1. RATIBOŘ - 31 BODŮ – SKÓRE 46:17

Fotbalistům z Ratiboře podzim vyšel skvěle a byli jasně nejlepším týmem okresního přeboru. Zaváhali prakticky pouze jednou a to právě v posledním zápase v domácím derby proti Hošťálkové (3:5). Mužstvu pomohla změna na postu brankáře a Ondra Ruman se stal opravdovou posilou. Důležité pro klub bylo zklidnění špílmachra Tomáše Galetky, který se více věnoval hře, než rozhodčím, a hned to bylo poznat. Nejlépe střílející tým soutěže našel nového kanonýra v podobě mladého Adama Konvičného (10 branek), kterému v tabulce střelců konkuruje bývalý stoper Zdeněk Blizňák (9 branek). Zastínili tak tradičního bombera Stanislava Olšáka (7 branek). Ratiboř, pokud zvládne (hlavně psychicky) jaro, míří do krajské soutěže, kde v dobách minulých již působila.

2. LHOTKA N. B. – 26 BODŮ – SKÓRE 28:18

Nováček musí být hodně spokojený, i když místní fotbalový boss Arnošt Pavelka, by byl nejraději na první příčce. Trenér Zdeněk Veselý umí pracovat s mladými hráči a také tentokrát se mu podařilo zkombinovat mládí (Petřek, Rosenkranc, Topič, Vozák) se zkušeností Korytáře či Sováka. Lhotka si užívala fotbal především v domácím krásném areálu a pouze Prlovu dovolila si odvézt bod. Velkým minusem mužstva je obrovské množství zahozených šancí, které se dá mladým střelcům ještě odpustit. Nejlepšími střelci jsou Petrové – Topič a Rosenkranc – oba dali po šesti brankách.

3. JABLŮNKA – 26 BODŮ – SKÓRE 23:15

Jablůnka již tradičné má pomalý rozjezd a tentokrát tomu nebylo jinak. Mužstvo přes léto opustil kanonýr René Bartošák (Jarcová) a rychlý Lukáš Čuma (Kateřinice). Absence těchto dvou ofenzivních hráčů se projevovala po celý podzim, Jablůnka patří k nejhůře střílejícím z horní poloviny tabulky. Naopak, defenzíva patří k jejím klenotům. Stoperská dvojice Mrlina – Hajný si poradila i s absencí brankáře Libora Vašíčka (hostoval 4 zápasy ve Vsetíně). Po debaklu ve Francově Lhotě (5:0) mužstvo převzal opět trenér Jan Kovář a od té doby Jablůnka šestkrát vyhrála za sebou. Střelecky tým táhl Robin Biel (8 branek).

4. STŘÍTEŽ – 23 BODŮ – SKÓRE 31:27

Ve Stříteži se chod prvního týmu točí kolem Matouše Melichaříka, který nejen trénuje, ale patří i k nejlepším hráčům či střelcům (6 branek). Výkony mužstva byly jako na houpačce. Na hřištích Liptálu (3:1), Hošťálkové (4:1) a Loučky (5:0) doslova řádilo a nadělovalo, naopak doma v některých zápasech pracně klopýtalo k bodům (Prlov 1:1, Fr. Lhota 3:3, Vsetín B 1:0). Pokud se svěřenci Matouše Melichaříka zlepší v defenzivní činnosti, mohli by na jaře čeřit vlny čela tabulky. Hráčský potenciál na to rozhodně mají.

5. KATEŘINICE B – 22 BODŮ – SKÓRE 44:21

Kateřinická rezerva si na rozdíl od svého áčka nové hřiště doslova užívala a soupeři při cestě k zápasům do Kateřinic se již třepali na ratibořské odbočce. A není divu – Horní Bečva 6:1, Prlov 6:0, Huslenky 8:1, Střítež 5:1, Liptál 6:2. Nejlepší kanonýr okresního přeboru Jaroslav Zbranek zařídil 17 zásahů a postaral se tak o to, že jméno Zbranek ze střeleckých tabulek okresu nemizí. Když k tomu připočteme druhého střelecké šutera – Petra Piskláka s 9 brankami – je jasné, kde je síla týmu. Jenže sotva Kateřinice vyjely na novou dálnici a zamířily k soupeřům, už to tak slavné nebylo. Jedno vítězství ve Vsetíně je na tento tým málo.

6. VSETÍN B – 20 BODŮ – SKÓRE 23:19

Jako na fotbalové houpačce – tak by se dal charakterizovat herní projev vsetínské rezervy. Mužstvo má hodně široký kádr a v jeho sestavě se objevilo pravděpodobně nejvíce jmen z celého okresního přeboru. Doma zažilo dva výbuchy (Kateřinice B 0:4 a Ratiboř 0:3), které si vyžehlilo výbornou bilancí na hřištích soupeřů. Zápas v Halenkově (2:3) byl ozdobou podzimní sezony. Střelecky i disciplinárně tým táhl Ondra Lukáč (6 branek, 5 žlutých karet, 1 červená). Soupeři vsetínské rezervy častokrát trnuli, zda budou hrát proti posílenému Vsetínu nebo ne. Jedno je jisté, pokud chce Vsetín B mluvit do pořadí v první pětce, musí zlepšit koncovku.

