OKRESNÍ PŘEBOR

PODLESÍ B – KELČ B 2:1 (1:1)

Záchranářský duel vyzněl lépe pro domácí. Ti začali aktivněji, ale Bělocký s Holčákem skóre neotevřeli. A tak trestali hostující Sršni. Po půlhodině se střelou po rohu prosadil Ordán. Domácím se povedla poslední minuta prvního poločasu. Brankou do šatny srovnali Horákem. Tentýž hráč měl po přestávce dvě ideální možnosti, jak dostat svůj celek do vedení, ale gólově se prosadila až v 63. minutě posila z prvního týmu Košut. Po zbytek zápasu si oba celky vypracovaly další šance, ale cenné body zůstaly v Podlesí.

BRANKY: 45. Horák, 63. Košut – 30. Ordán.

HALENKOV – VAL. BYSTŘICE 2:1 (0:0)

V Halenkově byly vesnické slavnosti, a tak Valašská Bystřice dojela na netradiční sobotní termín. Domácí neskutečně otočili zápas i v deseti, ale pravděpodobně vyloučení domácího kapitána Machálka z 10. minuty rozladilo domácího multifunkcionáře Josefa Tomana natolik, že nebyl po zápase vůbec sdílný: „K utkání nemám nic. Takový fotbal mě nebaví. Vyhráli jsme dva jedna, jednu branku dal Kovář, víc nevím. Český fotbal diriguje finský útočník Peltaven a to jen podtrhuje jeho úroveň." To hostující brankář Josef Maleňák viděl zápas střízlivějšíma očima: „I když hráli domácí takřka celý zápas o deseti, byli lepším týmem. V prvním poločase jsme sice měli dvě tutovky, ale první branku dal až Radim Macháček. Za domácí pak vyrovnal Kovář. V 80. minutě jsem domácím lapil pokutový kop, z následného brejku nedal únik Jakub Vrábel a ve 3. minutě nastavení jsme z hlavičky inkasovali rozhodující druhou branku."

BRANKY: Kovář, Tydlačka – Macháček.

P. BEČVA – HUSLENKY 7:2 (4:1)

Domácí již chladili šampaňské, ale ve vedlejším Hutisku posílení domácí potřebné body s konkurentem ze Stříteže neuhráli. Přesto v jednoznačném zápase domácí borci ukázali, že mají postupový vývoj zcela ve svých rukou. Čeká je poslední krok. Huslenky nebyly důstojným soupeřem, Jenom občas potrestaly ledabylost domácí defenzívy. Prostřední Bečva předvedla svůj tradiční útočný festival. Nejlepším jejím hráčem byl Ladislav Juroška. Jednu branku dokonce vstřelil veterán Vladimír Fiurášek, který se potkal na place na posledních patnáct minut se svým synem Martinem. Hosté mohou být rádi, že si nakonec nezchladili žáhu vychlazenou desítkou, kterou na Prostřední Bečvě div, že neutržili.

BRANKY: 4. a 29. Lukář Křenek starší, 23. Juroška, 31. Vašek, 48. Kysučan, 89. Vladimír Furášek, 90. Lukáš Křenek mladší – 11. Labaj, 68. Koňařík.

POLIČNÁ – D. BEČVA B 2:1 (1:0)

