1. B TŘÍDA

HUTISKO – VAL. POLANKA 3:2 (1:2)

V úvodu utkání se snažili domácí hráči zaskočit soupeře z Valašské Polanky a úspěch se dostavil ve 12. minutě. Po rohovém kopu Radim Vokáč posunul míč na nohu Mičkala a druhý jmenovaný rozvlnil Kolínkovu síť poprvé – 1:0. Hosté z Valašské Polanky ovšem na nic nečekali a ihned z rozehrávky zaútočili, na špičce pohledné kombinace hostí stál Filip Maček a střelou po zemi rychle srovnal stav utkání – 1:1. Brzká odpověď měla za důsledek zvýšenou aktivitu Polančanů. Ti se začali pohlednými kombinacemi dostávat do šancí, ale brankář Blabla svůj tým spolehlivě podržel. Kýžená branka se však přeci jen dostavila. Běžela 31. minuta, Filgas přihrával Filipu Mačkovi, ten míč nacentroval na hlavu Řezníčka a polanský útočník slavil získané vedení – 1:2. Polančané už první půli udrželi a do šaten tak odcházeli spokojenější.

Ve druhé půli domácí zabojovali. Nejprve přišla 55. minuta, rozhodčí Kovarčík nařídil za zákrok brankáře Kolínka pokutový kop, který proměnil Baroš – 2:2. O tři minuty později zahrozil na druhé straně Filgas, jeho pohledná střela ze standardní situace však skončila v moci Blably. Největší šanci Polančanů měl David Ondra, hostující mladíček však nedokázal zužitkovat rozhozené obrany domácích a prázdnou bránu přestřelil. Do konce zápasu pak už hrozilo pouze Hutisko, nejprve vzrušil přítomné diváky Poruba, když jeho rána orazítkovala tyč. V 76. minutě se však v Hutisku slavilo, po rohovém kopu se míč dostal na nohu Radima Vokáče a domácí útočník nekompromisní dělovkou vystřelil svému týmu tři body – 3:2.

BRANKY: 12. Mičkal, 55. Baroš, 76. Radim Vokáč – 13. Maček, 31. Řezníček.

JABLŮNKA – LHOTA U VS. 2:2 (2:1)

Domácí si tentokrát nepřipsali povinné tři body, hosté se konečně střelecky probudili a dvě branky po osmizápasovém půstu stačily v Jablůnce na bod. Skóre utkání otevřel v 10. minutě Horák, když Suchockého centr hlavičkoval ramenem kolem bezmocného Špalka. Hostující brankář se však vytáhl o pět minut později, když bravurně vychytal osamoceného Smilka. V 32. minutě se hosté dočkali vyrovnání, Juřica rozehrál standardní situaci a Blažek k vzdálenější tyči nedal Vašíčkovi šanci. Za dvě minuty byl vyloučen hostující kapitán Zeťák za oplácení a domácí přesilovku využili bleskově: Čumovu hlavičku dokázal Špalek ještě vytáhnout na břevno, dorážející Horák měl již snadnou práci. Druhý poločas byl před početnou diváckou kulisou herně i dějově slabší než první půle. Domácí Čuma hlavičkoval z těžké pozice v 53. minutě nad, po hodině hry tečovanou střelu Horáka zlikvidoval pozorný Špalek. Hosté se opět prosadili po standardní situaci, na Juřicův centr si šikovně naběhl v 80. minutě Michálek a stanovil tak spravedlivou dělbu bodů.

BRANKY: 10. a 36. Horák – 32. Blažek, 80. Michálek.

H. LIDEČ – RATIBOŘ 4:2 (2:1)

Zápas začal pro domácí skvěle. Hned v 1. minutě dostali výhodu pokutového kopu, který proměnil Jantoš – 1:0. Když v 54. minutě zvyšoval Trčka na 2:0, byli hosté zralí na ručník. Hra se vyrovnala poté, co byl po druhé žluté kartě vyloučen v 30. minutě domácí Seidl. To již hosté byli na dohled, protože ve 28. minutě snižoval Galetka. A vyšel jim také nástup do druhého poločasu, kdy i oni dostali výhodu pokutového kopu, který proměnil Bernát. Domácí vyrovnání opět probudilo a velmi dobře hrající hosty přemohli nakonec i v oslabení. Postarali se o to v samotném závěru Vavruš a utěšenou střelou z dálky Jantoš.

