POLIČNÁ – BYNINA 1:1 (1:0)

NA PENALTY 2:4

Domácí byli v převaze od začátku utkání, hosté se sporadicky dostávali před domácího brankáře. V prvním poločase ho nějak vážně neohrozili. Zato domácí se utápěli v neproměňování šancí. V 6. minutě domácí Žniva obešel i brankáře Petrnka a ze tří metrů minul. O minutu později Šedý oklamal obránce hostí a z malého vápna přestřelil. Ve 39. minutě se Žniva perfektně zorientoval ve velkém vápně a svým důrazem střelou pod břevno nedal hostujícímu brankáři šanci a otevřel skóre zápasu pro domácí. Ve 45. minutě Šedý oklamal obránce hostí a z šesti metrů sám před brankářem minul. V 54. minutě opět Šedý uličkou dostal míč sám před brankáře, Petrnek vyráží na roh. V 56. minutě z brejku po přihrávce Marka střílel Žniva, domácí už zvedali ruce, ale míč skončil těsně vedle. Do této doby hosté vypadali skoro na ručník a bylo otázkou času, kolik dostanou. Ale v 57. minutě z ojedinělé akce k odraženému balonu se dostal Macháček a střelou z dvaceti metrů nachytal domácího brankáře. Od této branky se obraz hry změnil, hosté vyrovnali hru. Domácí se dostali do šance ještě po trestném kopu v 74. minutě Žnivou do zdi a z odraženého balónu střelou Bártka. V 87. minutě hosté zahrozili podařenou střelou těsně vedle šibenice a domácí si oddechli. Na penalty domácí podruhé zklamali, dvakrát nedali, takže ani bod navíc nezískali. Po průběhu zápasu je to pro Poličnou ztráta, Bynina vydělala z minima asi maximum, co mohla.

BRANKY: 39. Žniva – 57. Macháček.

CHORYNĚ – PRLOV 0:4 (0:2)

Soupeře dělily v minulé sezoně dvě třídy, ale současný stav obou týmů je diametrálně odlišný. Prlov bude hrát o další postup, Choryně aspiruje na další pád. Domácí hlavně v prvním poločase měli několik šancí, ale v koncovce se trápí. Dvě šance zazdil David Klanica, Mácha trefil z přímého kopu pouze břevno. V 30. minutě dostal hosty do vedení Břetislav Zicha mladší, syn stejnojmenné legendy prlovské kopané. Ve 41. minutě vyškolil dva domácí obránce a brankáře Hajdu a Prlovu se s vedením dva nula dýchalo velmi dobře. „Vyšel nám první poločas a hodně nám pomohla branka Františáka z kraje druhého. Tím bylo rozhodnuto," byl po zápase spokojený organizační pracovník Prlova Petr Sláčík. To zkušený Novosad lobem našel volného Františáka a bylo po zápase. V 69. minutě prošel obranou Františák a jeho akci dokončil pohodlně Šťastný. Pověstného bůra mohla Choryně vyfasovat v 73. minutě, ale Františák pohrdl penaltou a vyražený míč brankářem nedopravil do sítě ani Fila.

BRANKY: 30. Zicha, 41. Hajda, 46. Františák, 69. Šťastný.

H. BEČVA – HUSLENKY 4:1 (1:1)

Domácí zlomili odpor Huslenek až ve druhém poločase. „Odjel jim někam jejich rychlý útočník Koleček a rázem neměl jeho parťák Labaj v útoku podporu. Huslenky po přestávce odešly a my jsme konečně nastříleli nějaké góly. Zvláště ty od Martina Ondrucha byly po velmi pěkných střelách," popsal rozhodující momenty zápasu domácí kapitán Pavel Roman. Horní Bečva vedla po brance Ondřeje Bártka. Huslenky měly v prvním poločase nebezpečné brejky, ale podařil se jen jeden v podání Kolečka. Po přestávce to byla již jen bečvanská jízda, když se k Martinu Ondruchovi přidal ještě Koňařík.

BRANKY: Martin Ondruch 2, Bártek, Koňařík – Koleček.

