HUSLENKY – D. BEČVA B 1:4 (0:2)

„Terén byl na hranici regulérnosti. Nakonec jsme hráli a zápas nám nevyšel. Soupeř byl mimořádně efektivní a jejich hráč Patrik Stavinoha nám dal hattrick. My jsme měli šance, ale neproměnili jsme je. Dnes nám to opravdu hrubě nevyšlo," hodnotil domácí ztrátu trenér Miroslav Novosad. Hosté měli střelecký den, k muži zápasu Stavinohovi se přidal Jiří Růčka a rezerva Dolní Bečvy si odvezla všechny body.

BRANKY: Krhovják – Stavinoha 3, Růčka.

VAL. BYSTŘICE – BYNINA 0:1 (0:0)

„Co hrajeme okres, tak po patnáctém říjnu nikdy nebodujeme. Ale to nás nesmí chlácholit. Před třemi týdny jsme vedli tabulku okresu a nyní prohráli potřetí v řadě. A to jsme hráli proti Bynině, která musela od 15. minuty do deseti. Jenže nám odešla střelba. Bolf nastřelil v prvním poločase břevno, a to bylo vše. Dvacet pět metrů od branky soupeře opravdu neohrozíme. Bynina měla paradoxně z brejků více šancí a zápas rozhodla v 76. minutě po nechytatelném voleji Matuly k tyči mé branky," hodnotil nepovedený závěr podzimu domácí brankář Josef Maleňák. V 15. minutě fauloval hostující Bil unikajícího Viktora Frňku v jasné brankové příležitosti a musel pod sprchy. Přesilovka však domácí Bystřici ublížila a nedokázala na hosty nic vymyslet. Bynina tak po dlouhé době díky Matulovi bodovala naplno venku a úspěšně zakončila fotbalový podzim.

BRANKA: 76. Matula.

KELČ B – HUTISKO B 3:1 (1:1)

„Byl to zápas na jednu branku. Využívali jsme však málo šancí, spoluhráč Herman musel dokonce proměnit penaltu nadvakrát z dorážky, ale nakonec jsme odpor soupeře zlomili. Dvě rychlé branky po sobě ve druhém poločase nám pomohly," konstatoval po zápase jeden z domácích Sršňů Zbyněk Vinklár. Domácí rezerva se v závěru podzimu probudila a boj o udržení nabyl pro jaro úplně jiných dramatických rozměrů.

BRANKY KELČE B: Tomáš Hlavica, Herman, Topič.

PRLOV – H. BEČVA 2:1 (0:0)

Zápas v Prlově měl svůj sportovní průběh, a poté nechutnou dohru po zápase. Kde hledat viníka? Obě strany to vidí zcela jinak, domácí události po zápase považují za zbytečně vyhrocené, hosté si stěžují na slabý výkon rozhodčího Seidla, neregulérní vítěznou branku a naprosté selhání pořadatelské služby.

„Rozhodčí Seidl absolutně nezvládl zápas. Dostali jsme první branku ve vyrovnaném bojovném zápase z vymyšleného pokutového kopu. Pak to rozhodčí kompenzoval, daroval nám faul a Radim Janíček po standardní situaci vyrovnal. V první minutě nastavení jsem byl domácím Sochorou po rohovém kopu evidentně faulován, ale rozhodčí útočný faul pustil a domácí vyhráli. Po utkání napadal jeden z domácích diváků, myslím, že to byl jeden z jejich bývalých známých hráčů Břetislav Zicha starší, jednoho našeho hráče, poté také trenéra Mičkala, jak šel od rozhodčího a nakonec vnikl do naší kabiny. Nechápu takové chování a považuji to za absolutní selhání pořadatelské služby," komentoval vyhrocené utkání hostující kapitán Pavel Roman.

„Stížnost hostí na vítěznou branku Sochory jsou nesmyslné. Šlo o souboj tělo na tělo a branka byla pěkná a regulérní. O incidentech pana Zichy opravdu nic nevím. Sundával jsem na hřišti sítě. Vím jen, že došlo po zápase k potyčkám, ale vzniklo to z toho důvodu, že hostující hráči po závěrečném hvizdu v čele s trenérem napadali hlavního rozhodčího a pořadatelská služba mu musela zajistit poklidný odchod do kabiny. O jejím selhání nemůže být ani řeč," oponoval hrající organizační pracovník domácích Petr Sláčík. Hosté podali námitku v zápise o nedostatečné pořadatelské službě. Závěr podzimu v Prlově byl velmi dramatický.

BRANKY: Novosad, Sochora – Janíček.

CHORYNĚ – VKK B 2:2 (1:1)

NA PENALTY 3:1

Domácí s hostujícím favoritem ztratili bod. V závěru zápasu totiž neuhlídali střelce Šimáka, a tak si domácí Luboš Hadvičák nemohl připsat vítěznou branku. Choryně vedla, když Štec vybojoval míč a přesným centrem našel dorostence Pavla Tvrdoně. Hosté ještě do poločasu srovnali Langerem. Když Luboš Hadvičák dal deset minut před koncem na bližší tyč vedoucí branku, viděli se domácí v pozápasových oslavách. Zchladila je vyrovnávací branka Šimáka.

„Musím pochválit kluky za bojovnost. Měli jsme na dosah tři body. Do branky šel tentokrát útočník Josef Landa, který kdysi chytával a nemá s tím problém. Podržel nás jak v zápase, tak při penaltovém rozstřelu," poznamenal po zápase trenér vítězů Karel Haša.

BRANKY: Pavel Tvrdoň, Luboš Hadvičák – Langer, Šimák.

UTKÁNÍ STŘÍTEŽ – POLIČNÁ, HALENKOV – LHOTKA N. B. BYLA ODLOŽENA PRO NEZPŮSOBILÝ TERÉN.

Počasí jarní předehrávce na podzim příliš nepřálo a za všechny to trefně shrnul sekretář Halenkova Josef Toman: „Zápas se nehraje. Na hřišti plavou kačeny. Můžeme slavit o dvě hodiny dříve a myslím si, že po podzimu máme co!"

1. Halenkov A 13 11 1 1 42:12 35
2. Prlov 14 10 2 2 40:13 32
3. FC Vel.Karl.+Karol. B 14 9 1 4 49:17 28
4. Valašská Bystřice A 14 8 2 4 23:13 28
5. Bynina 14 5 4 5 22:32 23
6. Horní Bečva A 14 5 5 4 26:19 22
7. Dolní Bečva B 14 5 2 7 25:35 18
8. Huslenky A 14 6 0 8 28:41 18
9. Lhotka n.B. 13 5 1 7 24:30 16
10. Choryně A 13 4 2 7 18:28 15
11. Poličná 13 4 2 7 24:29 14
12. Kelč B 14 3 2 9 14:39 13
13. Střítež A 13 3 3 7 29:38 12
14. Hutisko B 13 3 1 9 21:39 11