KRHOVÁ – VAL. BYSTŘICE 5:2 (3:1)
Do třetice na jaře domácí Jiskra favorita pokořila. Navíc potěšil hattrick Martina Blažka a plnohodnotný návrat Radka Grygaříka.
„Konečně jsme proti favoritovi byli střelecky produktivní. Musím se opakovat, ale kluci opět splnili do puntíku, co měli. I bez čtyř hráčů základní sestavy jsme zápas zvládli na jedničku. Nastoupil Radek Grygařík, který si právě proti Bystřici na podzim zlomil nohu a podal výborný výkon. Martin Blažek byl střelecky úspěšný. I když jsme měli šance hned na začátku, od první trefy z 6. minuty jsme byli produktivní. Byla to dnes vydařená společná práce celého týmu,“ řekl trenér Krhové Alois Bayer.
„Soupeř na nás naběhl s dlouhými centry a využíval výškovou převahu svých věží Jasoňka nebo bratrů Grygaříků. S tím jsme měli problémy. Ve 23. minutě to vypadalo, že je po zápase, ale před přestávkou snížil Vašek a na 3:2 mohl dát ještě Vrábel. Tam se to asi zlomilo. Ve druhém poločase jsme byli aktivnější, ale branka pro nás byla příliš malá. Domácí hráli údržbu a ze dvou výpadů se zase prosadili,“ řekl brankář Valašské Bystřice Josef Maleňák.

Branky: 6., 55. a 87. Blažek, 19. Martínek, 23. Jasoněk – 41. Vašek, 94. Vrábel.

HUSLENKY – D. BEČVA 0:1 (0:0)
Dolní Bečva potvrdila další výhrou plný zisk z minulého kola z Horní Bečvy, i když výkonem tentokrát neoslnila.
„Úvod zápasu nám celkem vyšel a ze dvou možností jsme mohli dát vedoucí branku. Do 25. minuty byl zápas vyrovnaný, pak byla více na míči Dolní Bečva. Hosté byli dříve v soubojích a udávali tempo hry. Po přestávce byl náš výkon velmi špatný. Kupili jsme chyby při přechodu do útoku a po jedné z nich hosté zaútočili středem a zápas rozhodli. Prohráli jsme sice jen o branku, ale dnes po špatné hře zaslouženě,“ řekl trenér Huslenek David Pisklák.
„Máme tři body a to je největší pozitivum tohoto zápasu. Vytvořili jsme si sice šance, ale s jejich proměňováním jsme byli na štíru. Byli jsme v zakončení nepřesní a vyhráli jen na jednu branku,“ řekl trenér Dolní Bečvy Radek Maléř.

Branky: 52. Ondryáš.

HOŠŤÁLKOVÁ – POLIČNÁ 3:4 P. K. (0:2)
Hosté se poměrně lacině dostali do tříbrankového vedení, které ale domácí ve druhém poločase po zásluze smazali.
„Pro náš je bod dobrý. Hosté byli herně lepším celkem, ale k jasnému vedení jsme jim pomohli sami, kdy jsme hlavně po deseti minutách nepohlídali dvě standardní situace a nechali soupeře dorážet. Ve druhém poločase jsme to dorovnali, ale celkově jde minimálně bod navíc po zásluze na stranu soupeře,“ řekl trenér Hošťálkové Petr Špaček.
„My jsme dali dvě šťastné branky. Ano, vedení 0:3 bychom neměli ztrácet, ale takový je fotbal. Učíme se hrát bez Tomáše Marka, který po operaci menisku bude chybět minimálně do konce jara. S jeho absencí nemáme takový tah na branku a kvalitu ve středu pole. Musíme v tomto zápase ocenit férovou hru a přístup hráčů, realizačních týmů obou soupeřů a rozhodčích. Bylo tam několik situací, kdy jeden nebo druhý sportovně přiznal opačně roh nebo aut,“ řekl trenér Poličné Marek Vala.

Branky: 73. a 86. Čentéš, 78. Kuzník – 10. Žniva, 12. Petr Bártek, 58. Matěj Šedý.

BYNINA – STŘÍTEŽ 4:1 (2:1)
Překvapení se zrodilo v Bynině. Domácí bojovníci neuhnuli favoritovi ani o centimetr a zaslouženě vyhráli. Hosté měli velké problémy se sestavou a prvních patnáct minut zápasu hráli dokonce o deseti.
„Dnes rozhodlo to, že jsme využili rychle překvapivou přesilovku, kdy hosté teprve v 15. minutě byli kompletní a rychlou brankou jsme se uklidnili. Pak jsme hráli to, co měli. Nepouštěli jsme hosty ke standardním situacím kolem vápna a perfektním kolektivním výkonem jsme šli za třemi body. Napravili jsme si bojovností reputaci za minulý špatný domácí zápas proti Poličné. Z individuálních výkonů bych vyzdvihl Kuchaříka, který jednu branku dal a na jednu přihrál a pal dvě trefy Neubergera. Kluci si zvedli sebevědomí do dalšího zápasu, kdy bychom chtěli podobně překvapit proti Choryni,“ řekl trenér Byniny David Kelnar.
„Dnes jsme díky špatné komunikaci uvnitř týmu postrádali některé hráče. Dali jsme sice dvě břevna, šance měl Vokáč, ale domácí byli důraznějším a bojovnějším celkem a výborně se orientovali v našem pokutovém území. To my jsme dnes neměli,“ řekl trenér Stříteže Dušan Janošek.

