LHOTKA – CHORYNĚ 2:3 (0:3)

Domácí dostali v derby v prvním poločase tři branky během pěti minut, v tom druhém obrat nedokonali.

„První poločas nám nevyšel, takový výpadek si v boji o udržení nemůžeme doma dovolit. Ve druhém poločase jsme se zvedli, soupeř postupně uvadal fyzicky, ale obrat jsme nedokonali. Co nám pomůže pěkný zápas na výborném terénu a před pěknou kulisou, když body nutní k záchraně nemáme,“ řekl trenér Lhotky Arnošt Pavelka.

„Dnes jsme odehráli zápas dvou rozdílných poločasů. Zatímco v prvním poločase jsme jasně dominovali a vytvořili si náskok tř branek, když se postupně trefili Lubošové Tvrdoň a Hadvičák a Jiří Landa, tak ve druhém poločase jsme začali vlažně, jakoby se nemohlo nic stát. Trestuhodně jsme zahodili šance na definitivní zlomení zápasu a pak jak se nám to na jaře stává, jsme zbytečnou chybou a penaltovým faulem dostali soupeře zpět do zápasu. Na to jsem zareagoval stáhnutím Luboše Hadvičáka zpět na stopera a závěr zápasu jsme si již pohlídali. Nicméně musím pochválit soupeře za bojovný výkon ve druhém poločase. My jsme naopak rádi, že jsme konečně využili zaváhání Stříteže a odskočili jí na rozdíl třech bodů,“ řekl trenér Choryně Radim Žmiják.

Branky: 65. Bělocký, 72. Žák – 35. Luboš Tvrdoň, 37. Luboš Hadvičák, 42. Jiří Landa.

JARCOVÁ – STŘÍTEŽ 4:3 P. K. (2:0)

Domácí vedli nad favoritem 3:0, ale nakonec jim druhý bod vychytal při penaltách Santovják. Krásným momentem skvělého fotbalu bylo gesto fair – play v podání hostujícího Malého, který úmyslně zahodil pokutový kop, který byl proti domácím nesprávně nařízen.

„Byl to krásný fotbal před dobrou kulisou. My jsme soupeře překvapili běhavým a urputným výkonem. Proměňovali jsme přímé kopy a vedli v průběhu zápasu 3:0. Pak se však začala karta obracet a nemalou měrou k tomu přispěl chybnými výroky rozhodčí Štefánik. Dostali jsme červenou kartu a nevíme za co. Soupeř kopal penaltu a nevíme za co. Oceňuji gesto hostujícího Malého, který penaltu kopnul výrazně vedle branky. Bylo to za stavu 3:2 pro nás. Hosté měli tlak po zranění našich dvou stoperů a Bartošáka a ukázali kvalitu. Jsme rádi, že máme bod navíc díky Santovjákovi. Výborný zápas zahrál také na netradičním postu útočníka obránce Gromus,“ řekl trenér Jarcové Martin Bártek.

Branky: 16. Kuráň, 33. Gromus, 49. Hlavica – 53. a 75. Slavík, 89. Malý.

BYNINA – HUSLENKY 4:0 (1:0)

Domácí splnili povinnost, ale do druhé branky se museli vypořádat po nevýrazném výkonu se sympaticky bojujícím soupeřem.
„My jsme sice dali po rohu Rosenkrance a hlavičce Navrátila brzkou branku, ale pak jsme se přizpůsobili hře soupeře a přestali jsme být aktivní. Trápili jsme se zápasem až do druhé trefy Kuchaříka, pak jsme se již uklidnili a zápas dohráli. Soupeř bojoval a my jsme tři povinné body museli vydřít,“ řekl trenér Byniny David Kelnar.

Branky: 14. Navrátil, 75. Kuchařík, 80. a 86. Bartecký.

HOŠŤÁLKOVÁ – D. BEČVA 5:2 (3:1)

Domácí potřebují doma naplno bodovat a zápas s Dolní Bečvou zvládli na výbornou.

„Nebylo to jednoznačné utkání. Nás za stavu 3:1 podržel v prvním poločase klíčovým zákrokem brankář Gajdoš, který vychytal dva hostující unikající hráče. Ve druhém poločase jsme si zápas pohlídali. Dali jsme sice celkem pět branek, ale na můj vkus jsme moc šancí neproměnili a museli si tři body perně vybojovat, protože kvalitní brejky soupeře neustále zaměstnávaly naši obranu,“ řekl trenér Hošťálkové Petr Špaček.

Branky: 4. Zetek, 10. Kuzník, 30. Daňa, 47. Kovaříček, 60. Kotrla – 40. Vyvíjal, 88. Paprskář.

POLIČNÁ – H. BEČVA 1:2 (1:0)

Hosté hodně zlepšeným výkonem ve druhém poločase nakonec ovládli po šťastné střele Tomáše Vaníčka zápas sousedů v tabulce a přímý boj o třetí místo v tabulce.