Prvních dvacet minut zápasu bylo v režii domácího mužstva, které si vytvořilo několik dobrých šancí. Po brance volala zvláště akce Šedého Matěje, kdy na něho zívala prázdná branka, ale bez úspěchu. Hosté poté vyrovnali hru, dostávali se také do zakončení, ovšem brankář domácích Šedý Jakub byl vždy na místě. Ve 40. minutě po zmatku hostující obrany se k míči dostal Kapusta Jakub, který s přehledem prohodil brankáře hostů a poslal domácí do zaslouženého vedení 1:0. Ve druhém poločase domácí vědomi si svého vedení podvědomě se přizpůsobili hře soupeře, nebyli tolik důslední, hosté toho využívali a v 61. minutě Vyvíjalem srovnali po rohovém kopu na 1:1. Domácí se s nerozhodným výsledkem nechtěli spokojit, zvýšili opět svoji aktivitu, která v 66. minutě vyústila ve vedoucí branku Zelenkou na 2:1. V závěru zápasu hosté zle dotírali, v 89. minutě měli vyloženou šanci, ale domácí gólman Šedý Jakub gólovou střelu bravurně vychytal. Následně domácí už tento zápas dohráli ke třem bodům. Hostující trenér Radek Pavlica měl po zápase myšlenky již na další utkání s Prostřední Bečvou, kde se v derby pokusí jeho tým soupeři zkřížit cestu za postupem: „My jsme bez brankáře. Dnes chytal Míša Krhůtek, hráč z pole, ale musím říct, že podal vynikající výkon. Za týden půjdu do kasy já. Budeme chtít favorita soutěže porazit. Naše rezerva po sezoně končí a my se budeme chtít rozloučit vítězně. Naposledy jsem Bečvu na jejich hřišti vychytal a byl jsem hvězda kola. Uvidíme, jak to dopadne nyní, třeba budu troska kola," dodal vždy dobře naladěny hostující trenér a manažer v jedné osobě.

BRANKY: 40. Kapusta, 66. Zelenka – 61. Vyvíjal.

N. HROZENKOV – H. BEČVA 1:0 (1:0)

Domácí jednou brankou vyhráli a teoreticky mohou ještě pomýšlet na záchranu. Na úkor koho by se tento zázrak mohl udát? Zástupce domácích Pavel Jochec věří do poslední chvíle: „Kluci si řekli, že už všechno do konce sezony vyhrají. Víme, že někdo musí zaváhat, třeba se nám to podaří na úkor rezervy Kelče." V samotném utkání rozhodli domácí o třech bodech již v 9. minutě brankou Orsága. Ten šel pak ještě sám na hostujícího brankáře, ale další branku nepřidal. Horní Bečva jen potvrdila, že kromě úvodu jara se hlavně v útoku marně hledá.

BRANKA: 9. Orság.

LHOTKA N. B. – VKK B 2:2 (0:1)

I když domácí Lhotka v závěru sezony pravidelně boduje, duše domácího klubu Arnošt Pavelka se fotbalem nebaví: „Co mám k tomu říct? Ve druhém poločase nedáme deset tutovek a je konec. Jsme mimo formu, nejen u nás panuje fotbalová krize." Těžko říci, co tím chtěla osobnost valašské kopané říci, ale celorepublikové rozladění z vedení českého fotbalu se začíná projevovat na rozpoložení klubových funkcionářů okresního přeboru. Podobné chmurné nálady se v tomto kole objevily také v Halenkově.

BRANKY: Vavřík, Bajar – Mynarčík, Pinkava.

HUTISKO B – STŘÍTEŽ 1:4 (0:3)

Radim Vokáč a jeho posílená parta versus velmi silná squdra Oldřicha Malého. Jeden hrál o holé bytí, druhý o udržení postupové naděje. Domácí složila do kolen hloupá první branka, střelec Malý se zase probudil a místo očekávané záchrany domácí rezervy tady byl export třech bodů do Stříteže a odložení postupových oslav Prostřední Bečvy. Hostující vedoucí mužstva Daniel Třeštík zakázal klukům v kabině sledovat průběžnou tabulku: „Tabulku jsem obrátil naruby a hned se kluci uvolnili a zlepšila se nálada. My po postupu neprahneme, naopak chceme budovat mládež. Nikdo v klubu se postupem nestresuje. Dnes to bylo z naší strany perfektní."

BRANKY: Radim Vokáč – Malý 2, Lušovjan, Šťástka.

1. Prostřední Bečva 24 17 1 6 83:44 52
2. Střítež 24 15 4 5 71:47 49
3. Halenkov 24 12 5 7 47:42 41
4. FC Vel.Karl.+Karol. B 24 12 4 8 64:48 40
5. Lhotka n.B. 24 11 5 8 61:43 38
6. Huslenky 24 12 1 11 47:62 37
7. Valašská Bystřice 24 10 6 8 57:54 36