MORKOVICE – 1. VALAŠSKÝ FC 4:1 (3:0)

První půlhodinu předváděly favorizované Morkovice vynikající hru a hned z prvního útoku trefil z bezprostřední blízkosti Hladký boční síť, vzápětí Žourek z další šance vystřelil těsně nad. V 18. minutě už se ale domácí radovali, prudkou střelu Handla brankář vyrazil k Hlaváčkovi, který poslal míč do sítě. Ve 26. minutě byl faulován ve vápně pronikající Hladký a Valášek penaltu bezpečně proměnil. Za tři minuty obral na polovině hřiště Žourek hostujícího obránce o balon a hokejovým blafákem zvýšil na 3:0. Stejnou příležitost měl i Hladký, brankář ale jeho úmysl vystihl. Valaši měli za celý poločas jedinou menší šanci, ale Drápala mířil vedle. I ve druhé půlce pokračovali Hanáci v tlaku a jejich čtvrtý gól přidal v 56. minutě Žourek po akci Hladkého. Další vyložené šance měli opět Hladký a Žourek, jenže výborný Majer jim skórovat nedovolil. Domácí polevili a ke slovu se dostali i hosté. Nejprve vyškrábl Veselý trestný kop Maléře na roh a v 88. minutě po standardní situaci snížil ze skrumáže Balejík.

Branky: 18. Hlaváček, 26. Valášek z pen., 29. a 56. Žourek – 88. Balejík. Rozhodčí: Majzlík: Diváci: 155. Morkovice: Veselý – Havlík, Svoboda, Rozsypal (42. Bleša), Koláček, Handl, Majda, Valášek, Hlaváček (69. Přecechtílek), Hladký, Žourek (83. Vrba). 1.Valašský FC: Majer – Žitník, Pledník, Bortl (58. Bolcek), Stavinoha, Drápala, J. Maléř, M. Maléř, Balejík, Nečas, Talpa (62. Karban).

VELKÉ KARLOVICE – DOLNÍ NĚMČÍ 4:1 (2:1)

Domácí na soupeře vletěli jako hladoví chrti, z úvodních dvou rohů ale nic nevytěžili. Hosté zahrozili brejkem T. Stojaspala, Sváček byl ovšem připravený. Tlak Karlovic pokračoval a v 11. minutě promarnily hned tři šance. Ve 21. minutě byl na šestnáctce faulovaný Pinkava a Orság z trestného kopu vymetl šibenici. Domácí se uklidnili a ve 34. minutě přidali pojistku. Pomalé obraně hostů utekl rychlík Vrážel a z rohu malého vápna nedal Hájkovi šanci. Hra Dolního Němčí vypadala spíše jako příprava na uložení se k zimnímu spánku, ale domácí se rychle probudili. Těsně před přestávkou snížil z ojedinělé akce Tomáš Stojaspal. Klíčový okamžik přišel v 64. minutě. Tomáš Stojaspal šel sám na brankáře, ale Sváček skvěle chytil a okamžitě založil protiútok. Vrážel načechral na Haase, který se konečně trefil. Situaci domácím zkomplikoval v 72. minutě vyloučený Pinkava. Síly se ale záhy vyrovnaly, neboť střídající Hodulík na hřišti vydržel 11 minut. Karlovičané závěr zápasu zvládli skvěle, v 86. minutě Orság nejdříve trefil břevno a o tři minuty později pečetil výsledek.

Branky: 22. a 89. Orság, 34. Vrážel, 65. Haas – 45. T. Stojaspal. Rozhodčí: Dostálek. ČK: Pinkava – Hodulík. Diváci: 150. VKK: Sváček – Maliňák, Štuler, Haničák, P. Mikula (46. Jurajda) – Vašut, Orság (90. matocha), Haas, Pinkava – Vrážel, Křenek. D. Němčí: Hájek – Šmehlík, Kadlček, Zimčík, P. Krchňáček, Pochylý (69. Hodulík), K. Stojaspal (80. Skopal), T. Stojaspal, M. Stojaspal, M. Krchňáček, Richtr.

