„Chtěl jsem skončit s fotbalem. Tehdy jsem rozhodně nechtěl tak zákeřně faulovat, aby měl soupeř dlouhodobé zranění," vrací se krátce útočník k zatím nejméně příjemnému momentu své fotbalové kariéry.

V letní přestávce o něho usilovalo Podlesí i některé další kluby, on se rozhodl zůstat v Poličné.

„Je to nyní pro mne ideální volba se tady zase rozehrát, protože mám tréninkové manko, přece jenom jsem půl roku stál. Musím se dostat zpět do formy," vysvětluje Aleš Žniva.

Během podzimu narazí na svého bratra Lukáše, který se kromě kariéry rozhodčího vrátil také na fotbalové trávníky jako hráč Lhotky nad Bečvou a bude to souboj hodně pikantní.

„Na to se těším. Přijde celá rodina, proběhnou sázky nejen s bráchou, ale také s kluky v dresu soupeře, které znám odmala a hrají za Lhotku. To bude dobrý zápas," těší se Žniva nejen na bratrovražedný souboj se Lhotkou.

V dresu Poličné doufá, že pomůže spoluhráčům v boji o postup.

„Máme dobrý tým. Teď nám proti Valašské Bystřici chybělo pět hráčů základu pro zranění a karetní tresty. Kluci ze středu zálohy se museli posunout na beky, ale zvládli jsme to. Chceme se prát o první místo, dost nám napoví následující zápas s výbornou Choryní," chválí Žniva současný kádr Poličné, kde si náramně v útoku rozumí s Matějem Šedým. Oba se podíleli na všech brankách proti Valašské Bystřici. Aleš dal hattrick, Matěj přidal čtvrtou branku.

„Matěj je dobrý do kombinace, má super výběr místa, je rychlý. Až budeme mít kompletní podporu záložní řady, bude to ještě lepší," doufá Žniva.

Sám za hattrick proti Valašské Bystřici donese do kabiny láhev slivovice. Jak viděl své tři branky ve vítězném zápase 4:0?

„U první jsem dorážel z pěti metrů do odkryté branky, u druhé jsem dostal přesnou kolmici, šel sám na brankáře a udělal mu kličku a hattrick jsem dokončil dorážkou střely Matěje Šedého," popisuje na závěr svůj střelecký úspěch Aleš Žniva.