Poslední Mladcová uhrála s lídrem remízu

Zlínsko - O překvapení na úkor favorita se o víkendovém 17. kole I. A třídy postarali fotbalisté Mladcové. Coby poslední tým tabulky skupiny B v domácím prostředí uhráli cennou remízu s vedoucím Dolním Němčím.

20.4.2010

Ilustrační foto - fotbalFoto: Karel Čermák

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - DOLNÍ BEČVA 3:1 (2:1)
V první velké příležitosti sám před gólmanem hostí se ocitl v 6. minutě Beňo, střelec ovšem volil kličku a zadáci stačili uklidit míč do bezpečí. Vše si vynahradil ve 13. minutě, kdy se po obléhání hostující svatyně dostal k míči, kapitán domácích Nahodil a nezištnou přihrávkou podél gólmana vybídl Beňa, aby jen nastavil „placírku“ - 1:0. Vedení Kloboučany ukolébalo, polevili v tlaku a trestem pro ně byla 26. minuta, když kombinační akci soupeře zakončil pohotovou střelou k tyči Vašek. Poté se hra odvíjela převážně na polovině hostů. Valaši útočili zejména po stranách a centrovanými míči do šestnáctky hrozili ze vzduchu. Ve 42. minutě se jim podařilo získat zpět vedení. Po závaru při rohovém kopu odražený míč z hranice šestnáctky vystřelil Novák a tečí hostujících zadáků skončil míč podruhé v síti. Po přestávce měli domácí nadále převahu, Beňo brzy vstřelil uklidňující třetí gól. Od té chvíle existovalo na hřišti jedno mužstvo. Branky: 13. a 48. Beňo, 40. Novák - 25. Vašek. Rozhodčí: Rovenský - Zpěvák, Schnürmacher, 210 diváků. Val. Klobouky: Marcaník - Nedavaška, Ptáček, Častulík, Martinek, Nahodil, Kachlík, Maček (70. Nevrlka), Novák (90. Baláž), Beňo, Krahula (85. Maňas). Trenér: Charvát P.

LUŽKOVICE - LUKOV 1:1 (0:1)
Lužkovice začaly s podporou větru aktivně, ale více než po šestnáctku se nedostaly. Naopak první povedená akce hostů skončila v 9. minutě vedoucí brankou - Brázda poslal dlouhým pasem do šance T. Teplého a domácí ve snaze zabránit šanci zahráli v pokutovém území nedovoleně. Hlavní sudí nekompromisně ukázal na bod pro zahrávání pokutového kopu a této výhody Lukovští tentokrát využili po prudké střele Brázdy. Domácí se po inkasované brance ještě více vrhli do útoku a zle zatápěli hostující obraně, zejména po akcích po pravé straně. První půle ale skončila nejtěsnějším vedením hostů, třebaže Lužkovice byly daleko nebezpečnější a fotbalovější. Byli to opět Lukovští, kteří mohli jít do dvoubrankového náskoku, ovšem tečovanou střelu T. Teplého vyrazil domácí brankář na roh. Domácí poté zle dotírali na branku Konečného, ale lukovská defenziva někdy i se štěstím odolávala. Ta byla oslabena v 65. minutě, když L. Vítovský musel po faulu a druhé žluté kartě předčasně pod sprchy. Lužkovičtí svůj tlak díky přečíslení ještě zvýraznili a v 68. minutě po centru a hlavičce zcela volného hráče orazítkovali břevno. Hosté se prakticky jen bránili. Když si brankář Konečný poradil v 81. minutě s nebezpečnou střelou ze 20 metrů, byli hosté k výhře hodně blízko. Domácí ale zbraně nesložili a čtyři minuty před koncem se jim podařilo vyrovnat po tečované střele z hranice šestnáctky Novotným. V samotném závěru si pak obě mužstva vytvořila po jedné šanci, ale skóre se už neměnilo. Branky: Novotný - Brázda z pen. Rozhodčí: Kovář - Zubek, Žniva. Lužkovice: Šuba - Langr, Šimera, Čala, Masařík - Batík, Ronza, Polepil, Škrabal - Bařina, Masařík. Střídal: Novotný. Lukov: Konečný - L. Vitovský, Brázda, Šimčík, M. Vitovský, Kovář, Štěpán (D. Drábek), Šumšal, M. Teplý (Košař), Macík (V. Drábek), T. Teplý.

