Okresní přebor: Prlov nasypal Hutisku 11 branek

Valašsko – Zatímco o vítězi okresního přeboru už je pár kol prakticky jasno, na opačném pólu tabulky to bude ještě pořádná mela. Padat by měly podle všeho dva týmy. Hutisko je jasným sestupujícím, o tom druhém se ovšem musí ještě rozhodnout mezi Kelčí B a Lhotkou nad Bečvou. Lhotka v posledním kole o nadcházejícím víkendu hostí Střítež a Kelč jede na Horní Bečvu.

16.6.2015

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Stanislav Dufka

26. kolo

POLIČNÁ – HALENKOV A 3:0 (1:0)

Při horkém počasí se hrál oboustranně výborný fotbal, domácí v úvodu zápasu neproměnili dvě vyložené šance, hosté v 19. minutě vystrašili domácího gólmana Včelného, kdy střela ze 40 m lízla břevno. Ve 28. minutě po ideální přihrávce Radka Kapusty nedal Matěj Šedý hostujícímu gólmanovi šanci a poslal domácí do vedení 1:0. I ve druhém poločase obě družstva předváděla dobrý fotbal, na který se dalo dívat. V 51. minutě si Matěj Šedý pohrál s obranou i brankářem hostí a do prázdné branky zvýšil na 2:0. V 70. minutě po výkopu domácího brankáře Včelného si Matěj Šedý zpracoval míč a křižnou střelou z pravé strany završil svým hattrickem stav utkání na 3:0. V 72. se Matěj Šedý opět řítil na hostujícího brankaře, který ho však před pokutovým územím fauloval, za což byl odměněn červenou kartou a hosté dohrávali v deseti. Náhradní gólman hostů za svá záda již balon nepustil, domácí další branku nepřidali, a tak stav utkání nedošel změny.

Branky: Šedý Matěj 3.

FC VEL.KARL.+KAROL. B – STŘÍTEŽ A 4:2 (0:0)

Hosté přijeli do Karolinky jen v deseti a potvrzovali celý zápas, že někdy oslabené mužstvo hraje lépe než v plné sestavě. Utkání začalo minutou ticha za mladého hráče hostí Tomáše Videckého, který náhle zemřel ve svých 22 letech. První poločas domácí nemohli setřást nervozitu z očekávaného zisku bodů, který by je nakonec mohl vynést ke stříbrné medaili v okrese. Hra se pohybovala povětšinou ve středu hrací plochy, a tak toho fotbalového diváci moc neviděli. Po změně stran se ale začala hrát jiná kopaná, nejprve domácí Pavel Píšek v 54. minutě nádherně skóroval, aby potom v 62. a 65. minutě zásluhou domácích Vlastíka Pinkavy a Pavla Škrobáka šli do zaslouženého vedení 3:0. Potom ale zle zahrozili hosté, když v 66. minutě postavou malý hostující kapitán Matouš Melichařík hlavou snížili na 3:1 a hned nato v 75. min. Martin Lušovjan snížil na 3:2 a začalo drama. Hostující lavička komentovala cokoliv ze strany domácích a ti měli tu nejsprávnější odpověď: v 89. minutě se nádherně uvolnil opět Pavel Škrobák a chladnokrevně rozhodl na 4:2. Asi po zásluze a tak domácí rezerva se najednou ocitla v šanci zisku stříbrné medaile a hlavně v situaci, kdy fotbalisté Halenkova nepochopitelně vypouštějí závěr OP.

Branky: Škrobák Pavel 2, Píšek Pavel, Pinkava Vlastimil – Melichařík, Matouš, Lušovjan Martin

FC VKK: Maliňák Jan – Škrobák Petr, Zeť, Pinkava, Gášek – Píšek, Langer, Orság, Šimák – Škrobák Pavel, Mynarčík.

H. BEČVA A – CHORYNĚ A 4:1 (0:0)

Branky: Vaníček 2,Bartek, Polách – Mácha

HUTISKO B – PRLOV 0:11 (0:4)

Branky: Hajda 4, Františák 3, Novosad 2, Zvonek, Sochora, Fila

BYNINA – KELČ B 3:1 (1:1)

Branky: Kutěj Jaromír, Bartecký, Plešek – vlastní

DOLNÍ BEČVA B – VALAŠSKÁ BYSTŘICE A 4:1 (1:1)

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

V rožnovském parku zpívalo koledy šest set lidí

FOTOGALERIE / Rožnově pod Radhoštěm se letos ke zpívání koled připojili poprvé. A byla to premiéra, jak se patří. U Hudebního altánku v městském parku se ve středu 13. prosince sešlo více než šest lidí.

V Halenkově byly hlavními zpěváky děti z Kyčery

FOTOGALERIE / U rozsvíceného vánočního stromečku v Halenkově dominovaly ve středu mezi zpěváky koled děti z místního folklorního souboru Kyčera.

Při zpěvu koled si rozsvítili stromeček

FOTOGALERIE / V Janové dorazilo na letošní zpívání koled přes osmdesát lidí. Zaplnili prostranství před úřadem i hasičskou zbrojnici. Ještě před tím, než zazpívala Janová Česku, se představily děti místní mateřinky.