Fotbalisté Valašského Meziříčí ve 26. kole podle očekávání podlehli Líšni 0:4. Brňané, kteří společně s Kroměříží a Frýdkem-Místkem útočí na postup do vyšší soutěže, sobotní duel rozhodli třemi brankami ve druhém poločase.

„Soupeři musíme pogratulovat. Porážka o čtyři góly je zcela zasloužená,“ uznal René Bača.

Svěřence ale po další prohraném střetnutí neplísnil. Hlavně s výkonem týmu v prvním poločase byl spokojený.

„I když si soupeř vytvořil spoustu příležitostí, do utkání jsme vstoupili celkem slušně. I když Líšeň měla větší kvalitu než my, v úvodní části jsme bojovali. Chtěli jsme se rvát, ale nešla nám mezihra. Dobré věci končily většinou před šestnáctkou soupeře. K pořádnému zakončení jsme se kvůli nepřesné finální přihrávce nebo zbytečné ztrátě nedostali,“ mrzí Baču.

Valaši mohli skórovat pouze jednou, ale Vrána ve slušné pozici selhal. Favorita nasměroval za povinnou výhrou ve 37. minutě Demeter.

„O poločase jsem hráče nabádal k pracovitosti, poctivosti. Chtěli jsme zápas zlomit. Hru jsme zjednodušili, ale standardní situace jsme na můj vkus zahrávali do špatných prostorů,“ říká Bača.

Odpor domácích postupně zlomily branky Machálka, Elekany a střídajícího Rolinka.

Valmez se na výraznější odpor už nezmohl.

„Je to pořád stejné. Víme, že sezonu musíme dohrát se ctí a pokusit se už v příštím zápase v Hodoníně porvat o body,“ pronesl Bača.

„Jsem přesvědčený, že ještě někde můžeme bodovat. Faktorů, jak si to sedne a jak se na to vyspíme, je ale hodně,“ dodal kouč Valašského Meziříčí.

Fortuna MSFL, 26. kolo -

TJ Valašské Meziříčí – SK Líšeň 0:4 (0:1)

Branky: 37. Patrik Demeter, 50. Tomáš Machálek, 62. Reteno Elekana, 72. Martin Rolinek

Rozhodčí: Gasnárek – Mrázek, Páral (Boček)

Žluté karty: Matyáš – Reteno Elekana

Diváci: 83

Valašské Meziříčí: Pobořil – Bartozel, Dekleva, Sovák, Vrána (76. Kundrát), Fojtík, Matyáš, Žilinský, Michálek, Pop (46. Gonda) - Výmola (71. Furmánek).