PODKOPNÁ LHOTA - PŘÍLUKY 3:1 (2:0)
Na těžkém terénu se hrál dobrý fotbal. Podkopná Lhota od první minuty soupeře zatlačila a vytvořila si během první půle pět gólových příležitostí. Ve 20. minutě přesnou střelou k tyči poslal domácí do vedení Holeňák, o čtvrt hodiny později kapitán Lhoťanů Mahďák zvýšil na 2:0. Příluky obětavě bránily, ale během první půle si žádnou šanci nevytvořily. Po obrátce se obraz hry nezměnil. Hosté se snažili se zápasem něco udělat, ale pozorná obrana soupeře je do větší šance nepustila. Definitivně o osudu zápasu rozhodla 70 minuta, kdy přesnou střelou zvýšil Hrdlička na 3:0. Přílučané kosmeticky upravili výsledek v poslední minutě Vlčkem. Branky: 20. Mahďák, 36. Holeňák, 70. Hrdlička - 90. Vlček. Rozhodčí: Filipínský - Malota, Schmid, 150 diváků. Podk. Lhota: Valčík - Psota, Čunek, Videman, Mahďák, Bečica, Minařík, Holeňák, Červenka, Staněk, Hrdlička. Střídali: Tkáč, Výmola, Punčochář. Příluky: Ondráš - Strachoň, Čelůstka, Frolek M., Kolínek, Vlček, Zedníček K., Zedníček D., Dederle, Machalíček, Zahradnický. Střídali: D. Frolek, Krumpolc.

HUTISKO - BRUMOV B 4:2 (1:0)
Ve 14. minutě David Mikulenka a v 18. minutě Kalod naznačili, že domácí budou mít opět útočné choutky. V 26. Minutě vymyslel pěknou akci Kovařík, donutil hostujícího stopera k chybě, kterou potrestal Robin Křenek - 1:0. V 58. minutě vymysleli po standardní situaci Maruchnič s Petrem druhou branku pro Robina Křenka - 2:0. Neuběhla ani minuta a hosty mohli do kolen srazit střídající Jaroslav Koláček s Robinem Křenkem. Ujala se až hlavička Jaroslava Koláčka pod břevno z 63. minuty - 3:0. Hattrick završil Robin Křenek v 83. minutě, když dorazil střelu Maruchniče - 4:0. Závěr domácí odehráli velmi nekoncentrovaně a nejen oni pokazili čisté konto náhradnímu brankáři Plachkému. V 88. minutě se všichni podivovali po údajném faulu domácího brankáře z nařízení pokutového kopu a v 90. minutě zase zaspala domácí obrana při hraničním ofsajdovém postavení. Branky: 26., 63. a 83. Křenek, 63. Koláček - 88: Váňa, 89. z pen. Martinka. Rozhodčí: Skalický - Kneisl, Zd. Kypr. Brumov B: Fojtík J. - Vaněk M., Martinka, Dekleva, Kolínek - Smolík, Naňák, Váňa, Šindler M. (57. Šenkeřík) - Juřica, Filo.

