Velké Karlovice Karolinka – Hranice 1:0 (0:0)

Fotbalisté Velkých Karlovic na jaře už urvali dva cenné body na hřištích soupeřů v Rýmařově a Slavičíně. V prvním jarním domácím duelu však chtěli sebrat body všechny tři, ale nebylo to jednoduché. Hraničtí nepřijeli jen na výlet do krásného prostředí, kromě výhledů na valašské kopečky se chtěli kochat také bodovým ziskem po závěrečném hvizdu. V první půli byli o něco lepší hosté, branka však nepadla. Ve druhé půli se hra vyrovnala, domácí i po několikerém prostřídání tlačili na výhru, která nakonec přišla. V 80. minutě si naskočil na standardku domácí kapitán Josef Mikula a zařídil Karlovicím tři body. Pro zkušeného borce a lídra Karlovjanů měl gól ještě i další význam přesahující sportovní hranice. Den před zápasem se totiž Mikula poprvé stal otcem, když na svět přišel malý Josef Mikula. „Krásně se to Pepovi sešlo, k narození syna mu samozřejmě všichni blahopřejeme," přispěchal s gratulací sekretář karlovického klubu Jaroslav Valián.

Velkou radost měl po závěrečném hvizdu i trenér Velkých Karlovic Dalibor Kučera. „Z počátku jsme se těžce vyrovnávali s agresivitou soupeře, ale ve druhé půli začali hráči plnit taktické pokyny a měli jsme navrch. Samozřejmě, že branka před koncem byla pro mé svěřence vysvobozením z psychického tlaku a očekávání diváků, že vyhrajeme. Stalo se a mě nezbývá nic jiného než před mými svěřenci smeknout, jak příkladně bojovali, a to vedlo k závěrečnému aplausu od diváků. Nechci nikoho vyzdvihovat, ale jsme na cestě, která vede k záchraně. Cesta je to dlouhá, ale už nyní mohu říci, že cíle a tím je samozřejmě záchran. Povedlo se nám střídání, noví hráči příkladně zabojovali místo v základu," komentoval vítězné utkání kouč Kučera.

Branka: 80. Josef Mikula. FC VKK: Sváček – Maliňák, Štuler, Mikula, Melichařík (83. Podešva) – Vašut, Blažek (56. Píšek), Kučera Jan, Surovec (66. Pavelka) – Ondřejka, Škrobák. Diváci: 125.