HUTISKO - LIPTÁL 3:2 (3:2)

Milan Daňa, činovník Liptálu: „Další z naší strany dobře rozehraný zápas. Od začátku jsme byli lepší než domácí Hutisko a brzy jsme vedli o dva góly. Nejdříve se zapsal do střelecké listiny Bukáček z pokutového kopu a ve 25. minutě si domácí vstřelili vlastní branku. Potom jsme nedali dvě tutovky. Bohužel jednou jsme trefili břevno a jednou tyčku. Potom jsme udělali tři zbytečné chyby a tři góly padly de facto z ničeho. V druhém poločase jsme se snažili alespoň vyrovnat, ale štěstí nám nepřálo. Klíčovým momentem utkání bylo, že jsme za vedení 2:0 nepřidali další branku, tak se domácí dostali do zápasu a po našich individuálních chybách dokázali utkání ještě otočit.“

Branky: 31., 44. Fiurášek, 32. Baroš - 13. Bukáček (pen.), 25. vlastní (Talpa).

JABLŮNKA - H. BEČVA 1:0 (0:0)

Zdeněk Mrlina, sekretář Jablůnky: „V souboji o čelo tabulky byl k vidění velmi kvalitní souboj dvou vyrovnaných protivníků. Ukázalo se nakonec, že kdo dá v tomto duelu branku, ten vyhraje. Dlouho se čekalo na chybu a tu jako první udělali hosté dvě minuty po příchodu ze šaten. Rozhodčí Nevrla nařídil pokutový kop, který domácí Orság proměnil. Hosté se pak snažili s výsledkem něco udělat, ale domácí obrana pracovala velmi spolehlivě. Utkání o druhé místo v tabulce tak rozhodla penalta a domácí Jablůnka se bodově dotáhla na vedoucí Zubří.“

Pavel Roman, hráč Hor. Bečvy: „První poločas přinesl taktickou bitvu a čekalo se, kdo první udělá v defenzívě nějakou chybu. První půle tak branku nepřinesla. O všem podstatném se rozhodlo ve 47. minutě, kdy sudí nařídil pokutový kop. Ten domácí proměnili. Domácí byli velmi silní v osobních soubojích a přes jejich obranu jsme se jen těžce prosazovali. Poté domácí rozkouskovali hru a začali přerušovat naše akce již v zárodku i za cenu faulů. V posledním náporu se nám již vyrovnat nepodařilo, i když si Vaníček připravil dobré možnosti. Byl to remízový zápas, Jablůnka na nás byla velmi dobře připravena a věděla, co na naši hru platí."

Branka: 47. Orság (pen.).

BRANKY - HUSLENKY 2:0 (1:0)

Simon Kocman, trenér Branek: „Do utkání s Huslenkami jsme vstoupili velmi dobře a již ve 3. minutě se střelecky prosadil Kovář. Poté se osmělili hosté a čím dál více zaměstnávali naši obranu. Ta naštěstí fungovala spolehlivě a co za ni prošlo, pochytal brankář Konvičný. Druhý poločas přinesl podobný obrázek, hosté se vší silou snažili o vyrovnání. Uklidnění do našich řad přinesla druhá branka, kterou zaznamenal po hodině hry Vepřek. Hosté i nadále pokračovali v aktivní hře, ale brankář Konvičný měl výborný den a všechny příležitosti hostím zneškodnil. Za body jsme určitě rádi, náš výkon nebyl ideální. K naší větší spokojenosti, ale musíme ještě bodovat na venkovním hřišti, kde se nám to tolik nedaří."

Branky: 3. Kovář , 64. Vepřek.