VLACHOVICE - JUŘINKA 0:2 (0:0)
Hned v úvodu dvakrát zahrozil hostující Škařupa, jednu jeho střelu s námahou vyrazil domácí Fojtík. O deset minut později nastřelil břevno domácí branky. Hra Vlachovic byla neurovnaná s množstvím chyb v rozehrávce. Celý první poločas byli hosté lepším mužstvem. Po změně stran se domácí zlepšili a začali se častěji dostávat před branku soupeře. V 70. minutě získali domácí mírnou převahu. Po chybě ve středu hřiště ale přišel rychlý protiútok hostů, který Vlachovičtí zastavili až za cenu faulu ve velkém vápně. Nařízený pokutový kop Štěpán proměnil - 0:1. Domácí se snažili o vyrovnání, ale v 80. minutě přišla další rychlá akce hostů zakončená střelou Škařupy - 0:2. Za tohoto stavu už hosté kontrolovali průběh zápasu. Branky: Štěpán, Škařupa. Rozhodčí: Miroslav Slavík, 120 diváků. Vlachovice: Fojtík - T. Olejník, Jandík, Šimoník A, Kovařík, Šuráň, Míča, Tománek, Vavrys, Olejník D., Doruška. Střídali: O. Šimoník, Horáček, Kupčík.
DALŠÍ VÝSLEDKY: Lidečko - Vidče 1:0 Novosad, Zubří - Hrachovec 1:4 Mičkal - Vrána 3, Guráš.

ŽALKOVICE - ÚJEZDEC 4:0 (2:0)
Fotbalisté Žalkovic vyhráli naprosto zaslouženě. Přestože soupeř působil snaživě, domácí obrana pracovala spolehlivě a Újezdec do vyložených příležitostí nepustila. Naopak Žalkovičtí po změně stran přidali další dvě branky. Nejprve po obrovské chybě brankáře a jeho vlastenci a následně v poslední minutě zápasu pečetil výhru střelou do šibenice P. Horák. Branky: 21. Sova, 45. z pen. Sova, 65. vlastní, 90. P. Horák. Rozhodčí: Holub - Konečný, Krajča, 180 diváků. Žalkovice: Kožuch - Petřík, Sova, Nakládal, Bouchal, L. Horák (82. Vymětal), Tabara, Přikryl, Talach, P. Horák, Rubl (68. R. Pala). Újezdec: Konečný - Šmíd, Novosad, Uher (62. Roter), Mařica, Kobzinek, Těthal, Gregor (68. Mikliš), Popelka, Šmíd, Pilka.

MLADCOVÁ - DOLNÍ NĚMČÍ 0:0
Poslední tým tabulky dokázal v domácím prostředí sehrát s lídrem soutěže vyrovnaný zápas. Zvláště v prvním poločase byli před brankou soupeře nebezpečnější, ale v největší šanci trefil Pindryč pouze tyč. Navíc odražený míč sice skončil v brance, ale ta nebyla pro ofsajdové postavení zakončujícího Zbořila uznána. Druhá půle začala náporem hostů, ale Mladcovské podržel vynikajícími zákroky gólman Černý. Ve 65. minutě chytil kapitánu Zimčíkovi pokutový kop, minutu nato zlikvidoval i velkou šanci Martina Stojaspala. Do konce zápasu si oba týmy vypracovaly ještě jednu velkou šanci, ale hlavička domácího Zbořila šla nad, Tomáše Stojaspala vychytal opět Černý. Rozhodčí: Polaštík - Novák, Tkadlec, delegát: Valůšek. Mladcová: M. Černý - Gurský (84. O. Struška), Vyvlečka, L. Struška, Lukovský - Kovář (73. Slováček), Mich. Dlabač, Dav. Vaněk, Petlach - Zbořil (93. Králík), Pindryč. Dolní Němčí: A. Kadlček - T. Kadlček (35. M. Stojaspal), Šmehlík, Zimčík, Krchňáček (75. K. Stojaspal), Poruban, Pochylý, Bída, T. Stojaspal, Cmol, Pitner.

