Jako kdyby tušil výběr pro rubriku Hvězda víkendu Valašského deníku. Ano, stal se jí právě Petr Babiš, sváteční střelec, kterého asi čeká platba závěrečné po podzimní části.

Brzy čtyřicetiletý obránce je odchovancem rožnovské kopané. „Rád závěrečnou zaplatím. Radek Pavlica je výborný člověk, fotbalový mecenáš i trenér v jedné osobě. Vděčím mu za hodně," odvětil Petr Babiš. Na pokraji mužské kategorie ho zabrzdilo těžké zranění a slibně rozjetá kariéra dostala povážlivé trhliny: „Zlomil jsem si lýtkovou a holenní kost a myslel jsem si, že se k fotbalu již nevrátím," vysvětluje Babiš.

„Měl jsem štěstí, že parta kolem Rendy Dušánka zakládala fotbalový klub Schenk Rožnov. To byly krásné roky. Sice jsme jednou hráli o postup, jednou o padáka, ale ta parta kolem Rendy, Honzy Pavlici a Franty Mikulenky byla úžasná. Kabina žila nejen na hřišti, ale i v té společenské části fotbalového života," vzpomíná na nejvydařenější angažmá Babiš. Schenk Rožnov měl pak problémy s hledáním vlastního hřiště k zápasům. Byl to celek závislý na jiných a nakonec, když se zakládal opětovně fotbal na Dolní Bečvě, skončili někteří jeho hráči v rezervě Dolní Bečvy.

Babiš nebyl výjimkou: „Hraji tady deset let. Z toho šest pod Radkem Pavlicou. Doufám, že mi zdraví vydrží a ještě tady něco odkopu. Po sestupu prvního týmu naběhl klub konečně na koncepci mladých v áčku. My starší hrajeme okres a kryjeme klukům záda. Čekali jsme, že budeme na tom v tabulce lépe. Nevyšly nám některé zápasy, například na domácí debakl s Horní Bečvou bych chtěl úplně zapomenout. Hodně se nadřeme na gól, ale snad to půjde nahoru," hodnotí současné angažmá zkušený obránce. Šest let čekal na vstřelení branky.

V sobotním zápase s Choryní to konečně přišlo: „Máme domluvu s Tomášem Kozákem, že na jeho rohy chodím. Dostalo se to ke mně a v pádu jsem to trefil. Jinak tak dlouhé čekání je dáno tím, že už se soustředím na bránění, občas padne nějaké břevno, ale dnes to konečně vyšlo," radoval se Babiš. Na zápase byl Babiš vozidlem, takže po samotném zápase uhasil žízeň birelem a spěchal do Rožnova do své oblíbené hospůdky: „Branku oslavím s kamarádem a trenérem Rožnova Milanem Náměstkem v naší oblíbené Šestce. Jak přikázal trenér Radek Pavlica, s klukama to bude závěrečná. Šest let je šest let," uzavírá zajímavé vyprávění Petr Babiš. A my mu přejeme, aby běhal jako zkušený a poctivý zadák v plném zdraví po valašských fotbalových stadionech.