KATEŘINICE – LUHAČOVICE 2:0 (0:0)

Domácí tým má v posledních týdnech hodně slušnou fazonu a proti Luhačovicím začal bez bázně a hany. Dvakrát selhal v koncovce Konvičný, Jakub Cahlík ze 20 metrů napálil míč do břevna, následnou dorážku Peredarjuk hodně pokazil a hlavičkoval koníčkem nad. Cahlík se trefil do horní tyče i ve 22. minutě z trestného kopu. Fotbalisté z Luhačovic do té doby připomínali lázeňské hosty, kteří popili pramenu Vincentky. Až v 39. minutě přišlo první vážné ohrožení domácí branky, kapitán Ondřej Červenka v nadějné šanci pálil nad. Kateřinice svůj výborný výkon po přestávce vyšperkovaly a v 49. minutě se dočkaly zaslouženě odměny. Po rohu sklepl Sacher míč pro Martina Olšáka, který propálil luhačovickou zeď. Rozhodnutí padlo v 70. minutě. Souboj ve středu pole nechal zcela správně sudí Mičkal jako herní, ale hosté se zaměřili na protesty. Míč propadl do ofsajdové pozice na Peredarjuka, asistent nemávl a domácí útočník vstřelil druhý gól. Hosté se zdravě naštvali, zatlačili Kateřinice před jejich branku, gólman Zimek ale čaroval, když zlikvidoval tutovky Jasenskému a Ondřeji Červenkovi.

Branky: 50. M. Olšák, 70. Peredarjuk. Rozhodčí: Mičkal. Diváci: 80. Kateřinice: Zimek – Kudělka, J. Kuzník, Ondra – Konvičný, Kotrla (77. Hořelka), Sacher, Cahlík, Drda – Peredarjuk (85. K. Olšák), M. Olšák. Luhačovice: Kuchař – Pešek, P. Kovařík, Rejda, Pantálek – Galuška (53. Fojtů), L. Kovařík, O. Červenka, Polách – Hrnčiřík (80. Stolařík), Jasenský.

PROVODOV – BYSTŘICE P. H. 2:1 (1:1)

Úvodní část zápasu byla ve znamení náporu domácích a ve 21. minutě otevřel skóre Josefík. Za pár chvil mohl náskok Provodova pojistit Burša, naopak v závěru půle chyboval domácí gólman Zámorský a pro Martina Kušíka nebyl problém vyrovnat. Vítězný gól vstřelil po hodině hry Slončík, který zužitkoval pěknou Hlavňovského akci. Zkušení domácí si těsné vedení pohlídali a soupeři zdramatizování zápasu nedovolili.

Branky: 21. Josefík, 60. Slončík – 45. M. Kušík. Rozhodčí: Šubík, Diváci: 100. Provodov: Zámorský – Bužek, Josefík, Hnilo, Malaník, Burša, Slončík, Gargulák, Zapletal, Chalupa, Beňo. Střídali: Hlavňovský, Máčala, Mlček. Bystřice p. H.: Trochta – Horák, Fiala, Zezulka, Šenovský, Šindelek, Tureček, Zámorský, Zapletal, Krajcar, Kušík M. Střídali: Sadil, Vyoral.

UHERSKÝ BROD – HOLEŠOV 2:2 (1:0)

Domácí měli v úvodní půli navrch, ale jako první se mohli radovat hosté. Už ve 3. minutě postupoval Uruba sám na gólmana Ondrůška, jenže branku netrefil. Broďané byli poté aktivnější a jejich snahu korunoval ve 28. minutě Dvořák, který se trefil z trestného kopu. Domácí mohli odcházet do šaten ještě s větším náskokem, ale Josefík a po něm Dvořák své šance promarnili. Po přestávce hosté zapas zdramatizovali. Soupeře zaměstnávali hlavně z rychlých brejků a třikrát za druhou půli šli sami na Ondrůška, úspěšný byl ale pouze Uruba v 82. minutě, kdy upravil na konečných 2:2. Aktivní Holešov se dočkal prvního vyrovnání v 57. minutě Bačíkem, na jehož gól odpověděl v 74. minutě domácí Popelka.

Branky: 28. Dvořák, 74. Popelka – 57. Bačík, 82. Uruba. Rozhodčí: Stodůlka. Diváci: 100. Uh. Brod: Ondrůšek – David M., David R., Galuška, Josefík, Dvořák, Daněk, Kudela, Masařík, Popelka, Dolina. Střídali: Solařík, Hruboš. Holešov: Krejčí – Bačík, Charuza, Roubalík, Sumec, Kostov, Uruba, Marek, Sedlařík, Hausknecht, Münster. Střídali: Očadlík, Machálek.

VAL. MEZIŘÍČÍ B – VIGANTICE 0:3 (0:1)

Domácí nastoupili s divizním gólmanem Pospěchem, ale ani on nestačil zabránit úvodní brance. Ve 20. minutě se ve skrumáži nejlépe orientoval Kožušník. Nástup do druhé půle patřil hostům a v 50. minutě zvýšili vedení. Z hranice šestnáctky se přízemní střelou k tyči trefil R. Vokáč. Meziříčané poté odpadli a Vigantice ovládly hru. Svůj výborný výkon korunovali hosté v 86. minutě, kdy se trefil Náměstek.

