OKRESNÍ PŘEBOR

VKK – P. BEČVA 5:4 (2:2)

Páteční rozlučka v Karolince měla slavnostní rámec. Hosté s početnou diváckou kulisou v zádech si přijeli pro pohár pro vítěze okresního přeboru. V 10. minutě šli domácí do vedení proměněnou penaltou Pavla Mikuly. Pak si však pronajal hřiště hostující Jakub Vašek a během čtyř minut otočil vývojem skóre. Poločasovou remízu stanovil Jakub Mazáč. Do druhého poločasu vletěli hosté jako velká voda a po brance Patrika Kubáně šli do vedení. Byli však nadále gólově nenasytní a Jakub Vašek brzy dokončil hattrick. Domácí dostali šach, ale nikoliv mat. Šest minut stačilo Šimákovi na srovnání. Přítomné diváky vyvedl z omylu, že půjde o domluvenou remízu, domácí Orság a pět minut před koncem zápas rozhodl. Statutární zástupce vítězů Jaroslav Valián byl po zápase spokojený s třemi body i právě končící sezonou. „Přestože se hrálo jenom pro pořádek v herní soutěži, byl to fotbal divákům lahodný. A když už byli všichni skálopevně přesvědčeni, že ta remíza je domluvená, tak sed objevil ve střelecké pozici domácí Láďa Orság a ten se mýlí jenom málokdy. Hosté poté přebrali z rukou Pavla Březíka a Martina Straky pohár pro vítěze okresního přeboru a domácí šli oslavovat taktéž hodně podařenou sezónu. Takže na závěr byli všichni spokojeni a diváci obou táborů šli zapít vlastně dvě vítězství v jednom zápase."

Na Prostřední Bečvě se slavilo velmi mohutně. Velmi šťastný sekretář klubu Lubomír Kysučan si postup stále spojil i se svými sedmdesátými narozeninami. „Začali jsme v pátek večer na hřišti. Na sobotu jsme si pronajali z Valašského muzea v přírodě vláček – Rožnováček a projížděli jsme vesnicí. Toto Prostřední Bečva ještě nezažila." Valašský Deník zastihl postupový kolos v údolí Bacov, kde na autobusové točně zněl chorálový zpěv na píseň Vysoký Jalovec. Prostřední Bečva žije ve fotbalové euforii.

BRANKY: 10. Mikula, 28. Mazáč, 68. a 74. Šimák, 85. Orság – 13., 17. a 53. Vašek, 47. Kubáň.

HUTISKO B – N. HROZENKOV 2:0 (1:0)

Domácí rezerva měla před posledním kolem nejhorší výchozí pozici, co se týká záchrany. Svůj zápas a tím pádem zakončení sezony absolvovala v pátečním termínu. A začátek zápasu vůbec nevypadal, že se proti domácím postavil první sestupující celek. „Hosté na nás vlétli a měli tři sólové nájezdy, které skvěle vychytal můj kolega Pepa Hrabčák," uvedl po zápase náhradní brankář Jan Trčka. Hutisko bylo v tomto existenčním zápase neskutečně produktivní. „Potrestali jsme dvě hrubky hostující defenzívy, přičemž první z nich vyrobil hostující brankář. Obě chyby potrestal Klimek," dodal Trčka. Zatímco Nový Hrozenkov na jaře neopustil poslední pozici, a byť předváděl sympatické výkony, tak slabá střelecké potence ho posílá do třetí třídy. Domácí po obligátní výhře trnuli do sobotních zápasů rezervy Kelče a Podlesí. Jan Trčka stručně bez ohledu na poslední kolo zhodnotil sezonu. „Podzim ještě ušel, ale na jaře jsme museli posilovat áčko a doplňovat dorostenci. Ti se v závěru oklepali." Výsledek zápasu zajímal Kelečské Sršně a jedna z opor Zbyněk Vinklár hned po zápase žhavil naše telefonní linky a poté, co dozvěděl výsledek, měl hned jasno. „Tak to nám stačí zítra ve Lhotce bod. Budeme mít čtyři kluky z prvního týmu a chceme vyhrát, aby punc záchrany byl stoprocentní."

BRANKY: Klimek 2.