NEDACHLEBICE - OŘECHOV 3:1 (0:0)
Nedachlebice byly po celou první půlku lepší, neproměnily však tři tutovky. Hosté byli ještě jalovější, když vůbec nevystřelili na bránu. Po přestávce chtěli domácí konečně protrhnout střeleckou smůlu, ale naopak soupeř v první minutě z brejku krásně vymetl šibenici Hrubošem. Poté se Nedachlebičtí konečně vzchopili. Do deseti minut otočili zápas a v závěrečné minutě zápasu potvrdili jasné vítězství třetí trefou do černého. Celý zápas byli domácí lepší a vítězství si plně zaslouží. Kaňkou na zápase bylo podle domácích neunesení prohry některými hráči i funkcionáři Ořechova. Branky: Hladiš 2, Křenek - Hruboš. Rozhodčí: Havránek - Filipenský, Šťastný. ČK: 84. Flašar. Nedachlebice: Řešetka - Krčmář, Surový, Urban (92. Kašný), Nožička (76. Ondroušek), Hladiš, Křenek, Kaňovský, Smolka, Tureček (87. Pavlíček). Trenér: Dušan Klvaňa, ved. mužstva: Milan Hanáček. Ořechov: Kuchař - Flašar, Žák (67. Huráb), Štefka, Vlček, Zámečník, Brim, Trida, Hruboš, Zlatý. Trenér: Jiří Flašar, ved. mužstva: Zdeněk Andrýsek.

BORŠICE - 1. FC SLOVÁCKO C 7:0 (2:0)
V utkání začali lépe domácí, kteří se již v 8. minutě dostali do vedení, kdy výstavní centr Konráda zužitkoval Martin Dufek. Poté se do několika šancí dostali i hosté, ovšem znamenitě chytající Remeš jim nedovolil skórovat. Ve 40. minutě se opřel do míče boršický Vlček, jeho střela trefila spojnici břevna a tyče a odrazila se k Brzicovi, který ji pohodlně dorazil do prázdné branky. Ve druhém poločase rezerva Slovácka otevřela hru, čehož domácí beze zbytku využili a trestali skvělými akcemi. Třetí branku v 54. minutě přidal precizně provedeným trestným kopem Kuzma. O dvě minuty později navýšil skóre na 4:0 svým druhým gólem v utkání Brzica. Za domácí se poté znovu prosadil i Dufek. Když přidal další dva góly střídající Škrabal, odjížděli hosté s překvapivým debaklem 7:0. Branky: 8. a 63. Dufek Martin, 37. a 56. Brzica Filip, 54. Kuzma Jan, 72. a 79. Škrabal Jiří. Rozhodčí: Janča - Toman, Bartoň, 350 diváků. Boršice: Remeš - Hikl, Činčala, Zach, Novotný - Hromada, Vlček, Kuzma, Konrád - Dufek Martin, Brzica. Střídali: Škrabal, Sokol, Náplava. Trenér: Šimeček, ved. mužstva: Cileček, Chlup. 1. FC Slovácko C: Slovák - Šišák, Slezák, Perůtka, Lysoněk, Dolina, Kleiber, Vašek, Blažek, Šenk, Paška O. Střídali: Sanchéz, Paška L. Trenér: Pochylý, ved. mužstva: Horák.

BŘEZOLUPY - PRAKŠICE-PAŠ. 0:0
Podle domácích je bezbranková remíza dle průběhu utkání zcela nezasloužená. Přestože trefili břevno a navíc si dokázali vytvořit čtyři vyložené šance, ani jednou nedokázali dostat míč za záda brankáře Maráška. Březolupským se nelíbila zdržovací taktika Prakšic, která je ale nakonec dovedla k cennému bodu. Rozhodčí: Poláček - Prokop, Růžička, delegát: Šimon. Březolupy: Uhlík - Michálek, Vycudilík, Procházka, Drga, Vávra, Zelík,m Kundrt, Johaník, Soška, Pavlík. Na střídání: Hanák, Bernatík, Bilavčík. Trenéři: Pavel Strakáč, František Kukla, ved. mužstva: Roman Pavlík. Prakšice-Pašovice: Marášek - Matulík, Babušík, Němeček, Dynka, Šimuni, Ondra, Mudrák, Sychra, Kadlček, Bičan. Na střídání: Bartek, Jurák, Drábek. Trenér: Hlavín, ved. mužstva: Ivo Dynka.

