VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prostřední Bečva slavila postup ve vláčku, Hutisko se zachránilo

Valašsko – Rezerva Podlesí ze tří ohrožených týmů sestupem jako jediná nevyhrála. Sršňům z Kelče stačil ve Lhotce nad Bečvou bod, Škařupa jistil tři. Klimek sestřelil odepsaný Nový Hrozenkov. V souboji o krále střelců Malý porazil na dálku Bělockého.

23.6.2014
SDÍLEJ:

Fotbalisté Prostřední Bečvy slaví postup do 1. B třídy.Foto: Pavel Hrdlička

OKRESNÍ PŘEBOR

VKK – P. BEČVA 5:4 (2:2)

Páteční rozlučka v Karolince měla slavnostní rámec. Hosté s početnou diváckou kulisou v zádech si přijeli pro pohár pro vítěze okresního přeboru. V 10. minutě šli domácí do vedení proměněnou penaltou Pavla Mikuly. Pak si však pronajal hřiště hostující Jakub Vašek a během čtyř minut otočil vývojem skóre. Poločasovou remízu stanovil Jakub Mazáč. Do druhého poločasu vletěli hosté jako velká voda a po brance Patrika Kubáně šli do vedení. Byli však nadále gólově nenasytní a Jakub Vašek brzy dokončil hattrick. Domácí dostali šach, ale nikoliv mat. Šest minut stačilo Šimákovi na srovnání. Přítomné diváky vyvedl z omylu, že půjde o domluvenou remízu, domácí Orság a pět minut před koncem zápas rozhodl. Statutární zástupce vítězů Jaroslav Valián byl po zápase spokojený s třemi body i právě končící sezonou. „Přestože se hrálo jenom pro pořádek v herní soutěži, byl to fotbal divákům lahodný. A když už byli všichni skálopevně přesvědčeni, že ta remíza je domluvená, tak sed objevil ve střelecké pozici domácí Láďa Orság a ten se mýlí jenom málokdy. Hosté poté přebrali z rukou Pavla Březíka a Martina Straky pohár pro vítěze okresního přeboru a domácí šli oslavovat taktéž hodně podařenou sezónu. Takže na závěr byli všichni spokojeni a diváci obou táborů šli zapít vlastně dvě vítězství v jednom zápase."

Na Prostřední Bečvě se slavilo velmi mohutně. Velmi šťastný sekretář klubu Lubomír Kysučan si postup stále spojil i se svými sedmdesátými narozeninami. „Začali jsme v pátek večer na hřišti. Na sobotu jsme si pronajali z Valašského muzea v přírodě vláček – Rožnováček a projížděli jsme vesnicí. Toto Prostřední Bečva ještě nezažila." Valašský Deník zastihl postupový kolos v údolí Bacov, kde na autobusové točně zněl chorálový zpěv na píseň Vysoký Jalovec. Prostřední Bečva žije ve fotbalové euforii.

BRANKY: 10. Mikula, 28. Mazáč, 68. a 74. Šimák, 85. Orság – 13., 17. a 53. Vašek, 47. Kubáň.

HUTISKO B – N. HROZENKOV 2:0 (1:0)

Domácí rezerva měla před posledním kolem nejhorší výchozí pozici, co se týká záchrany. Svůj zápas a tím pádem zakončení sezony absolvovala v pátečním termínu. A začátek zápasu vůbec nevypadal, že se proti domácím postavil první sestupující celek. „Hosté na nás vlétli a měli tři sólové nájezdy, které skvěle vychytal můj kolega Pepa Hrabčák," uvedl po zápase náhradní brankář Jan Trčka. Hutisko bylo v tomto existenčním zápase neskutečně produktivní. „Potrestali jsme dvě hrubky hostující defenzívy, přičemž první z nich vyrobil hostující brankář. Obě chyby potrestal Klimek," dodal Trčka. Zatímco Nový Hrozenkov na jaře neopustil poslední pozici, a byť předváděl sympatické výkony, tak slabá střelecké potence ho posílá do třetí třídy. Domácí po obligátní výhře trnuli do sobotních zápasů rezervy Kelče a Podlesí. Jan Trčka stručně bez ohledu na poslední kolo zhodnotil sezonu. „Podzim ještě ušel, ale na jaře jsme museli posilovat áčko a doplňovat dorostenci. Ti se v závěru oklepali." Výsledek zápasu zajímal Kelečské Sršně a jedna z opor Zbyněk Vinklár hned po zápase žhavil naše telefonní linky a poté, co dozvěděl výsledek, měl hned jasno. „Tak to nám stačí zítra ve Lhotce bod. Budeme mít čtyři kluky z prvního týmu a chceme vyhrát, aby punc záchrany byl stoprocentní."