VKK B – HUTISKO B 6:1 (2:0)

Byl to zápas s již klasickým scénářem. Jen jméno soupeře se změnilo, domácí prostě od počátku do soupeře bušili s takovou vervou, že konečných šest branek je v síti soupeře jen hrstkou toho, co se všechno mohlo proměnit, ale neproměnilo. Skóre otevřel ve 28. minutě domácí Orság a hned z následujícího útoku zvyšoval Martin Šimák. Po poločase domácí Adam Králík zvyšoval na 3:0. Hosté po hrubé chybě domácí obrany snižovali ve 49. minutě Pařenicou. Pak následovaly rychle po sobě v 65. a 69. minutě dvě penalty a jejich exekutorem nebyl nikdo jiný než Martin Šimák – 5:1.

Hned poté v 72. minutě opět Martin Šimák zvyšoval na konečných 6:1. Hra kočky s myší, tak lze slovy klasika popsat tento duel. Nutno ještě zaznamenat, že hostující Roman Trčka musel po druhé žluté kartě v 59. minutě opustit hrací plochu. Hosté byli hodně bezradní a jejich brankář byl zaručeně jejich nejlepším hráčem. „Mohli zvítězit výrazněji, ale tihle hračičkové to prostě mnohokrát klasicky zazdili na malém vápně. Doma jsou domácí hodně sebevědomí a uvidíme, až přijedou silnější mužstva, než byli tentokrát hosté z Hutiska-Solance," poznamenal po zápase statutární zástupce domácího klubu Jaroslav Valiján.

BRANKY: 28. Orság, 29., 65., 69. a 72. Šimák, 48. Králík – 49. Pařenica.

LHOTKA N. B. – D. BEČVA B 3:0 (3:2)

„Nedali jsme za jasného stavu 3:0 dalších pět tutovek, kdy nám byla malá prázdná branka a málem nás za to soupeř potrestal," oddychl si po zápase domácí trenér Arnošt Pavelka. Zápas, který byl velmi ofenzivně laděný, vypadal po více než hodině hry na jasnou záležitost domácích. Ti po brance Šoboty vedli již tříbrankovým rozdílem, ale Skalík a po něm z penalty Maléř dali zápasu úplně jiný rozměr. Lhota nakonec tři body uhájila.

BRANKY: 15. Rosenkranc, 26. Čapka, 65. Šobora – 74. Skalík, 80. Maléř.

HALENKOV – VAL. BYSTŘICE 1:2 (1:1)

„Padla kosa na kámen a přišlo naše první zaváhání. Ono se těžko vyhrává dvakrát po sobě doma a my nastoupili již potřetí. Soupeř byl velmi kvalitní a poctivým fotbalem si body zasloužil," konstatoval po překvapivé domácí porážce Tatranu sekretář klubu Josef Toman. Hosté šli brzy do vedení, když v 6. minutě dostal přihrávku pod sebe Žabeňský a napálil míč nechytatelně pod břevno Šulákovy branky. To domácí nedeprimovalo, ale ve dvou šancích si na skvěle chytajícího Maleňáka nepřišli Koňařík s Kovářem. Až ve 27. minutě propálil z dorážky Koňařík vše, co mu stálo v cestě a bylo srovnáno. Maleňák dál trápil domácí střelce, což dokumentovalo další selhání kapitána Haničáka. Po přestávce nejprve Bystřice zazdila přečíslení dvou na jednoho, aby následně v 62. minutě dopravil do prázdné branky vyražený míč brankářem Šulákem Josef Majer. Alespoň do penalt mohli dojít v 90. minutě domácí, ale střídající Holec opět selhal na Maleňákovi.

BRANKY: 27. Koňařík – 6. Žabeňský, 62. Josef Majer.

STŘÍTEŽ – KELČ B

ODLOŽENO PRO NEZPŮSOBILÝ TERÉN

„Máme silně podmáčené hřiště, a tak jsme volali soupeři, ať nejezdí. Náhradní termín zápasu zatím nebyl určen," hlásil před zápasem organizační pracovník domácího týmu Josef Baláž.

1. Halenkov A 7 5 1 1 21:6 17
2. Prlov 7 5 1 1 18:8 16
3. FC Vel.Karl.+Karol. B 7 5 0 2 27:7 15
4. Bynina 7 3 3 1 16:12 15
5. Valašská Bystřice A 6 4 1 1 9:6 14
6. Horní Bečva A 7 2 4 1 14:7 11
7. Huslenky A 7 3 0 4 17:19 9
8. Hutisko B 7 3 0 4 13:16 9