LHOTKA N. B. – KELČ B 2:3 (1:2)

Ve velmi ofenzivním zápase si hostující Sršni třemi body zajistili záchranu, i když jim stačil jen bod. Hosté měli o větší motivaci postaráno a dvakrát v zápase vedli, aby nakonec v 86. minutě definitivně převážili misky vah na svou stranu. A tak byl střelec první branky Sršňů Zbyněk Vinklár po zápase nadmíru spokojený. „Byla to docela honička. Děkuji našim fanouškům, že tady přijeli a hodně nám pomohli. Byl to zápas kdo s koho. Jsme hodně rádi, že jsme to zachránili." Domácí zakončili sezonu porážkou a vedení klubu po zápase konstatovalo, že konečné šesté místo odpovídá tomu, na co tým v tomto soutěžním ročníku doopravdy měl.

BRANKY: Topič, Šobora – Vinklár, Pitrun, Škařupa.

STŘÍTEŽ – POLIČNÁ 4:5 (3:2)

Poličná potvrdila třemi body ze Stříteže skvělé jaro, kdy s velmi perspektivním kádrem talentovaných hráčů bez problémů unikla hrozbě sestupu. Okresní přebor se naučil nová jména jako Šedý, Kapusta, Žniva nebo Bártek. Domácí sice v závěru sezonu stáhli nohu z plynu, ale měli jistotu druhého místa. Jednu z domácích branek dal Oldřich Malý a s pětadvaceti přesnými zásahy uhájil prvenství krále střelců okresního přeboru před Pavlem Bělockým z Podlesí, který dal o dvě branky méně. Klíčovou roli pro tým si uvědomuje také vedoucí týmu Daniel Třeštík, který se během zápasu vrátil ze zasloužené dovolené z jižní Moravy. „Budeme se snažit s Oldou domluvit i na další sezonu. Je to náš stěžejní hráč a kolem něho sviští laso snad všech okolních klubů. Jsme na něho pyšní i jako klub, protože dostal aktuálně nabídku vést reprezentaci devatenáctiletých ve futsalu. Malý má dobrý vliv na naše mladé hráče, kteří se od něho učí. Z Ostravy s ním jezdí třeba Martin Lušovjan, z kterého roste velký hráč. Domluveni jsme i s Tomem Šťástkou. Příští týden jednáme s Jardou Šenou z Dolní Bečvy, který u nás bydlí a má za manželku nejpěknější holku ze Stříteže. Tím by naše ofenzíva ještě zvýšila svoji kvalitu," plánuje si do nové sezony Daniel Třeštík.

BRANKY: Vavruša, Malý, Lušovjan, Šťástka – Šedý 2, Kapusta, Bártek, Žilinský.

H. BEČVA – HALENKOV 4:2 (1:1)

Domácí konečně proměnili své šance a na závěr sezony potěšili své fanoušky vítězstvím. A tak byl i kapitán Pavel Roman, který nám zprostředkoval i názory trenéra Karla Mičkala, velmi spokojený. „Dneska to bylo dobré. Dva góly dal Peťa Hejný z béčka. Konečně jsme proměnili, co jsme měli. Jak by řekl náš trenér, po zisku dvacátého devátého bodu jsme se na to pod dojmem jisté záchrany vybodli. Je dobře, že trenér Mičkal u nás bude pokračovat. Náš tým bude pokračovat v omlazovacím procesu, ale chceme ho zkvalitnit také zkušenými hráči, abychom byli za rok výše v tabulce. V jednání je návrat Mydla z Vigantic, Berky ze Zubří. Uvidíme, kam budou mířit kroky našeho odchovance Martina Zetochy z Vigantic." Hostující Halenkov chtěl vyhrát, ale jak po zápase přiznal sekretář klubu Josef Toman, tým nebyl kompletní. „I dnes jsme chtěli bodovat, ale chyběli nám někteří důležití hráči. Před sezonou jsme si řekli, že postup pro nás není dogma, ale tak nějak jsme o něho chtěli co nejdéle bojovat. Nedali jsme mrtě šancí, za nejvíce zbabrané zápasy na jaře považuji duely s Poličnou a Prostřední Bečvou. Ale jinak jo, úplně špatná sezona to nebyla."

BRANKY: Hejný 2, Opálka, Vaníček – Ulehla, Maliňák.

