„Detaily jsem pořádně nečetl, nevím, jak se to celé dělo, ať vše řeší soud. Naše země má totiž větší problémy,“ vyjádřil se Říha k tématu, které fotbalovou společností rezonuje od samotného začátku týdne.

Miroslav Pelta dle zjištěných informací, které se zakládá na účetnictví fotbalové asociace z let 2012 až 2017, letecky v průměru cestoval za 100 000 korun měsíčně. Na utkání nizozemského Eindhovenu se například dostal za 118 tisíc.

„Když vezmu, přes jaké společnosti z Číny se k nám dostávají roušky, tak mi aféra pana Pelty přijde směsná, nicotná,“ domnívá se šéf vsetínského fotbalu.

Jak Radiožurnál dále zjistil, Miroslav Pelta si tyto cesty schvaloval sám. Například na zápase Ligy mistrů v Mnichově mezi domácím Bayernem a londýnským Arsenalem v roce 2017 s sebou navíc měl vzít také tehdejšího pražského zastupitele a šéfa dotační komise na magistrátu Karla Březinu.

„Kontroly by měly být všude. Přijde mi však, že se dělá aféra, kde pořádně není,“ nehodlá se Petr Říha vracet k záležitostem z minulosti. Naopak se chce koncentrovat ryze na budoucnost.

„Fotbal má daleko větší starosti, musíme dělat volby na okresech, krajích. Problém je, aby se otočil a šel jinou, čistější cestou. Dívejme se dopředu,“ cílí Říha na další důležité týdny a měsíce.

Šéf aktuálně 8. týmu Divize E se navíc domnívá, že záležitosti týkající se někdejšího nejvyššího postaveného muže českého fotbalu odráží současnou situaci.

„Je to zrcadlo společnosti. Podobné debaty špiní fotbal – dlouho se například řešil Roman Berbr,“ uzavírá Petr Říha.