7. FRANC. LHOTA – 20 BODŮ – SKÓRE 29:30

Mužstvo spoléhá především na domácí zápasy, kde až na jednu výjimku bylo stoprocentní (Ratiboř 2:6). Mělo pomalejší rozjezd a po šestém kole se pohybovalo u dna tabulky. Vítězství nad Jablůnkou (5:0) Francovku nakoplo a druhá část podzimu byla o hodně lepší. Vyrovnala se i s odchodem trenéra Kubiše spasit Lidečko a díky skvělému závěru (3 zápasy = 9 bodů) zachránilo podzim. Střelecky táhne tým Zdeněk Kindl a Marek Mňačko – oba dali po sedmi brankách.

8. HALENKOV – 18 BODŮ – SKÓRE 24:23

Halenkov chtěl navázat na skvělé jaro, kdy se mužstvo vyšplhalo až na druhou příčku OP. A navíc, do klubu se vrátil odchovanec Vladimír Úlehla, který v dresu Kateřinic či při rakouském angažmá dával jednu branku za druhou. Jenže Úlehla toho moc nenahrál – stihl dvě branky, jedno vyloučení a čtyři „žluťásky“. Mužstvo se prakticky po celý podzim pohybovalo ve středu tabulky, ale v 7. kole utrpělo v Loučce těžkou ránu, když soupeř zlomil špílmachrovi Radimovi Jakešovi nohu. Střelecky drží Halenkov spolehlivý Robert Koňařík (6 branek) a jistý gólman Petr Šulák.

9. HORNÍ BEČVA – 18 BODŮ – SKÓRE 31:32

Můj dům – můj hrad. Doma jsou Hornobečvané stoprocentní, neztratili ani bod a soupeře jasně válcují. Sotva ale přejedou hranice obce, připomínají poklidné beránka a hodně inkasují. Z venku se nevrátili ani s bodem. Na hřištích soupeřů jim chybí odvaha. Mužstvo má vcelku vyrovnané řady, střeleckou produkci zajišťuje dvojice Martin Ondruch a Lukáš Roučka (oba po šesti brankách). Horní Bečva k cestě do horní poloviny musí změnit styl hry ve venkovních zápasech.

10. HOŠŤÁLKOVÁ – 14 BODŮ – SKÓRE 27:31

Trenér Josef Gargulák si na lavičce na podzim určitě hodně užil a hlavně vytrpěl. Hošťálková začíná skupinu sestupem ohrožených a jaro bude pro ní hodně kruté. Start do podzimu jí nevyšel a první bod získala až ve 4. kole. Potom na chvilku držela domácí zápasy a odrazila se ode dna. Poslední zápas téměř všechno napravil. Nečekané vítězství v Ratiboři alespoň trošku vylepšilo ponurou podzimní náladu. Hošťálková hodně spoléhá na druhého nejlepšího okresního střelce – Jiřího Palu, který dal 11 branek.

11. PRLOV – 14 BODŮ – SKÓRE 24:36

Když se v létě do týmu vrátili odchovanci a jedni z velmi šikovných valašských fotbalistů – Jaroslav Hajda a Miroslav Sochora, čekalo se od Prlova, že bude hrát klidné vody tabulky OP. A z počátku to tak vypadalo – v polovině podzimu byli Prlovjané šestí. Nevyrovnané výkony – vysoké vítězství doma s Francovou Lhotou 6:1, či debakl doma s Jablůnkou 0:6 – to jenom potvrzují. Prlov je hodně nevyzpytatelný tým a střelecky jej drží Jaroslav Hajda (7 branek).

12. LOUČKA – 11 BODŮ – SKÓRE 13:24

Ještě vloni Loučka hrála krajskou soutěž. Jenže po sestupu mužstvo opustili zkušení fotbaloví matadoři a začalo okresní trápení. Loučka se zaměřila na dobrou defenzívu, což na hřištích soupeřů přinášelo jednobodové zisky. Horší bylo to, že podobně hrála i doma. A tak remízový král (8) se dočkal první výhry až v posledním podzimním kole. Loučce chybí střelec, nejlepší je Slovák Karol Cikhart se třemi přesnými zásahy.

13. HUSLENKY – 10 BODŮ – SKÓRE 16:38

Nováček od soutěže rozhodně očekával více, než předvedl. Mužstvu vůbec nevyšel start (až na výjimku zápas v Jablůnce 2:0) a hráči jakoby si přestali věřit, hlavně v domácím prostředí. Opustila je postupová euforie a první vítězství doma, a zároveň i poslední, přišlo až v 8. kole. Huslenky čeká tuhá zima a ještě těžší jaro. Nejlepší střelcem mužstva se stal Lukáš Labaj s 5 brankami.

14. LIPTÁL – 4 BODY – SKÓRE 18:46

Sázka na mládí zatím nevychází. Mužstvo po odchodu zkušených hráčů Kirchnera či Nikoléna dalo příležitost dorostencům, kteří zatím na tuto soutěž nemají. Nehledě na to, že někteří hráči musí během víkendu odehrát zápas dorostu a mužů. Jediné vítězství přišlo již v 1. kole v Hošťálkové (2:5) a od té doby Liptál body rozdával. Další bod uhrál doma s Loučkou. Liptál pomalu, ale jistě míří do třetí třídy – i když na jaře se může stát všechno. Sestupových kandidátů je víc.