KNĚŽPOLE - V. OTROKOVICE B 2:2 (1:2)
Zápas sousedů ze špice tabulky sliboval pěknou fotbalovou podívanou. Rozhodně však očekávání splněno nebylo. Hosté se představili jako velice silný, pohyblivý soupeř s dobrou obranou, nevynechali jedinou možnost k ohrožení domácí branky. Zejména v prvním poločase jim tato taktika vycházela, a tak odcházeli do šaten podstatně spokojenější než domácí. Ve druhé půli se Kněžpolští zlepšili, i když neustále vázla přihrávka z obranné linie, která byla značně nepřesná a v mnoha případech nacházela pouze kopačky soupeře. Zejména příchod Dujky a Vargy přinesl do útočných akcí víc pohybu a přibylo také nebezpečných situací před brankou hostů. Při jedné z nich se dostal k odraženému míči Kozelek a s přehledem vyrovnal. Branky: Kowalík z pen., Kozelek - Šimčík, Mařák. Rozhodčí: M. Mikula - Mikoška, Hodek, 250 diváků. Kněžpole: Křivánek, Trebatický, Řezník, Fišer, Cingel, Coufalík, Bednařík, Chudárek, Šustr, Kowalík, Kozelek. Střídali: Dujka, Varga. V. Otrokovice B: Kašík - Dorazil, Dvořáček, Gazda, Chlachula - Mařák, Novák, Šuranský, Zimčík, Bořuta, Máňák.

ZBOROVICE - KVASICE 0:2 (0:2)
Hostům vyšla hned úvodní akce, kdy domácí zastavili nedovoleně v šanci Prešnajdra, který nařízený pokutový kop proměnil. I poté byly Kvasice lepší a ohrožovaly často branku soupeře. Domácí se těžko prosazovali přes důraznou a pozornou obranu hostů. Nedorozumění domácí obrany potrestal ve 38. minutě Němec, když přesně přehodil domácího brankáře. Druhý poločas začali domácí aktivněji, ale šance měly Kvasice a o další branky je připravila nepřesná zakončení. V 70. minutě po zahraném přímém kopu vznikl před brankou Kvasic závar, ale ani z něho se domácím nepodařilo úspěšně zakončit a vstřelit kontaktní branku. Hosté si v závěru utkání své vedení pohlídali a zaslouženě zvítězili. Branky: Prešnajdr, Němec, Rozhodčí: Schmid, 120 diváků. Zborovice: Chytrý - Plšek, Bezslezina, Šmíd, Vybíral, Páník, Tesař, Bělaška (46. Krejčí), Přecechtílek, Setínský, Štěpánek (73. Kojetský). Trenér: Husovský Radim. Kvasice: Vymazal - Němec, J. Večerka, Krejčiřík, Prešnajdr (28. Raiskub), Darebníček (75. Otýpka), Musil, Foltýn, M. Večerka (84. Malát), Potočný, Ištvánek. Trenér: Sedlák Marek.

20.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.

Jaroslav Dvořák z pověrčivosti mandát neřešil

S bezmála sedmnácti sty preferenčními hlasy předčil i krajského volebního lídra své strany a zanedlouho usedne do poslanecké lavice. Devětapadesátiletý lékař neurolog Jaroslav Dvořák ze Strany přímé demokracie – Tomio Okamura bude společně s Pavlem Pustějovským z ANO 2011 historicky prvním zástupcem Valašského Meziříčí v Poslanecké sněmovně.

Meziříčským klobásovým králem je amatérský řezník z Trojanovic

Každý dostal sedm kilo vepřové plece a bůčku, koření a všechno ostatní už bylo na něm. Třináct amatérských řezníků na sobotním druhém ročníku Klobáskobraní v meziříčském Muzeu řeznictví soutěžilo o titul nekorunovaného klobásového krále.

Jaroslav Holík: Výsledky úspěšnějších stran ukazují, že stále máme co zlepšovat

ROZHOVOR/ Poslanec Jaroslav Holík z Březůvek na Zlínsku je v politice už víc, jak patnáct let. Když v sobotu jeho spolustraníci ve volebním štábu hnutí SPD v pražském hotelu Čechia sledovali bedlivě volební grafy a debatovali o dalších úkolech hnutí na výslunní české politiky, Jaroslav Holík musel řešit stěhování v Praze a další starosti.