Poslední mužstvo nejvyšší soutěže provedlo na podzim už třetí trenérskou změnu. Ligový rekord Bohemians Praha ze sezony 1996/97 však Zlín nezlomil. Klokani stihli protočit čtyři kouče už za prvních 12 kol, Valaši potřebovali o čtyři více.

Dvojice Minář s Kalivodou se navíc vrací na lavičku po dvou měsících. Mužstvo vedli po odvolaném Josefu Mazurovi dočasně od osmého do jedenáctého dějství. Tescoma tehdy získala tři body a kromě toho postoupila do čtvrtfinále Poháru ČMFS. Poté převzal tým dlouho očekávaný Stanislav Levý. S ním se ale Zlín kvůli chabým výsledkům a rozdílnému pohledu na fungovaní klubu rozloučil.

Minářovi zůstane stejně jako předtím funkce ředitele klubu. „Během sezony to není problém. V lednu a únoru bude ve Zlíně častěji Ladislav Valášek (předseda představenstva – pozn. autora), takže to nenaruší ani tréninky,“ je si jistý šéf Tescomy.

Ten plánuje určité změny v přípravě. „Dávám větší důraz na práci s míčem.“ Co konkrétného to znamená? „V lednu se budeme dopoledne věnovat herní stránce, odpoledne nabírání fyzické kondice,“ prozradil Minář. Kvůli finančním úsporám odpadne jeho svěřencům kondiční soustředění v Luhačovicích. Únorové herní soustředění v Turecku však zůstává v plánu. Známé už je jméno jednoho soupeře – maďarského Debrecína.

Zimní přípravu zahájí nejhorší celek první ligy v pondělí 5. ledna. Ze čtyř avizovaných olomouckých posil se ale do ní nezapojí Tomáš Kazár. Ofenzivní záložník zamíří do druholigového Slovácka.

„Asi se lekl konkurence Pulkerta a Rýdela. Udělal jsem si o dotyčném hráči svůj obrázek. Takové pro boj o záchranu nepotřebujeme,“ pravil rázně Minář.

Jistý je tak zatím hostování středopolařů Martina Pulkerta s Filipem Rýdelem. Tescoma ještě vyzkouší slovinského obránce Dejana Jurkiče, Brazilce Jeana Marcela dos Santose a Jaroslava Nesvadbu.

Tescoma už naopak nepočítá s dvojící pravých záložníků Jan Kraus, Vladimír Malár a také by jí nevadil odchod Petra Musila, jenže si za rok ve Zlíně nenašel stabilní místo v základní sestavě. „Na pravé straně máme přetlak,“ vysvětloval Minář. Kabinu už předtím opustili obránce Penner a trio záložníků Vrtělka, Kóňa, Baranyai.