VKK – PETROVICE 0:4 (0:1)

„Katastrofa," konstatovala po utkání vedoucí domácího týmu Daniela Detríková. „Snad jsme si vybrali velmi špatné utkání a špatnou individuální hru hráčů v jeden den," zachovala po chvíli nadhled Detriková. Domácí propadli na celé čáře a v divizní tabulce se krčí na patnácté pozici. Úvodních deset minut prvního poločasu patřilo Lokomotivě, kdy si hráči vytvořili herní převahu. První náznak vstřelení gólu přišel pro Petrovice v 6. minutě, kdy do centrovaného míče si naběhl Reichel a hlavičku mu zneškodnil Sváček. V 9. minutě vyšel z hlavičkového souboje lépe Ondřejka, který připravil míč na střelu Vašutovi, ta bohužel mířila mimo bránu. Ve 21. minutě se osamocený Škuta opřel do střely, která mířila do středu brány, Sváček chytá. Ve 29. minutě přišla sehraná standardní situace Karlovic, Ondřejka se postavil k míči a svým centrem si našel Mikulu, ten bohužel hlavičku umístil metr nad. Ve 30. minutě se celá domácí lavička zvedla a radovala z gólu, akorát to mělo jeden vroubek, Haasova střela zapadla pouze do boční sítě. Ve 34. minutě zatáhl míč Ondřejka až k autu, kolmou přihrávkou na Pavelku, ten levačkou nedokázal zakončit. Hosté zahrozili ve 40. minutě, kdy přišel faul Ptáčka na Melichaříka, sudí však nic neviděl a hru nechal plynout dál. Málem vplynul míč do sítě domácích po centru Škuty na Sporysze. Ve 44. minutě sice Ondřejkovi nevyšel souboj s hostujícím hráčem u brankové čáry, ale ani domácí záloze se nezadařilo vrátit zpět a pohlídat si unikajícího Škutu a jeho střelu. Domácí šli do kabin s jednobrankovým mankem. „Druhý poločas jsme se nestačili divit, hra domácích byla na úrovni mladších žáků, spíše přípravky," nebrala si servítky Detríková. Domácí si nedokázali zpracovat míč, v soubojích byli nedůrazní, oproti Lokomotivě, která jela plnou parou vpřed. Hned ve 48. minutě stačil ještě zatáhnout záchrannou brzdu Mikula, kdy Škuta unikal sám, Sváčkovi už nic nezbývalo, dostal se do kolen. Mikula našel v sobě dost sil a Škutu předběhl a gólu zabránil. V 55. minutě Lokomotiva navyšuje skóre na 0:2, kdy gól střílí Ptáček. V 77. Sporysz posílá centr na Ptáčka, a ten míří těsně vedle. První střela Karlovic v druhém poločasu přišla v 78. minutě, Pavelka mířil vedle. Domácí doslova otevřeli hru a ještě dvakrát padli. V 84. minutě Hoffmann a v 86. minutě Ptáček poslali domácí do kabin s velkým debaklem. „Petrovice byly velmi kvalitním týmem. Kvalita byla zcela na jejich straně, ale jsem strašně zklamaný z našeho výkonu jako týmu. Navíc pět až šest hráčů předvedlo výkon hluboko pod hranicí svých možností. Byli jsme laxní, bojácní a v prvním poločase jen čekali na inkasovanou branku. Mít jedinou dobrou pasáž zápasu pět minut v prvním poločase je na divizi velmi málo. Po druhé brance bylo ve druhém poločase brzy hotovo," byl po zápase velmi kritický trenér VKK Radek Malina.

BRANKY: 44. Škuta, 55. a 86. Ptáček, 84. Hoffmann.

VKK: Sváček – Křenek, Mikula, Zeť (76. Podešva), Melichařík – Haas, Červenec (58. Píšek), Ondřejka (65.Štuler), Barčák, Vašut – Pavelka. ROZHODČÍ: Šafrán. DIVÁKŮ: 150.