BRANKY: Klimek 2.

LHOTKA N. B. – KELČ B 2:3 (1:2)

Ve velmi ofenzivním zápase si hostující Sršni třemi body zajistili záchranu, i když jim stačil jen bod. Hosté měli o větší motivaci postaráno a dvakrát v zápase vedli, aby nakonec v 86. minutě definitivně převážili misky vah na svou stranu. A tak byl střelec první branky Sršňů Zbyněk Vinklár po zápase nadmíru spokojený. „Byla to docela honička. Děkuji našim fanouškům, že tady přijeli a hodně nám pomohli. Byl to zápas kdo s koho. Jsme hodně rádi, že jsme to zachránili." Domácí zakončili sezonu porážkou a vedení klubu po zápase konstatovalo, že konečné šesté místo odpovídá tomu, na co tým v tomto soutěžním ročníku doopravdy měl.

BRANKY: Topič, Šobora – Vinklár, Pitrun, Škařupa.

STŘÍTEŽ – POLIČNÁ 4:5 (3:2)

Poličná potvrdila třemi body ze Stříteže skvělé jaro, kdy s velmi perspektivním kádrem talentovaných hráčů bez problémů unikla hrozbě sestupu. Okresní přebor se naučil nová jména jako Šedý, Kapusta, Žniva nebo Bártek. Domácí sice v závěru sezonu stáhli nohu z plynu, ale měli jistotu druhého místa. Jednu z domácích branek dal Oldřich Malý a s pětadvaceti přesnými zásahy uhájil prvenství krále střelců okresního přeboru před Pavlem Bělockým z Podlesí, který dal o dvě branky méně. Klíčovou roli pro tým si uvědomuje také vedoucí týmu Daniel Třeštík, který se během zápasu vrátil ze zasloužené dovolené z jižní Moravy. „Budeme se snažit s Oldou domluvit i na další sezonu. Je to náš stěžejní hráč a kolem něho sviští laso snad všech okolních klubů. Jsme na něho pyšní i jako klub, protože dostal aktuálně nabídku vést reprezentaci devatenáctiletých ve futsalu. Malý má dobrý vliv na naše mladé hráče, kteří se od něho učí. Z Ostravy s ním jezdí třeba Martin Lušovjan, z kterého roste velký hráč. Domluveni jsme i s Tomem Šťástkou. Příští týden jednáme s Jardou Šenou z Dolní Bečvy, který u nás bydlí a má za manželku nejpěknější holku ze Stříteže. Tím by naše ofenzíva ještě zvýšila svoji kvalitu," plánuje si do nové sezony Daniel Třeštík.

BRANKY: Vavruša, Malý, Lušovjan, Šťástka – Šedý 2, Kapusta, Bártek, Žilinský.