Branky: 2. Kuchařík, 22. a 63. Neuberger, 49. Plešek – 44. Bortl.

VKK B – JARCOVÁ 3:1 (3:1)
Domácí se zase mohli spolehnout na vypomáhajícího střelce áčka Pavla Škrobáka a o své výhře rozhodli již v prvním poločase.
„Domácí vytěžili z minima maximum. Udělali jsme tři chyby a soupeř je potrestal. My jsme naopak vlastní nezkušeností nabídnuté chyby soupeře nevyužili. Bojovali jsme, nic nevypustili, ale prostě jsme za soupeřem o dvě branky fotbalově zaostali,“ řekl trenér Jarcové Martin Bártek.

Branky: 12. a 19. Škrobák, 36. Mynarčík – 25. Vančura.

LHOTKA – H. BEČVA 1:4 (0:2)
Horní Bečva jasně ovládla zápas ve Lhotce a napravila tak první jarní zaváhání z domácího derby s Dolní Bečvou.
„Horní Bečva byla v rychlosti i práci s míčem jednoznačně lepším celkem. Líbily se mi jejich výkony v čele se zkušeným Mydlem v obraně a Zetochou v útoku. Zápasu škodil slabým výkonem rozhodčí Frňka, který otáčel fauly a nesmyslně vyloučil domácího hráče,“ řekl zástupce Lhoty Ladislav Šebesta.
„Chválím nejen Mydla a Zetochu, ale celý kolektiv, kluci splnili všechno, co měli. My jsme zápasu 80 minut opravdu dominovali. Pak chtěli kluci proti deseti vyhrát 10:1 a otevřeli to natolik, že Lhotka měla tlak a také šance na další branku. Soupeře jsme dnes hodně převyšovali,“ řekl trenér Horní Bečvy Dušan Dohňanský.

Branky: 75. Jasný – 5. a 55. Filip Zetocha, 41. Roman, 67. Vašut.

ZUBŘÍ – CHORYNĚ 4:0 (2:0)
Domácí jasně vyhráli, ale i oni vidí na svém výkonu rezervy. „Výsledek nás těší, předvedená hra už méně. Urvali jsme to víceméně silou. Hosté hráli od 60. minuty velmi agresivně a dle mého názoru by si zasloužili dvě až tři červené karty. Výkon měl k optimu daleko, ale máme pořád co zlepšovat,“ řekl zástupce Zubří Michal Onderka.
„Domácí se tentokrát sešli v nejsilnější možné sestavě i s Raždíkem a Jurajdou a na jejich hře to bylo znát. Nicméně zápas hodně ovlivnila diskutabilní penalta v úvodu zápasu, která domácí uklidnila. Hráli zezadu a čekali na brejky. My, vědomi si ztrát našich konkurentů v boji o postup, jsme dnes předvedli o hodně lepší výkon než minulý týden proti Krhové a herně jsme soupeře přehrávali, ale v poslední době máme velké problémy s finálním řešením situací. Buď zkazíme koncovou přihrávku anebo selžeme přímo v koncovce, kdy trefujeme tyče nebo netrefíme bránu vůbec. Zápas by se asi vyvíjel jinak, kdyby za stavu 1:0 proměnil svou šanci Josef Landa, kdy hlavou z bezprostřední blízkosti trefil tyč anebo se pískala i penalta na druhé straně poté co byl málem vysvlečen z dresu Luboš Hadvičák. Domácí nám naopak udělili lekci z produktivit, kdy proměnili víceméně vše, co dnes měli a to rozhodlo. My se naopak musíme zkoncentrovat na příští zápas v Bynině, kde se chceme vrátit zase na vítěznou vlnu,“ řekl trenér Choryně Radim Žmiják.

Branky: 7. a 57. Jurajda, 31. Libor Raždík, 77. Vavřín.

1. Choryně 16 12 2 0 2 45:19 40
2. Střítež 16 12 1 1 2 43:24 39
3. Poličná 15 10 1 1 3 40:19 33
4. Horní Bečva 15 9 1 2 3 40:21 31
5. Val.Bystřice 15 8 0 0 7 52:40 24
6. Krhová 16 7 0 3 6 40:44 24
7. FC VKK B 15 7 1 1 6 35:39 24
8. Jarcová 15 7 0 1 7 27:28 22
9. Dolní Bečva 15 5 3 0 7 29:42 21
10. Bynina 15 4 1 2 8 41:47 16
11. Hošťálková 15 5 0 1 9 25:37 16
12. Lhotka n.B 15 3 2 1 9 25:46 14
13. Zubří 15 3 0 1 11 25:36 10
14. Huslenky 16 1 2 0 13 24:49 7