OKRESNÍ PŘEBOR

CHORYNĚ – BYNINA 3:0 (2:0)

„Při pohledu na tabulku jsme měli před Byninou respekt, ale hosté bez distancovaného Barteckého toho moc nepředvedli. Jsem rád, že kluci po nevýrazném výkonu v Dolní Bečvě zabrali a silného soupeře porazili. Již nyní mohu prohlásit, že po zimní přestávce tým spolu s Lubošem Hadvičákem nepovedeme. Jsme předběžně dohodnuti s jedním trenérem, jehož jméno zveřejníme na začátku zimní přípravy," poznamenal po vítězném zápase trenér Karel Haša. Bynina pomohla Choryni na koně nedorozuměním obránce s brankářem, a toho využil k vedoucí brance Tvrdoň. Těsně před přestávkou doklouzal k druhé brance Luboš Hadvičák. Třetím hřebíčkem do rakve nevýrazných hostů byl krásný Táborského přímý kop přes zeď ve druhém poločase.

BRANKY: 12. Tvrdoň, 44. Luboš Hadvičák, 60. Táborský.

STŘÍTEŽ – HUTISKO B 4:4 (4:1)

NA PENALTY 2:3

Domácí převedli v tomto zápase totální kolaps ve druhém poločase, kdy ztratili tříbrankové vedení. „Toto si pamatuju před léty, kdy tu tak vyhrál Prlov. Nikdo neví, co se stalo. Nedokážeme si to v čele s naším střelcem Malým, který opět bavil v prvním poločase naše fanoušky, vysvětlit. Ve druhém poločase jsme úplně odešli, ale naši kluci jsou zkušení a po zápase si to u dobré večeře vyříkali. Čeká nás těžký závěr podzimu a hodně práce v zimě. Po loňské skvělé sezoně tápeme, ale takový je fotbal," neztratil nadhled vedoucí domácího týmu Daniel Třeštík. Ve 20. minutě vedli domácí o tři branky a hosté byli zralí na ručník. Ve druhém poločase se stal pravý opak a zápas opanovali hosté. V penaltovém rozstřelu dokonala Střítež zmar nastřeleným břevnem a netrefenou brankou a rezerva Hutiska dokončila svou spanilou jízdu v ziske druhého bodu.

„Co dělám vedoucího u týmu, neviděl jsem kluky tak zahrát. Klobouk dolů před všema, jak odehráli druhý poločas a zápas zvrátili na svou stranu," uvedl po zápase spokojený vedoucí mužstva Hutiska Jan Trčka.

BRANKY: 12. a 44. Malý, 7. Lušovjan, 20. Vavruša – 31. Michut, 55. a 75. Fiurášek, 61. Boruta.

POLIČNÁ – HUSLENKY 2:4 (0:2)

Domácí v podzimní části chtěli získat na domácí půdě konečně druhé vítězství. Prvních patnáct minut, jako už doma tradičně, zatlačili soupeře, ale bez gólového výsledku. Následně hosté hru vyrovnali a po chybách domácí obrany trestali ve 22. minutě Slováčkem na 0:1 a ve 31. minutě Labajem na 0:2. Ve 48. minutě se k odraženému balonu dostal domácí Petr Bártek a střelou k tyči snížil na 1:2. Po této brance se zdálo, že domácí svojí aktivitou na hřišti mají šanci změnit výsledek, ale hosté v 68. minutě využili nedůslednosti domácí obrany a Slováčkem zvýšili vedení na 1:3. Hosté si dále s přehledem hlídali výsledek a v 79. minutě zvýšil na 1:4 Labaj. V 84. minutě domácí Žniva krásnou hlavičkou do šibenice sice snížil na 2:4. Domáci se sice dále snažili o zvrat zápasu, ale byla to jen jejich labutí píseň.

BRANKY: 48. Bártek, 84. Žniva – 22. a 68. Slováček, 31. a 79. Labaj.