D. BEČVA B – PODLESÍ B 2:1 (0:0)

Na Dolní Bečvě se hrál důležitý zápas. Domácí se možná loučili s působením v okresním přeboru na základě nepřihlášení do dalšího ročníku, hosté museli vyhrát, jinak by sestupovali do třetí třídy. Zápas ovlivnilo vyloučení hostujícího brankáře. I když domácí nedali Kozákem penaltu, nakonec vedli před koncem o dvě branky. I když v poslední minutě Pavel Bělocký snižoval na 2:1, sestupu svého týmu již nezabránil. Po závěrečném hvizdu byli nejvíce veselí přítomní hráči rezervy Hutiska, kteří mohli jít slavit udržení v přeboru. Domácí manažer a trenér Radek Pavlica ještě neví, co s jeho týmem bude. „Možná to bylo naše loučení s existencí rezervy. Mladí kluci z tohoto týmu přejdou do jedničky, která bude působit po sestupu v 1. B třídě. Pokud bychom pokračovali, tým bych vedl, ale chtěl bych, aby byl tvořen v okresním přeboru zkušenými hráči v čele se Skalíkem, Kozákem, Adamcem nebo Glamošem. Na přihlášky je týden." Jak již před časem uvedl sekretář Podlesí Tomáš Adámek, sestup jeho rezervy není sportovní tragédií, protože musel být během jara doplňován z prvního týmu a úzký kádr neplnil funkci zálohy. „Cílem bylo zachránit naše béčko v okresním přeboru, to se bohužel nepodařilo. Tým na jaře dokázal několikrát mile překvapit (remíza ve Velkých Karlovicích, na Prostřední Bečvě), ale v rozhodujících zápasech ztrácel (prohry na Hrozenkově, na Hutisku, domácí prohry). V závěru jara pomáhalo se záchranou také několik hráčů A mužstva. Tým střelecky táhnul střelec Pavel Bělocký, který ale na vše nestačil. Mužstvo také trpělo účastí/neúčastí hráčů, kdy například v důležitém zápase ve Valašské Bystřici museli nastoupit asistent trenéra a dorostenec. Rovněž nejhorší obrana v soutěži také ukazuje, kde byla největší slabina týmu. Tým v posledních letech výrazně omladil. Pokud hráči zlepší svůj přístup, tak by se ve III. třídě měli pohybovat v popředí tabulky."

BRANKY: Paprskář, Kozák – Bělocký.

HUSLENKY – VAL. BYSTŘICE 2:2 (1:0)

V Huslenkách se v pouťovém fotbálku body dělily. Domácí zase vyrobili hrubky, které je stály body, podobně nespokojeny byly i hostující řady. Domácí vedoucí mužstva Karel Václavík si jen po zápase oddechl, že tým se udržel díky skvělému podzimu. „Nakonec je z toho čistý střed tabulky, ale nebýt podzimu, šli bychom dolů. Na jaře to byl hrůza hlavně v defenzívě. Obrana se sesypala a sedmé místo je spíše zázrakem." Hostující brankář Josef Maleňák zase kroutil hlavou nad blbými chybami, které před ním jeho spoluhráči vyrábí: „Jak řekl kdysi náš tehdejší trenér Vojtěch Bušina po zápase ve Vidči – jsme banda…Děláme zbytečné chyby a dostáváme laciné góly." Ve Valašské Bystřici neplánují posily a budou také jednat o dalším působení trenéra Dušana Dohňanského. Ten po zápase zhodnotil sezonu takto: „Neuhráli jsme potřebné body s celým spodkem, kde jsme ani jeden tým nedokázali dvakrát porazit. Ty body nám pak chyběly při snaze jít v tabulce nahoru."

BRANKY: Slováček 2 – Majer, Bolf.

KONEČNÁTABULKA

1. Prostřední Bečva 26 18 1 7 92:52 55
2. Střítež 26 15 5 6 78:55 50
3. FC Vel.Karl.+Karol. B 26 14 4 8 72:52 46
4. Halenkov 26 13 5 8 52:48 44
5. Valašská Bystřice 26 11 7 8 64:59 40
6. Lhotka n.B. 26 11 6 9 66:49 39
7. Huslenky 26 12 2 12 51:67 38
8. Poličná 26 11 5 10 58:60 38
9. Dolní Bečva B 26 11 4 11 61:62 37
10. Horní Bečva 26 10 3 13 45:49 33
11. Kelč B 26 9 2 15 56:67 29
12. Hutisko B 26 8 3 15 45:62 27
13. Podlesí B 26 7 5 14 58:79 26
14. Nový Hrozenkov 26 5 2 19 27:64 17

*o umístění rozhodly vzájemné zápasy, tučně vytištěné týmy postupují / sestupují.