H. BEČVA – HALENKOV 4:2 (1:1)

Domácí konečně proměnili své šance a na závěr sezony potěšili své fanoušky vítězstvím. A tak byl i kapitán Pavel Roman, který nám zprostředkoval i názory trenéra Karla Mičkala, velmi spokojený. „Dneska to bylo dobré. Dva góly dal Peťa Hejný z béčka. Konečně jsme proměnili, co jsme měli. Jak by řekl náš trenér, po zisku dvacátého devátého bodu jsme se na to pod dojmem jisté záchrany vybodli. Je dobře, že trenér Mičkal u nás bude pokračovat. Náš tým bude pokračovat v omlazovacím procesu, ale chceme ho zkvalitnit také zkušenými hráči, abychom byli za rok výše v tabulce. V jednání je návrat Mydla z Vigantic, Berky ze Zubří. Uvidíme, kam budou mířit kroky našeho odchovance Martina Zetochy z Vigantic." Hostující Halenkov chtěl vyhrát, ale jak po zápase přiznal sekretář klubu Josef Toman, tým nebyl kompletní. „I dnes jsme chtěli bodovat, ale chyběli nám někteří důležití hráči. Před sezonou jsme si řekli, že postup pro nás není dogma, ale tak nějak jsme o něho chtěli co nejdéle bojovat. Nedali jsme mrtě šancí, za nejvíce zbabrané zápasy na jaře považuji duely s Poličnou a Prostřední Bečvou. Ale jinak jo, úplně špatná sezona to nebyla."

BRANKY: Hejný 2, Opálka, Vaníček – Ulehla, Maliňák.

D. BEČVA B – PODLESÍ B 2:1 (0:0)

Na Dolní Bečvě se hrál důležitý zápas. Domácí se možná loučili s působením v okresním přeboru na základě nepřihlášení do dalšího ročníku, hosté museli vyhrát, jinak by sestupovali do třetí třídy. Zápas ovlivnilo vyloučení hostujícího brankáře. I když domácí nedali Kozákem penaltu, nakonec vedli před koncem o dvě branky. I když v poslední minutě Pavel Bělocký snižoval na 2:1, sestupu svého týmu již nezabránil. Po závěrečném hvizdu byli nejvíce veselí přítomní hráči rezervy Hutiska, kteří mohli jít slavit udržení v přeboru. Domácí manažer a trenér Radek Pavlica ještě neví, co s jeho týmem bude. „Možná to bylo naše loučení s existencí rezervy. Mladí kluci z tohoto týmu přejdou do jedničky, která bude působit po sestupu v 1. B třídě. Pokud bychom pokračovali, tým bych vedl, ale chtěl bych, aby byl tvořen v okresním přeboru zkušenými hráči v čele se Skalíkem, Kozákem, Adamcem nebo Glamošem. Na přihlášky je týden." Jak již před časem uvedl sekretář Podlesí Tomáš Adámek, sestup jeho rezervy není sportovní tragédií, protože musel být během jara doplňován z prvního týmu a úzký kádr neplnil funkci zálohy. „Cílem bylo zachránit naše béčko v okresním přeboru, to se bohužel nepodařilo. Tým na jaře dokázal několikrát mile překvapit (remíza ve Velkých Karlovicích, na Prostřední Bečvě), ale v rozhodujících zápasech ztrácel (prohry na Hrozenkově, na Hutisku, domácí prohry). V závěru jara pomáhalo se záchranou také několik hráčů A mužstva. Tým střelecky táhnul střelec Pavel Bělocký, který ale na vše nestačil. Mužstvo také trpělo účastí/neúčastí hráčů, kdy například v důležitém zápase ve Valašské Bystřici museli nastoupit asistent trenéra a dorostenec. Rovněž nejhorší obrana v soutěži také ukazuje, kde byla největší slabina týmu. Tým v posledních letech výrazně omladil. Pokud hráči zlepší svůj přístup, tak by se ve III. třídě měli pohybovat v popředí tabulky."

BRANKY: Paprskář, Kozák – Bělocký.

