1.B TŘÍDA

KELČ – ZAŠOVÁ 2:0 (1:0)

Na hřišti favorita z Kelče se nehrál pohledný fotbal. Hodně oslabení hosté dorazili k utkání pouze s dvanácti hráči základní sestavy a ještě k tomu se čtyřmi dorostenci, kteří měli už jedno celé dopolední utkání za sebou. Domácí se už po dvou debaklech na hřištích soupeřů potřebovali prosadit, aby neztratili kontakt s vedoucím Zubřím. Jejich start do utkání tomu ale neodpovídal a kdo čekal proti oslabené Zašové nějaké střelecké galapředstavení, musel být hodně zklamaný. Celé utkání se hrálo ve volném tempu a mnoho šancí nepřineslo. V 7. minutě se k odraženému míči dostal Martin Pastrnek, ale z jedenácti metrů branku přestřelil. Hosté v prvním poločase zahrozili pouze střelou Brňovjáka, která šla ale mimo branku. Fotbalisté Kelče udeřili z nenápadné akce. Centrovaný míč Hegara se odrazil k nepokrytému Jaroslavu Machačovi, který s přehledem otevřel skóre zápasu – 1:0. Záhy se krásně do míče opřel Vinklár, ale hostující obrana míč zblokovala na roh. Na začátku druhé půle se objevil v šanci opět Vinklár, ale hostující brankář střelu kryl. V 56. minutě se krásně po své levé straně prosadil Hegar a jeho načechraný oblouček usměrnil do sítě Lukáš Machač – 2:0. V samotném závěru zápasu se pokoušel brankáře Svobodu dvěma pohlednými střelami překonat Šichtař, ale také neuspěl. BRANKY: 25. Jaroslav Machač 1:0, 56. Lukáš Machač 2:0

.

ZUBŘÍ – H. LIDEČ 0:0

Domácí úlohu favorita nesplnili. Hlavně v ofenzívě byli hodně těžkopádní, i když se do několik nadějných příležitostí dostali. Hodně aktivně působili Jan Pavlica s Jaroslavem Mičkalem, důraz, jednou až na hraně odpískání pokutového kopu, ukazoval Rostislav Basel. Gólový apetit neosvědčil ani Viktor Frňka a několik závarů nezrealizoval ve vítěznou branku Jiří Raždík. Ve druhém poločase se jednou zachvělo břevno po šanci Viktora Frňky. Lideč spoléhala na rychlého Trčku a i ten měl tři možnosti, jak pohnout s nulovým stavem skóre. Celkovou remízu berou všemi deseti hosté.

P. BEČVA – LOUČKA 2:0 (1:0)

Na pohled sice fotbal na Bečvě postrádal přesnost, ale z oboustranných chyb se zrodilo několik zajímavých momentů a důležité vítězství domácích. Ve 2. minutě po chybě Fabiána neprostřelil Trusinu Pečiva. V 6. minutě posadil Drong z trestného kopu učebnicově míč na hlavu Poláška – 1:0. Ve 33. minutě vysunul Drong Pečivu, ten viděl ještě lépe postaveného Kysučana, ale toho vychytal Trusina. Poločas ukončila dělovka Jana Kundráta, která z úhlu skončila na břevně a míč poté putoval zpět do hřiště. Úvod druhého poločasu přinesl po jedné šanci na obou stranách, Nejprve po standardce Šnajdra hlavičkoval Zavadil těsně nad a poté domácí Janíček zkoušel chytrý lob z třiceti metrů, ale Trusina se překvapit nenechal. V 62. minutě trefil Gajdoš po akci Jana Kundráta břevno. V tu chvíli, kdyby měla Loučka Igora Kundráta na hřišti, možná by i skórovala. V 63. minutě chyboval Trusina a Ondryáš trefil z úhlu tyč. V 85. minutě signalizoval laik ze strany hostí ofsjad, hlavní rozhodčí nechal pokračovat ve hře a Polášek udělal lehkou druhou branku pro Petroviče – 2:0. Ani čestný úspěch nebyl Loučce dopřán po hlavičce Korytáře v 90. minutě.

BRANKY: 6. Polášek 1:0, 85. Petrovič 2:0.

V. PŘÍKAZY – V. MEZIŘÍČÍ B 2:2 (1:1)

Domácí po nevydařeném zápase ve Valašské Polance zabrali a s favoritem vyválčili důležitý bod. Nutno ale přiznat, že ke třem neměli taky daleko. Rezervě Meziříčí to na živé trávě nejde, a tento zápas toho byl důkazem. Časté ztráty míčů, nepřesné přihrávky a nerovný terén jim dělal obrovské problémy. Přesto se jako první dostali do vedení zásluhou šikovného Adámka, který stál na správném místě – 0:1. Z domácích řad v první půli hodně vyčnívali Eliášek se Švajkou a bylo vidět, že se fotbalem opravdu baví. Ve 30. minutě bylo vyrovnáno. Cifranič se protáhl po pravé straně a nekompromisně zavěsil pod břevno – 1:1. Do konce prvního poločasu se ještě dvakrát zastřeloval Eliášek, ale s jeho střelami si Vondrák poradil. Nástup do druhé půle měli lepší hosté. V 55. minutě utekl domácím obráncům Ondruch a naservíroval Gromusovi bonbónek. Ten se s míčem nepáral a nádherně zavěsil – 1:2. Jenže Příkazští nesložili zbraně a za deset minut se zrodila nejkrásnější akce zápasu. Vaculka si pohrál se čtyřmi hráči hostů a prokličkoval až před bezmocného Vondráka – 2:2. Dělení bodů bylo spravedlivé, neboť do konce zápasu mohli skórovat jak hosté, tak domácí.

BRANKY: 17. Adámek 0:1, 30. Cifranič 1:1, 55. Gromus 1:2, 65. Vaculka 2:2.

HOVĚZÍ – VKK B 1:0 (0:0)

Rezerva Karlovic matným výkonem jako by ani o záchranu nebojovala. Toho ale domácí celek nedokázal využít k výraznějšímu vítězství. Trenéru Vaculíkovi sice chyběli zranění Kovář s Filákem a z pracovních důvodů Kocurek, ale i tak Hovězí pokračovalo v herním trápení z domácích utkání. V koncovce se trápil rychlík Šrámek, zdárně mu sekundoval Zdeněk Kostka. Domácí přiznivce potěšil jen návrat Karla Štrbíka do sestavy a vítězná branka, kterou vstřelil v 70. minutě Zdeněk Kostka – 1:0.

BRANKA: 70. Zdeněk Kostka 1:0.

PODLESÍ – V POLANKA 3:1 (1:0)

Podlesí splnilo roli favorita, ale může děkovat také svému brankáři Nosálkovi, který po celý zápas trápil hostujícího útočníka Jana Filgase. Ten se prosadil pouze jednou, když v 55. minutě vyrovnával na 1:1. Podlesí vedlo po rohovém kopu, který zakončil Radim Blažek – 1:0. Do děje zápasu vstupoval výrazně také Košut, který se trápil v koncovce a v 85. minutě se nechal po druhé žluté kartě vyloučit. Hra o deseti ale paradoxně domácím pomohla. V 89. minutě se krásně z přímého kopu trefil Pavel Blažek a ve třetí minutě nastavení po pěkné akci Romana Adámka dokonal dílo zkázy pro hosty Varga – 3:1.

BRANKY: 17. Radim Blažek 1:0, 55. Jan Filgas 1:1, 89. Pavel Blažek 2:1, 90.+3. Varga 3:1.

MARTIN NĚMEC

LIBOR BADOŠEK