Poličná chtěla doma navázat na dvě poslední povedená utkání, ze kterých vybojovala šest bodů, a úvod utkání tomu také odpovídal. Domácí hráli agresivněji, přesněji, měli lepší pohyb, a kdyby nechyběla kvalitnější finální fázi, mohli do 20. minuty vést 2:0. Vstřelit branku se ovšem povedlo až po půlhodině hry jarnímu střelci Poličné Radimu Bártkovi, když si na zadní tyči našel míč po propadlém autovém vhazování. Tím však převaha domácích skončila. Hosté hru postupně vyrovnali. Byli to nicméně, kteří měli ještě do poločasu další náznaky šancí, ale branku již nepřidali.

Do druhé půle nastoupila úplně jiná Poličná a díky této změně se po přestávce objevila také úplně jiná Horní Bečva. Domácí nedokázali konstruktivně založit útok, podržet balon na útočné polovině a hosté se postupně dostávali do tlaku, který vyústil zpočátku v náznaky příležitostí, následně v branky. Nejprve se v 71. minutě po vráceném centru zjevil na zadní tyči Pavel Roman a hlavou uklidil míč do sítě, a když ani to domácí neprobralo, povedlo se hostům vstřelit v 84. minutě také vítěznou branku po tečované střele Vaníčka ze střední vzdálenosti. Domácí se již nezmohli na vyrovnání a hosté si v poklidu pohlídali zisk tří bodů.

„My jsme dnes byli jako den a noc. První poločas se hrál fotbal nahoru, dolů. My jsme byli agresivnější a lepší v osobních soubojích, hosté se snažili o kombinační fotbal po zemi. Dali jsme z několika šancí jen jednu branku. Do druhého poločasu jsme možná byli ovlivněni jedním vynuceným střídáním, každopádně Horní Bečva se dostávala do tlaku a nakonec také zápas otočila a se štěstím výhru udržela. My jsme ve druhém poločase neudrželi míč a náš výkon nebyl dobrý,“ řekl trenér Poličné Marek Vala.

„V prvním poločase to byla spíše kopaná. Domácí byli lepší v osobních soubojích a z toho plynula jejich převaha. Dostali jsme branku po dlouhém autu, kdy chyboval náš brankář Jalůvka. Po přestávce jsme začali hrát více po zemi a postupně jsme se zlepšovali. Po rohu se mi podařilo srovnat a nakonec po šťastné střele Tomáše Vaníčka jsme vyhráli. Myslím si, že za druhý poločas zaslouženě,“ řekl hráč Horní Bečvy Pavel Roman.

Branky: 31. Radim Bártek – 72. Roman, 85. Vaníček.

VKK B – V. BYSTŘICE 4:2 (2:1)

Domácí se posílili hráči prvního týmu a proti v krizi hrající Valašské Bystřici si přispali body. Hosté ale výkonem naznačili, že by nemuseli do konce sezony sbírat porážky.

„Vzhledem k naší sestavě bylo vítězství povinností. To náš uklidňuje vzhledem k našemu postavení v tabulce. Soupeř je sice v sérii porážek, ale překvapil náš organizovanou hrou a po zápase přiznal, že to byl jeden z jeho lepších výkonů, který nevypadal na to, že tak vysoko prohrávají,“ řekl předseda VKK Jaroslav Valián.

„Nesehráli jsme špatné utkání a náš výkon snese měřítko. Dostávali jsme však v zápase zbytečné branky. Buď jsme nepokrývali hráče na dorážky, nebo nezachytili průnikové přihrávky. Ve druhém poločase jsme měli místy více ze hry a oklepali se z předešlé branky do šatny. Pak se však domácí dvakrát prosadili a bylo po zápase,“ řekl brankář Valašské Bystřice Josef Maleňák.

Branky: 23. Langer, 44. Heger, 64. Mynarčík, 69. Šimák – 26. Vrábel, 75. Macháček.

ZUBŘÍ – KRHOVÁ 0:3 (0:0)

Krhová má na jaře vynikají formu a potvrdila to také v Zubří, kde domácí přibrzdila v cestě za rychlou záchranou.

„V prvním poločase jsme to vší silou hráli se štěstím na remízu. Ztráceli jsme hodně míče ve středu pole. Ve druhém poločase jsme to prostřídali a mělo to efekt. David Blažek začal řádit na křídle a vyjádřili jsme to brankově. Vynikající výkon podal brankář Honza Andrašík, který chytil soupeři pět vyložených šancí,“ řekl trenér Krhové Alois Bayer.

Branky: 72. David Blažek, 76. Martin Blažek, 88. Pastuszek.

1. Choryně 20 16 2 0 2 58:22 52
2. Střítež 20 15 1 2 2 60:33 49
3. Poličná 20 13 1 1 5 50:26 42
4. Horní Bečva 20 12 1 2 5 46:26 40
5. Krhová 20 11 0 3 6 49:44 36
6. Jarcová 20 9 1 1 9 41:37 30
7. Dolní Bečva 20 7 3 0 10 38:49 27
8. FC VKK B 20 8 1 1 10 40:56 27
9. Bynina 20 7 1 2 10 59:59 25
10. Val.Bystřice 20 8 0 0 12 59:68 24
11. Hošťálková 19 7 0 1 11 38:45 22
12. Zubří 20 6 0 1 13 36:44 19
13. Lhotka n.B 19 4 2 1 12 35:63 17
14. Huslenky 20 1 2 0 17 27:64 7