Slovácku sice chyběl nejlepší střelec Došek, ale jinak ve Slavičíně nastoupila velmi silná sestava. Svěřenci Svatopluka Habance měli od začátku šance, jenže ve 35. minutě se poprvé prosadil domácí Kalus střelou pod břevno.

Hosté i po změně stran tlačili, blízko k vyrovnání byl v 52. minutě Reinberk, který trefil jen tyčku. Závěr zápasu patřil opět Slavičínu a volný Elšík v 90. minutě stvrdil nečekaný postup svého mužstva.

Další zástupce Zlínského kraje z nejvyšší soutěže dnes naopak na půdě divizního soupeřů uspěl: nováček Zlín deklasoval Velké Karlovice 6:1.

Na jednoznačné výhře Zlína se podílel hned čtyřmi góly útočník Železník, který se trefil ve 26. a 50. minutě a dvakrát v nastaveném čase. Zbývající dvě branky zaznamenal Chorvat Jordan.

Slavičín – 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)

Branky: 35. Kalus, 90. Elšík.

FC TVD Slavičín: Adamuška – Elšík, Kocián (79. Bartoš), Plšek, P. Švach, Školník, Mezírka, Kalus (66. Hlava), Macek (72. Goňa), Lukaštík, T. Švach.

1. FC Slovácko: Daněk – Rada, Hlúpik, Diviš, Valenta, Kovář, Daníček (70. Sadílek), Havlík, Chvátal, Košút, Reinberk.

Velké Karlovice – Fastav Zlín 1:6 (0:1)

Branky: 75. Píšek – 26., 50., 90.+3 a 90.+6 Železník, 64. a 67. Jordan. Rozhodčí: Zelinka.

Sestava Zlína: S. Dostál – Pazdera, Malý, Hájek, Matějov (74. Hubáček) – Kopečný (68. Blanař), Živulič, Motal, Bartolomeu (46. Koreš) – Železník, Jordan. Trenér: Páník.

Velké Karlovice: Slováček – Ondřejka, Píšek, Heger, Mikula, M. Pavelka, J. Pavelka, Podešva, Surovec, Melichařík, Škrobák.