VAL. BYSTŘICE - ZUBŘÍ 2:1 (0:1)

Libor Fusek, vedoucí Val. Bystřice: „Na lídra tabulky jsme se chtěli před skvělou návštěvou vytáhnout a nakonec se nám to i podařilo. Již v první půli jsme si vypracovali dvě dobré možnosti, ty jsme ale neproměnili. Hosté se dostali do vedení z pokutového kopu. Také ve druhém dějství jsme pokračovali v aktivní hře a byli jsme odměněni vyrovnávající brankou Vrábela. Za stavu 1:1 mohl rozhodnout hostující Frňka, ale brankář Majer ho vychytal. Deset minut před koncem utkání, vybojoval Macháček míč pro Vrábela, který utkání nakonec rozhodl. V závěru jsme i s trochou štěstí tři body uhájili.“

Martin Pavlíček, činovník Zubří: „Předvedli jsme vlažný výkon a opět jsme prohráli 1:2, stejně jako minulý týden. Prvním poločas byl z naší strany ještě dobrý, vstřelili jsme branku Jurajdou z penalty a mohli jít do dvoubrankové vedení, jenže Lojkásek netrefil prázdnou bránu. V druhém poločase pak byli domácí již o něco lepší, hlavně více bojovali. My jsme opět doplatili hlavně na koncovku, když za stavu 1:1 šel Frňka sám na gólmana, ale neuspěl. Domácí přidali ještě jeden gól a tento zápas tak vyhráli. My po této sérii nepodařených výkonů budeme muset zabrat a v souboji o první místo porazit Jablůnku.“

Branky: 66. a 81. Vrábel - 23. R. Jurajda (pen.).

ZAŠOVÁ - HOŠŤÁLKOVÁ 2:0 (0:0)

Jan Blabla, předseda Zašové: „Hned z prvního útoku se mohlo měnit skóre. Hosté okamžitě po rozehrávce poslali dlouhý nákop za obranu, Čaňo zaspal, přišel přesný centr z levé strany a Astr s námahou vyrazil na roh. Opticky hrála Hošťálková lehčeji. Až příliš nepřesností z naší strany bylo v kontrastu s jednoduchostí hostů. Druhou gólovku jim nabídl další chybou Škrobák, jenž stejně jako před ním Čaňo mohl děkovat Astrovi, který byl z brány rychle venku a během dvaceti minut chytil druhý gól. Třetí desetiminutovka, třetí velká šance Hošťálkové. Po přímém kopu do zdi přišlo chytré přehození obrany, ale pokus o lob Astr i tentokrát vyrazil na lob. První poločas nám vůbec nevyšel a nevystřelili jsme na branku. Jako blesk z čistého nebe pak přišla naše vedoucí branka. Po změně stran si došel pro faul Tvrdý a výborně zahraný přímý kop tečoval na zadní tyč Mikulenka - 1:0. První světlý moment v jinak ne příliš pohledném utkání. Když pak hosté nedokázali přetavit na gól další výbornou šanci, začaly se misky vah překlápět na naši stranu. Nejdřív znovu utekl po pravé straně Tvrdý, ale místo střely volil zbytečně zpětnou přihrávku na nikoho. Krátce nato technickou střelou z dobré pozice přestřelil Čaňo a přímý kop Ondřeje vyrazil Dančák na roh. S blížícím se koncem zápasu přinesl volnější metr rozhodčího několik tvrdších zákroků a emočních chvilek, kdy mohla padnout červená karta na každé straně. Jednobrankové vedení jsme začali bránit až příliš brzy, ale hosté již síly na žádnou větší šanci nenašli. Naopak. Dvě minuty před koncem jsme dokázali vybojovat míč a nejkrásnější akci zápasu zakončil neomylně druhou naší brankou Bublík - 2:0. S kvalitním protivníkem tak bereme všechny tři body.“

Tomáš Zetek, trenér Hošťálkové: „Utkání bylo více bojovné než fotbalové a bylo to o tom kdo dá první branku. My jsme inkasovali jako první a pak už se nám nepodařilo srovnat. Navíc v závěru utkání jsme inkasovali druhý gól a nakonec odjíždíme s prázdnou.“

Branky: 48. Mikulenka , 88. Bublík.