HUSLENKY – VAL. BYSTŘICE 2:2 (1:0)

V Huslenkách se v pouťovém fotbálku body dělily. Domácí zase vyrobili hrubky, které je stály body, podobně nespokojeny byly i hostující řady. Domácí vedoucí mužstva Karel Václavík si jen po zápase oddechl, že tým se udržel díky skvělému podzimu. „Nakonec je z toho čistý střed tabulky, ale nebýt podzimu, šli bychom dolů. Na jaře to byl hrůza hlavně v defenzívě. Obrana se sesypala a sedmé místo je spíše zázrakem." Hostující brankář Josef Maleňák zase kroutil hlavou nad blbými chybami, které před ním jeho spoluhráči vyrábí: „Jak řekl kdysi náš tehdejší trenér Vojtěch Bušina po zápase ve Vidči – jsme banda…Děláme zbytečné chyby a dostáváme laciné góly." Ve Valašské Bystřici neplánují posily a budou také jednat o dalším působení trenéra Dušana Dohňanského. Ten po zápase zhodnotil sezonu takto: „Neuhráli jsme potřebné body s celým spodkem, kde jsme ani jeden tým nedokázali dvakrát porazit. Ty body nám pak chyběly při snaze jít v tabulce nahoru."

BRANKY: Slováček 2 – Majer, Bolf.

KONEČNÁTABULKA

1. Prostřední Bečva 26 18 1 7 92:52 55
2. Střítež 26 15 5 6 78:55 50
3. FC Vel.Karl.+Karol. B 26 14 4 8 72:52 46
4. Halenkov 26 13 5 8 52:48 44
5. Valašská Bystřice 26 11 7 8 64:59 40
6. Lhotka n.B. 26 11 6 9 66:49 39
7. Huslenky 26 12 2 12 51:67 38
8. Poličná 26 11 5 10 58:60 38
9. Dolní Bečva B 26 11 4 11 61:62 37
10. Horní Bečva 26 10 3 13 45:49 33
11. Kelč B 26 9 2 15 56:67 29
12. Hutisko B 26 8 3 15 45:62 27
13. Podlesí B 26 7 5 14 58:79 26
14. Nový Hrozenkov 26 5 2 19 27:64 17

*o umístění rozhodly vzájemné zápasy, tučně vytištěné týmy postupují / sestupují.

Autor: Martin Němec

23.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Obsluha strojů 14 000 Kč

Obsluha ostatních strojů a zařízení na výrobu, zpracování, uchování potravin a příbuzných výrobků Dělníci potravinářské výroby - baliči. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: DĚLNÍCI POTRAVINÁŘSKÉ VÝROBY - BALIČI, Nástup možný ihned., POŽADUJEME: dobrou fyzickou kondici; zručnost, spolehlivost, důslednost, NÁPLŇ PRÁCE: příprava hotových výrobků dle zadaných parametrů pro další zpracování na příslušném stroji (např. ukládání masných výrobků do vaniček); obsluha příslušného stroje, kontrola kvality výstupu, označení zboží; jednoduché ruční práce za účelem vychystání masných výrobků; manipulační práce související s obsluhou strojů; úklid svého pracoviště, čištění zařízení a nářadí; zadávání údajů do informačního systému., NABÍZÍME: jistota stabilního zaměstnání na HPP ve společnosti s dlouholetou tradicí; zázemí prosperující společnosti; odpovídající finanční ohodnocení; pracoviště vybavené špičkovou technikou; nadstandardní zaměstnanecké benefity - 25 dnů dovolené, vánoční odměna, příspěvky na životní a penzijní připojištění, závodní stravování, vnitropodniková telefonní síť, lázeňské pobyty, očkování proti chřipce, odměny za odpracované roky a životní jubilea, zaměstnanecké balíčky, bezúročné půjčky atd.., PRVNÍ KONTAKT: telefonicky 517 855 275, 571 855 282 v době 8 - 12 hod. nebo e-mailem: prace@krasno.cz, ov. 14.3.. Pracoviště: Mp krásno, a.s., Hranická, č.p. 430, 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Zbranková Jolana Klímková Dagmar Ing.,, +420 571 855 275,571 855 282.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 20 000 Kč

