OKRESNÍ PŘEBOR

HUSLENKY – H. BEČVA 4:3 (2:1)

Huslenky mají v posledních zápasech štěstí a sbírají body. S Horní Bečvou jim sice chyběl střelec Labaj, ale hattrickem ho dokonale zastoupil Slováček. Hosté šli v ofenzivním utkání do vedení brankou Vaníčka. Ještě do poločasu však Huslenky potrestaly dvě hrubky v defenzívě Bečvy a do kabin šli s vedením 2:1. V 50. minutě srovnal Pavel Dobeš a k bodům měli hosté blíže po brance Jakubka, kterému pomohl vítr a přispění jednoho z domácích obránců. Horní Bečvě se pak zranil brankář Tomáš Třeštík, ale musel zápas dochytat, protože neměl díky souběžně hranému zápasu rezervy náhradníka. Huslenky zápas otočily a vítěznou branku vstřelil a hattrick tak dokonal Slováček. Závěr se vymkl z rukou rozhodčímu Po hrubém faulu hostujícího Randy vyfasoval faulující hráč políček v přerušené hře, ale vše se řešilo pouze udělením žlutých karet.

BRANKY: Slováček 3, Zádilský – Pavel Dobeš, Vaníček, Jakubek.

PODLESÍ B – STŘÍTEŽ 2:5 (0:3)

Střítež na jaře válí a potvrdila to také v Podlesí. Hosté mají první gólovou šanci v 7. minutě. Domácí podržel brankář Ostřanský, který vyráží střelu Vavruši na roh. Na druhé straně nebezpečně střílejí Tomáš Bělocký a Roman Holčák. Do vedení jdou hosté v 18. minutě, kdy domácí obrana nebránila důsledně a střelou pod břevno otevírá skóre Kachtík – 0:1. V 35. minutě chybuje hostující obránce, ale gólovku Pavla Bělockého likviduje brankář hostí. Ve 40. minutě se k údivu hráčů obou týmů ozvala píšťalka rozhodčího Jiřího Nuce, který píská penaltu. Tu proměňuje Malý – 0:2. Tentýž hráč ve 44. minutě přidává další branku – 0:3. V 53. minutě v gólové šanci zakončuje Martin Blažek mimo. V 60. minutě nastřelují hosté tyč. V 62. snižuje hlavičkou Ondřej Kozák – 1:3. V 72. minutě ve velké šanci zakončuje domácí Lukáš mimo. V 76. minutě po pěkné akci hostí se prosazuje střelou na první tyč Lušovjan – 1:4. V 79. minutě domácí při napadání vybojovali míč a brejk proměňuje Pavel Kozák – 2:4. V 83. minutě zahazuje svou druhou gólovku Martin Blažek. V 86. minutě velkou šanci zakončuje mimo hostující Melichařík. Tečku za utkáním dělá Vavruša, který posílá míč do sítě po pěkné přihrávce spoluhráče – 2:5.

BRANKY: 60. Ondřej Kozák, 79. Pavel Kozák – 18. Kachtík, 40. a 44. Malý, 76. Lušovjan, 90. Vavruša.

POLIČNÁ – N. HROZENKOV 2:0 (1:0)

Poličná zvládla důležitý záchranářský souboj. V 8. minutě šli domácí do vedení Zelenkou a dále přehrávali soupeře. Vytvářeli si šance, ale výsledek poločasu se nezměnil. Ve druhém poločase se obraz hry změnil, hosté zatlačili domácí před jejich obranné území, Poličná se bránila, ale hosté svého tlaku nevyužili. Domácí kontrovali a v 79. minutě ze skrumáže Tomášem Markem zvýšili vedení na 2:0. Vstřelením druhé branky Poličná kontrolovala výsledek a nedovolila soupeři obrat utkání.

BRANKY: 8. Zelenka, 79. Tomáš Marek.

KELČ B – D. BEČVA B 6:0 (2:0)

Sršni boj o udržení nevzdávají. Doma rozmetali rezervu Dolní Bečvy. Hosté za celý zápas zahrozili pouze dvakrát a jen potvrdili, že se na jaře zatím s formou nepotkali. To domácí se fotbalem bavili. Zbyněk Vinklár dal ve druhém poločase čistý hattrick během dvanácti minut. Když se k němu přidali Jiří a Aleš Škařupové, vyfásli hosté na cestu tenisového kanára.

BRANKY: 57., 67. a 69. Vinklár, 17. a 25. Jiří Škařupa, 78. Aleš Škařupa.