Branky: 20. Kožušník, 50. R. Vokáč, 86. Náměstek. Rozhodčí: Vacula. Diváci: 150. Val. Meziříčí B: Pospěch – Badošek, Polách, M. Výmola, Navrátil – Sekyra, Gromus, Neuberger, Kundrát – Ondruch, Ligas. Střídali: Václavík, J. Výmola. Vigantice: Blabla – Kožušník, Z. Vokáč, Ondřej, Matůš – Náměstek, Štreit, Chumchal, Bolcek (Frydrych), Gálik – R. Vokáč. Střídali: Mucha, Mohyla.

BORŠICE – FC VSETÍN 5:0 (2:0)

Hosté přijeli se silně kombinovanou sestavou a v první půli byli v hluboké defenzivě. Domácí hráli v pohodě a během první půlhodiny si vytvořili pět vyložených šancí, Konrád s Činčalou však měli jalovou koncovku. Střeleckou smůlu protrhl až ve 36. minutě Martin Dufek, ke kterému propadl centrovaný míč Činčaly. Podruhé se stav měnil ve 44. minutě, po pěkné kombinaci Kuzmy s Hromadou skóroval „angličanem“ Hromada. Po přestávce tlak Boršic ještě zesílil a přišly další branky. Pěknou střelou z 25 metrů se prezentoval Martin Dufek a poté se konečně prosadil Konrád. Postupem času hra upadla do průměru. Domácí kontrolovali hru, hosté se zmohli na pár ojedinělých protiútoků, které však pro gólmana neznamenaly žádné velké nebezpečí. V závěru se ještě prosadil střídající Náplava.

Branky: 36. a 50. M. Dufek, 44. Hromada, 55. Konrád, 90. Náplava. Rozhodčí: Veselský. Diváci: 220. Boršice: Remeš – Vojtěšek, Kopčil, Vlček, Zach, A. Brzica, Dufek M., Kuzma, Hromada, Činčala, Konrád. Střídali: Náplava, F. Brzica. FC Vsetín: Sedlák – Stržínek, Olejník, Karlík, Hrňa, Fojtík, Švach, Kašpar, Doležel, Lukáš O., Čůma.

HLUK – SLUŠOVICE 2:1 (1:1)

Hosté začali aktivněji, ale už v 7. minutě dostal míč za obranu Martin Zalubil a poslal domácí do vedení. Slušovičtí byli lepší kombinačně, Hlučané zase důraznější. Domácí třikrát nebezpečně vystřelili, Botek a Masařík branku jen těsně minuli, ráně Ondřeje Machaly chyběla větší razance. Ke konci poločasu se hra přiostřila a Hluk v krátkém sledu obdržel tři žluté karty. Útoky hostí byly stále nebezpečnější a ve 41. minutě centrovaný míč z přímého kopu hlavou lízl Elšík za záda překvapeného gólmana Fojtíka. Stejný hráč mohl po pauze výsledek otočit, Fojtík byl ale tentokrát na místě. S přibývajícími minutami se více bojovalo, než hrálo a přibývalo nervozity. Větší snaha po vstřelení branky byla na straně Hluku, který ale narážel na dobře zformovanou obranu soupeře. Štěstí se nakonec přece jen přiklonilo na stranu domácích, v nastaveném čase po zmatcích v obraně hostů dal vítězný gól střídající Hlaváček.

Branky: 7. Martin Zalubil, 90. Hlaváček – 41. Elšík. Rozhodčí: Žniva. Diváci: 80. Hluk: Fojtík – Miroš, Zelinka, Machala A., Masařík, Machala J., Botek, Dufka, Zalubil Martin, Machala O., Říha. Střídali: Hlaváček, Jurásek. Slušovice: Juřík – Polčák, Škrabana, Foltýn J., Zbranek, Čuřík, Gajdůšek M., Elšík, Gajdůšek D., Šimek, Foltýn M. Střídali: Sedláček.

1. Morkovice 14 11 1 2 47:19 34
2. Boršice 14 8 2 4 33:19 26
3. Provodov 14 8 2 4 31:18 26
4. Uherský Brod 14 7 4 3 25:18 25
5. Slušovice 14 7 3 4 22:13 24
6. Luhačovice 14 7 2 5 27:22 23
7. 1. Valašský FC 14 7 2 5 24:25 23
8. Holešov 14 6 4 4 22:20 22