LHOTKA N. B. – VKK B 1:2 (0:1)

„Utrpěli jsme další těsnou porážku. Hosty podržel zejména v úvodu výborně chytající Bil. Nedali jsme brzkou branku, a to nám uškodilo stejně jako zranění našeho tvůrce hry a nejlepšího hráče Pavla Čapky. Když jsme dostali těsně před přestávkou branku, naše sebevědomí to hodně nahlodalo," poznamenal po zápase domácí trenér Arnošt Pavelka. Lhotka zase o branku prohrála a těší se na zimní přestávku. Hosté přijeli posíleni pouze o jednoho hráče divizního základu áčka Michala Melichaříka a konečně i body zvenku potvrdili příslušnost ke špičce přeboru.

BRANKY: 71. Topič – 44. Gášek, 65. Píšek.

HALENKOV – H. BEČVA 2:1 (0:1)

Šlágr kola nakonec ovládl vedoucí celek tabulky a Horní Bečva porážkou ukončila vydařenou bodovou sérii. V prvním poločase vyjádřil tlak Halenkov pouze Koňaříkovou nas⋌třelenou tyčí. Domácí jako by se nesrovnali s faktem, že v zápase postrádají zraněného Ulehlu a hlavně Romana Haničáka, který utrpěl těžký pracovní úraz ruky a leží v olomoucké nemocnici. Horní Bečva vedla po nešťastné vlastní brance kapitána Halenkova Josefa Haničáka. Ten přeloboval tečí svého brankáře Šuláka. Hosté odolávali až do 71. minuty, kdy domácí kapitán po centru Machálka odčinil svou vlastní branku z prvního poločasu a vyrovnal. Hned za dvě minuty se prosadil Tydlačka a Halenkov zápas dokonale otočil. Hosté tento obrat nevydýchali a vzápětí byl po tvrdém faulu a napadení protihráče vyloučen Tomáš Vaníček. Oslabená Bečva si vytvořila dva závary, ale na penaltový rozstřel nedosáhla.

BRANKY: 71. Josef Haničák, 73. Tydlačka – 24. vlastní.

PRLOV – D. BEČVA B 5:1 (0:1)

Domácímu favoritovi to v prvním poločase nešlo a dobře hrající hosté toho využili ke vstřelení vedoucí branky. Jenže hostující rezerva totálně prospala úvod druhého a poločasu a během první minuty dvakrát inkasovala. To domácí celek nastartoval k výbornému výkonu a najednou si začal vytvářet šance jako na běžícím pásu. Z mnoha příležitostí dal Prlov další tři branky a hosté odjeli domů s nezaslouženým pětigólovým debaklem. Druhý poločas však Prlovu vyšel na jedničku.

BRANKY: Zicha 2, Fila, Františák, Novosad – Maléř.

KELČ B – VAL. BYSTŘICE 0:4 (0:0)

Sedmdesát minut svírali domácí Sršni hostující Valašskou Bystřici a šli naproti senzačnímu vítězství. „Deset minut nás nepustili za půlku. Kopali snad šest rohů a doslova nás bili. Celkově jsme byli sedmdesát minut pod tlakem. Něco jsem chytil, něco domácí minuli," popisovala zápas hvězda zápasu, hostující velezkušený brankář Maleňák. „Nakonec jsme po chybě jejich brankáře dali první branku a vyhráli nelogicky vysoko. Pak už nám tam padalo vše. Domácí si nezasloužili prohrát o tolik," doplnil Maleňák, který čistý kontem dokonale otupil domácí sršní žihadla. Valašská Bystřice plní roli pronásledovatele Halenkova.

BRANKY: 61. a 86. Pohořelský, 68. Vavřín, 84. Vrábel.

1. Valašská Bystřice A 11 8 2 1 22:9 28
2. Halenkov A 10 8 1 1 32:7 26
3. FC Vel.Karl.+Karol. B 11 8 0 3 41:10 24
4. Prlov 11 7 2 2 27:11 23
5. Horní Bečva A 11 5 4 2 23:11 20
6. Bynina 11 4 4 3 20:24 20
7. Huslenky A 11 5 0 6 24:31 15