OKRESNÍ PŘEBOR

PRLOV – JABLŮNKA 0:6 (0:1)

Do Prlova nedorazil hlavní rozhodčí, a tak se losovalo, kdo bude zápas řídit. Los vyhráli hosté. Domácí z toho byli tak v šoku, že v prvním poločase si vstřelili vlastní branku. Když si po přestávce dali další dva vlastence, bylo rozhodnuto. Další branky Jablůnky střílel dvakrát Hajný a jednou Smilek. Domácí potvrdili špatný den, když neproměnili za stavu 0:2 penaltu.

HALENKOV – VSETÍN B 2:3 (0:3)

Když před zápasem rozhodčí Nuc upozornil domácí, že mají děravé sítě, nikdo netušil, že na to doplatí. V prvním poločase totiž vstřelil ve 30. minutě Úlehla regulérní branku, kterou ale sudí neuznal, neboť míč neskončil v síti a vyletěl. Hosté před přestávkou třikrát udeřili během osmi minut. Trefil se Spáčil a dvakrát Jiří Lukáč.

Druhý poločas domácí soupeře přitlačili, ale do hry se dostali až v závěru. V 80. minutě proměnil brankář Šulák penaltu a vstřelit tak 50. branku kariéry. V nastaveném čase ještě korigoval Krňa. Více už domácí nestihli. Po zápase samozřejmě se domácí hodně zlobili na sudího, ale na druhé straně se mohou radovat. Brankář Šulák k výročí prý slíbil soudek piva.

HORNÍ BEČVA – LIPTÁL 4:0 (1:0)

Hosté toho v zápase moc nepředvedli a prakticky domácí branku neohrozili. Domácí kromě čtyř branek ještě podobné množství jasných šancí zahodili. Za stavu 2:0 dokonce Pavlica poslal penaltu do nebe. Do listiny střelců se zapsali: Pavel Roman, Zbyněk Pavlica, Stanislav Ondruch a Karel Sekyra.

LHOTKA N. B. – FR. LHOTA 2:1 (2:0)

Domácím vyšel vstup do zápasu a již v 10. minutě se ocitl v šanci Rosenkranc. Nedal. Záhy jej napodobil Korytář, když pěknou hlavičku poslal vedle. Teprve po půlhodině se prosadil Rosenkranc a těsně před pauzou Vavřík. Začátek druhé půle patřil Lhotce, ale v 65. minutě je dostal do problému hostující Matušinec – 2:1. V závěru zápasu se domácí strachovali o výsledek, ale nejtěsnější vedení ubránili. Navíc zahodili další tři tutovky.

KATEŘINICE B – LOUČKA 2:1 (1:1)

Rezervě Kateřinic to v domácím prostředí jde, ale tentokrát, i díky oslabené sestavě, se na tři body dost natrápila. V prvním poločase je poslal do vedení Pisklák. Do přestávky ale hostující Staša vyrovnal. Ve druhé půli mohl rozhodnout Zbranek, ale gólman Bajzík mu jeho penaltu lapil. Rozhodnutí přišlo v 70. minutě z kopačky Janoty.

HUSLENKY – RATIBOŘ 0:3 (0:1)

Favoritovi stačil jen průměrný výkon, aby získal všechny body. Měl také dobrý vstup do zápasu a již ve 3. minutě nastřelil tyč. Potom se hra vyrovnala a vypadalo to, že poločas skončí bez branek. Ale ve 36. minutě napřáhl z dobrých 35 metrů Rafaj, brankář domácích střelu podcenil a hosté se ujali vedení 0:1.

Do druhé části nastoupili domácí se snahou po vyrovnání, ale v 65. minutě vyrobili chybu, kterou potrestal zapomenutý Minařík. Dvanáct minut před koncem zmatky v domácí obraně trestal třetí brankou Děckuláček. Favorit si zápas v poklidu již pohlídal.

HOŠŤÁLKOVÁ – STŘÍTEŽ 1:4 (1:1)

Domácí do zápasu vstoupili impozantně a již ve 2. minutě Jiří Pala potrestal hrubku střítežského brankáře. Jenže hosté se z branky brzo oklepali. V 17. minutě nestárnoucí Maleňák proměnil šanci ve vyrovnávací branku. Maleňák měl prsty i ve druhé brance. Ve 47. minutě mu Merta připravil krásný centr a „Koník“ krásným volejem poslal Střítež do vedení. Domácí byli šokovaní a záhy přihlíželi v 56. minutě sólu Melichaříka přes celé hřiště – 1:3. Za hodinu hry bylo prakticky vymalováno. Na centr zprava od Melichaříka si naběhl Merta – 1:4. Hosté v závěru kontrolovali hru a další šance zahodil Chlevišťan. Střítež dohrávala bez vyloučeného Videckého, který za druhý faul viděl červenou kartu.

VLADIMÍR ŠTĚPÁN