BRANKY: 1. a 90. Jantoš, 5. Trčka, 85. Vavruš – 28. Galetka, 48. Bernát.

F. LHOTA – CHORYNĚ 4:1 (0:1)

První poločas patřil Choryni, a ta vedla po pěkné střele Táborského z přímého kopu. Po velké bouřce v domácí kabině ovládla Francovka s nebývalou vervou druhý poločas. Výborně hrála hlavně dvojice Chmela, Matušinec, která si měnila role střelců a nahrávačů. Choryně nakonec utržila debakl a zase je o krok blíže okresnímu přeboru.

BRANKY: 51. a 87. Chmela, 62. Marek Kindl, 67. Matušinec – 31. Táborský.

JANOVÁ – ZAŠOVÁ 4:1 (3:1)

Záchranářský duel zvládli lépe domácí a mají větší klid než v Zašové. Dobře nastartoval Janovou dvěma brankami Filip Trlica. Pak se na obou stranách kopaly penalty a jak hostující Krupa, tak domácí Měrka měli přesně seřízená mířidla. Posledním střelcem důležitého zápasu byl Bant a Zašová tak musí být nadále ve střehu před případnou hrozbou sestupu.

BRANKY: 10. a 29. Filip Trlica, 40. Měrka, 70. Bant – 42. Krupa.

HRACHOVEC – VAL. PŘÍKAZY 1:0 (0:0)

Na tři stovky diváků viděly v přímém postupovém souboji férový boj. Remízový zápas nepřinesl mnoho šancí. V prvním poločase vychytal Kocanda únik Vaculky. Domácí otěže tahal nejlepší hráč zápasu Miroslav Varga, ale hrdinou se stal střídající Petr Ondruch. Přišel v 80. minutě, dvě minuty před koncem rybičkou rozhodl zápas a v 90. minutě ještě nastřelil tyč hostující branky. Do A třídy má blíže Hrachovec.

BRANKA: 88. Ondruch.

HOVĚZÍ – LIDEČKO 0:3 (0:1)

Hosté z Lidečka domácí fotbalisty přehráli téměř ve všech směrech. První branka padla asi po dvaceti minutách hry. Po centru do vápna se Gargulák dostal k hlavičce a protlačil míč do sítě. Do druhé půle vstoupili hosté výborně, po hraniční situaci se Kovačík dostal do samostatného úniku, a ten chladnokrevně proměnil. Chvilku poté měli největší šanci domácí, ale volej Martina Hromady mířil pouze do boční sítě. Poslední branku přidali hosté těsně před koncem zápasu, po chybě v obraně a centru trefil odkrytou branku opět Kovačík.

BRANKY: 20. Gargulák, 50. a 88. Kovačík.

DOHRÁVANÉ UTKÁNÍ

HUTISKO – F. LHOTA 4:2 (2:1)

Vyrovnaný zápas měl dva rozdílové momenty ve prospěch domácích. Obrana hostí neuhlídala Radima Vokáče, který se zase zaskvěl hattrickem a hostující brankář Boško neměl již poněkolikáté na jaře svůj den. Rychlé dvoubrankové vedení zajistil Hutisku Radim Vokáč, drama do druhého poločasu stanovil Marek Kindl. Hned v 50. minutě pustil nepozorný Boško lehkou střelu Šimka, a když Vokáč dokonal hattrick, bylo rozhodnuto. Tečkou za gólově bohatým zápasem obstaral pěknou střelou zpoza pokutového území opět Marek Kindl.

BRANKY: 21., 27. a 59. Radim Vokáč, 50. Šimek – 30. a 75. Marek Kindl.

1. Hrachovec 24 17 4 3 69:26 55
2. Val. Příkazy 24 17 1 6 60:27 52
3. Jablůnka 24 13 4 7 37:28 43
4. Lidečko 23 12 2 9 55:38 38
5. Hutisko 24 11 5 8 48:32 38
6. Hovězí 24 9 7 8 40:30 34
7. Franc. Lhota 24 10 4 10 50:41 34