Mechanici a opraváři průmyslových strojů a zařízení Provozní mechanici. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PROVOZNÍ MECHANICI, Nástup možný ihned. Práce v třísměnném provozu,, Požadujeme: dobrý zdravotní stav, praxe na údržbě, samostatnost, manuální zručnost, spolehlivost a aktivní přístup. Ochota učit se novým věcem. Elektrotechnické vzdělání výhodou. Oprávnění k řízení motovozíků vítána. Znalost MS Office., Náplň práce: Provozní mechanik seřizuje a opravuje stroje a zařízení. Provádí preventivní údržbu strojů, strojových prostor a přípravků. Nastavuje a kontroluje parametry výrobních strojů. Provádí údržbu provozního objektu., Zaměstnanecké výhody:Příspěvek na dopravu nebo firemní autobus, příspěvek na stravování, firemní akce, dovolená navíc v závislosti na délce PP, zdravotní volno, Vánoční odměny, měsíční prémie navíc., První kontakt: telefonicky 553 030 608 nebo e-mailem: bvalkova@formschaum.de, ov. 22.3.. Pracoviště: Baur formschaumtechnik s.r.o., Solární, č.p. 870, 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Bohdana Válková, +420 553 030 608,777 065 696.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitelka mateřské školy 17 000 Kč

Učitelé v oblasti předškolní výchovy Učitel/ka mateřské školy. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadavky: alespoň bakalářské vzdělání učitelství pro mateřské školy, minimálně komunikační znalost AJ, alespoň základní znalost o Montessori pedagogice a zájem o práci s touto metodikou, ochota dále studovat a pracovat na sobě, mít radost z práce s dětmi a odvahu aktivně spolupracovat s rodiči, lásku k přírodě., Nabízíme: Místo hlavního učitele nebo asistenta ve třídě do 15 dětí, ve tříde bude hlavní učitel a jeho asistent. Zaplacení diplomových kurzů Association Montessori International a spolupráci s její pražskou pobočkou, příležitost být u začátku nového projektu, nadstandartní pracovní prostředí, možnost spolupracovat s lidmi, kteří se zajímají o svět kolem sebe a především o kvalitní vzdělávání dětí., První kontakt: emailem.. Pracoviště: Vzdělávací institut kormidlo z.s., Chodská, č.p. 697, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm 1. Informace: Lenka Měrková, .

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 6 900 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Uklizeč/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 6900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: UKLIZEČ/KA, Zástup po dobu nemoci!, Možnost spolupráce i na DPP., První kontakt: p. Galač, telefonicky 778 532 152, e-mail: skolnik@zsjablunka.cz nebo osobně po domluvě přes kontatní telefon nebo email. Pracoviště: Základní škola jablůnka, 756 23 Jablůnka nad Bečvou. Informace: Jiří Galač, +420 778 532 152.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Děti z Francovy Lhoty si v pátek 23. března 2018 v místním Muzeu kardinála Trochty užily velikonoční tvoření. Pletly pomlázky, zdobily perníky či kraslice nebo pekly velikonoční pečivo.
12

Školáci si užili velikonoční tvoření. Pletli tatary a pekli jidášky

Fotograf Zdeněk Hartinger v Informačním centru Zvonice na Soláni na akci Valašský salon 2013.
3

Nedožité osmdesátiny Zdeňka Hartingera připomene výstava ve Zvonici

Soutěž O poklad strýca Juráša zná své vítěze

Slavnostní ocenění vítězů okresního kola soutěže O poklad strýca Juráša se uskutečnilo v polovině týdne v Městské knihovně v Rožnově pod Radhoštěm. Ceny si přebralo šestatřicet nejlepších soutěžících.

Čtyřicáté druhé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

FOTOGALERIE / Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

Mladí klempíři a malíři z Meziříčí sbírali vítězství na soutěžích

Skvělých úspěchů dosáhli v první polovině března učni Střední průmyslové školy stavební z Valašského Meziříčí.

Vodáci odemknou Bečvu ve Vsetíně, pokřtí také pomník Jaromíra Česneka

Tradiční jarní rituál odemykání řeky Bečvy čeká v sobotu dopoledne příznivce vodáckého sportu ve Vsetíně. Jeho součástí bude letos také křest pomníku nestora vsetínských vodáků Jaromíra Česneka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT