroška se mě snažil dát na stopera, tam jsem se opravdu necítil jako ryba ve vodě," říká ofenzivní hráč. V Prostřední Bečvě je kanonýr v současné době maximálně spokojený.

„Máme super partu, mladí kluci se snaží. Můj parťák v útoku Jerry alias Lukáš Křenek starší je dobrý kluk. Nemusím se vracet, zahrávám rohy, standardní situace a mým úkolem je pouze dávat branky. Zatím se mi to daří," pochvaluje si fungující spolupráci.

O uplynulém víkendu dal Pečiva v Kelči domácím Sršňům hattrick, a podílel se tak velmi výrazně na vysokém vítězství 6:2. „První branku jsem dal po chybě brankáře, kdy jsem mu vypíchl míč a pohodlně skóroval do prázdné branky. U druhého a třetího gólu jsem si zasekl míč silnější levou a dal branky slabší pravou nohou," vrátil se ke svému hattrickovému představení v Kelči Radek Pečiva.

V kabině fotbalistů Prostřední Bečvy neúřaduje klasický pokladník, vše má pod palcem trenér Zbyněk Jurajda.

„Hned po zápase jsem si u něho objednal litr valašské slivovice, ať ji donese na další utkání. Náš trenér hlídá kasu, po každém vítězství přispívá tisícikorunou do banku, abychom pak měli na závěrečnou. Musíme tak vyhrávat co nejvíce, ať to stojí za to," směje se 42letý kanonýr. Prostřední Bečva se drží na čele okresního přeboru a střelec se vyjádřil také k možným postupovým plánům.

„Vedení klubu by chtělo soutěž vyhrát a postoupit. Je to ale těžká soutěž, podobné cíle mají také ve Valašské Bystřici a Lhotce nad Bečvou. Pokud mi zdraví vydrží, tak bych si krajskou soutěž rád zahrál," zamýšlí se Pečiva.

A právě zdraví bylo posledním tématem příjemného rozhovoru se známým valašským kanonýrem: „Trenér Bejby Zbyněk Jurajda mi opatřil velmi vhodnou ortézu na pravý kotník, který jsem si zranil v jarním utkání v Ratiboři. Pravá noha již nefunguje jak má, ale můj pracovní nástroj je levačka a ta musí ještě nějaký ten pátek vydržet. K tomu by měla vypomáhat i hojivá valašská slivovice," směje se Radek Pečiva.

Autor: Martin Němec