V. BYSTŘICE – VKK B 6:3 (3:1)

Tak to bylo vydatné fotbalové menu. Spousta branek, spousta šancí, dvě červené karty. Domácí dohrávali zápas v devíti lidech, ale hosty doslova přestříleli. Do skvělého zápasu nezapadl pouze velmi špatně pískající rozhodčí Vašek. V 9. minutě trefil po centru Kremela Vrábel tyč. Ve 12. minutě opláceli hosté nastřeleným břevnem Maleňákovy branky. Ve 14. minutě se již skóre měnilo, trefil se přesně Bolf – 1:0. Ve 23. minutě doklepl po rohu míč do branky opět Bolf – 2:0. V 34. minutě vystřelil Lukáš Karafiát, míč jemně tečoval Vrábel a po dorážce Labaje byli hosté zralí na ručník – 3:0. Jenže celý zápas byl protkaný slepenými brankami. Hned po rozehrání se po teči Vlčka prosadil Píšek – 3:1. Ve 40. minutě ještě hosté trefili tyč a zápas zůstal do druhého poločasu otevřený. Ve 49. minutě držel prapor domácích na jaře skvěle chytající Maleňák, který chytil tutovku hostů. Mezi 58. a 60. minutou padly tři branky. V 58. minutě se po brejku trefil Radim Macháček – 4:1. V 59. minutě hned reagoval Pavelka a divokou pasáž uzavřel po krásné individuální akci Bolfa Vrábel – 5:2. A děly se nadále zajímavé věci. V 62. minutě zahrál v pokutovém území rukou úmyslně Valentýn Karafiát, viděl červenou kartu a Píšek z penalty snížil na 5:3. V 80. minutě vyšlo domácímu trenérovi Dohňanskému střídání, kdy Václav Majer upravoval na 6:3. Když běžela první minuta pětiminutového nastavení, nedodržel Bolf předepsanou vzdálenost při rozehrání standardní situace a po druhé žluté kartě poslal svou Bystřici do devíti.

BRANKY: 12. a 23. Bolf, 34. Labaj, 58. Macháček, 60. Vrábel, 80. Majer – 35. a 62. Píšek, 59. Pavelka.

HALENKOV – HUTISKO B 2:1 (1:0)

Domácí se na povinné body nadřeli. Domácí sekretář Josef Toman měl ze zápasu obavy: „Nebyli jsme v lehké roli, protože nám chyběli tři hráči základní sestavy. Ke zraněným Kovářovi a Kubošovi přibyl v minulém kole vyloučený Krejčí. I když jsme byli oslabení, přes trvalý tlak jsme nakonec urvali tři body." V prvním poločase měli domácí trvalý tlak, ale bez brankového vyjádření. V 59. minutě obstřelil Haničák z dvaceti metrů zeď a dostal domácí z přímého kopu do vedení – 1:0. V 62. minutě se domácí zlobili na rozhodčího, že neodpískal jasný pokutový kop po faulu na Ulehlu. V 65. minutě byla podobná jasná situace v domácím pokutovém území a hosté výhodu zahrávat pokutový kop dostali. Hostující kapitán Klimek se nemýlil – 1:1. Rozhodnutí přišlo v 72. minutě kdy závar v pokutovém území ukončil vítěznou brankou Krňa – 2:1.

BRANKY: 59. Haničák, 72. Krňa – 65. Klimek.

P. BEČVA – LHOTKA N. B. 6:2 (3:2)

Šlágr kola přinesl jasné vítězství lídra tabulky, ale také červenou kartu a mnoho minel hostující obrany. Domácí sekretář Lubomír Kysučan vysvětloval před zápasem okolnosti toho, proč byla na zápas nominována oproti zvyklostem celá trojice rozhodčích a delegát svazu: „Měli jsme tady problém se Stříteží, kdy hosté nominovali na lajnu laika a nebylo daleko k inzultaci. Tentokrát se to obešlo bez problémů a byla to oslava útočného fotbalu." Ve 2. minutě uvolnil Lukáš Křenek starší Kubáně, ale ten přestřelil. Ve 3. minutě našel Kysučan pasem Kubu, ten si míč skvěle zpracoval a domácí šli do vedení – 1:0. Ve 14. minutě zahrávali hosté svůj první rohový kop a Vavřík hlavou srovnal – 1:1. V 17. minutě uvolnil Lukáš Křenek mladší Kubu, ale ten přestřelil. V 19. minutě minul po brejku Jurkovu branku Vavřík. Ve 21. minutě chybovala hostující obrana a Lukáš Křenek mladší nachystal druhou branku pro Vaška – 2:1. Ve 26. minutě bylo opět srovnáno, kdy z druhého rohového kopu srovnal Petřek – 2:2. Ve 29. minutě chyboval Kubáň, ale Vavřík svoje sólo neproměnil. V 39. minutě vedli domácí potřetí, kdy si na roh Kubáně vyskočil Kuba a bylo to 3:2. Po přestávce Lhotka přestala držet krok. A branky dávali jenom domácí. V 57. minutě se zaskvěl ještě Jurka dvakrát proti tutovkám Topiče a Vozáka. Pak měl velkou možnost na druhé straně Lukáš Křenek starší. Když byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Man, měli domácí svou roli ulehčenou. V 76. minutě fauloval Kubeša mimo pokutové území Lukáše Křenka mladšího, ale hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop, který proměnil Kysučan – 4:2. Od té doby bylo rozhodnuto. V 80. minutě si počkal na roh Jurošky Lukáš Křenek mladší – 5:2. Gólový účet uzavřel v 89. minutě po nejpěknější akci zápasu Vašek, který si narazil s Kubou a neomylně zakončil – 6:2.

BRANKY: 3. a 39. Kuba, 21. a 89. Vašek, 76. Kysučan, 80. Lukáš Křenek mladší – 14. Vavřík, 26. Petřek.

1. Prostřední Bečva 17 12 0 5 51:25 36
2. Huslenky 17 11 0 6 39:33 33
3. Valašská Bystřice 17 9 4 4 44:30 31
4. Střítež 17 9 4 4 45:34 31
5. Halenkov 17 9 4 4 33:26 31
6. Lhotka n.B 17 9 2 6 45:28 29
7. FC Vel.Karl.+Karol. B 17 9 2 6 45:35 29
8. Horní Bečva 17 8 2 7 32:32 26