ÚSTÍ - N. HROZENKOV 2:3 na pen. (1:0)

Radim Hnátek, předseda Ústí: „Utkání se hrálo na velmi těžkém terénu, který znemožňoval lepší kombinaci, což našemu týmu nesedělo. Hosté založili hru na bojovnosti a na jednoduchých nakopávaných míčích, což tentokrát slavilo úspěch. Přitom začátek zápasu se nám povedl a již v 10. minutě nás poslal Potočný do vedení. V první půli se nám ale zranili dva klíčoví hráči a na naší hře to bylo poznat. Přesto po hodině hry Valenta proměnil penaltu a zdálo se být rozhodnuto. Hosté ale zabojovali, nejdříve z penalty snížili na jednobrankový rozdíl. V samotném závěru zápasu hráli hosté již vabank a tři minuty před koncem se jim podařilo vyrovnat. V penaltové loterii se nám dařilo a bod navíc mají hosté. Z dobře rozehraného utkání tak bereme jediný bodík.“

Branky: 10. Potočný , 59. Valenta (pen.) - 72. Píšek (pen.), 87. Štuler.

LHOTA U VS. - STŘÍTEŽ 2:4 (0:2)

Petr Orság, činovník Lhoty u Vsetína: „V utkání se Stříteží můžeme jen litovat neproměněných šancí a zbytečně jsme proti oslabenému soupeři přišli o body. Hosté ale i v devíti lidech ukázali velkou kvalitu a odehráli zápas výborně takticky. Hosté ve druhé půli vytěžili z minima maximum a nad vodou je držel i výborný brankář Cuper. Zápas musíme hodit za hlavu a připravit se na další utkání.“

Josef Mikulenka, předseda Stříteže: „Utkání jsme měli ve své moci již od samého začátku,kdy jsme domácí zatlačili a z toho vyústil gól Cupera,který si naběhl na centr Kozáka a zavěsil. Pak se začaly dít věci. Nejprve se zranil Valouch a tak jsme hráli o deseti, jelikož jsme neměli žádné náhradníky. No a po půlhodině hry se nechal zcela nesmylsně vyloučit Šebek za kritiku rozhodčího. A tak jsme opět hráli o devíti hráčích, jako minulý zápas s Novým Hrozenkovem. Tentokrát jsme to však zvládli, hodně důležitá byla branka Michaláka do šatny, kdy střelou ze šestnáctky prostřelil domácího brankáře. Ve druhém poločasu nás pochopitelně domácí zatlačili, ale naštěstí si nevytvářeli žádné brankové sitace. My jsme vyráželi do rychlých protiútoků. Po jednom z nich jsme kopali přímý kop, který domácí hráč zastavil pouze rukou a byl z toho pok.kop, který proměnil Michalák. Za stavu 3:0 pro nás, kopali domácí rovněž pokutový kop za faul, ale brankář Cuper (v první půli hrál a ve druhé chytal) ji znamenitě chytil. Nestačil poté až na umístěnou střelu Zgarby a domácí snížili na 1:3. Dvacet minut před koncem se nám opět vydařil rychlý brejk, kdy domácí faulovali Vavrušu a byla z toho opět penalta, kterou proměnil Kozák a bylo z toho vedení 4:1. Domácí se dále snažili s výsledkem něco udělat, ale vytěžili pouze další pokutový kop, který domácí hráč tentokrát proměnil. Do konce utkání se již nic nestalo a tak jsme opět po výborném výkonu i pouze v devíti hráčích slavili vítězství 4:2.“

Branky: 61. Zgarba, 81. Chytil - 44., 52. Michalák, 3. Cuper, 73. Kozák.

1. Zubří 11 8 0 1 2 28:8 25

2. Jablůnka 11 8 0 1 2 35:17 25

3. Střítež/Hrach. B 11 7 1 0 3 37:13 23

4. Horní Bečva 11 7 0 1 3 36:15 22

5. Hošťálková 11 6 0 0 5 26:18 18

6. Lhota 11 6 0 0 5 35:28 18

7. Zašová 10 5 1 0 4 18:18 17