Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Okresní fotbal: upršený víkend přinesl pět hattricků

Valašsko – Fotbalový víkend na Valašsku hodně poznamenalo špatné počasí. Na většině míst okresu hodně pršelo po celý víkend, a tak se hrálo vesměs na špatných a velmi nasáklých terénech.

13.5.2013

V utkání vsetínské IV. třídy fotbalisté Vsetína C (tmavší dresy) porazili béčko Lhoty u Vsetína vysoko 6:1.Foto: DENÍK/Tomáš Dostál

I na těžkých terénech se však střelcům dařilo, hned ve dvou zápasech přispěli vždy dva domácí střelci hattrickem. V Juřince domácí rezerva porazila Hošťálkovou 8:0 a třemi brankami se předvedli Martin Varga a Kopřiva. Stejný kousek se povedl vsetínským střelcům Hnátkovi a Šinajovi, kteří svými hattricky nasměrovali vsetínské céčko k výhře 6:1 nad béčkem Lhoty u Vsetína. Dalším tříbrankovým šuterén byl Potočný ze Zděchova.

LHOTKA N. B. – KRHOVÁ A 5:1 (3:1)

I když o víkendu hodně pršelo, ve Lhotce měli tradičně perfektně připravené hřiště. Domácí, kterým se v posledních kolech zrovna dvakrát nedařilo, si chtěli v tomto utkání spravit chuť, a to se jim dařilo od začátku. Hned v 15. minutě se po pěkné akci prosadil Šebesta a Lhotka vedla 1:0. Jen o dvě minuty později to byla akce jako přes kopírák, znovu se trefil Šebesta a domácí už vedli 2:0. Pohodu domácích jen utvrdil ve 27. minutě třetím gólem Vozák. Těsně před pauzou vyrobili domácí chybu v obraně a Dub snížil na 3:1. Také ve druhé půli byli aktivnější domácí fotbalisté a byli za to odměněni dalšími góly. V 65. minutě dal Rosenkranc na 4:1 a skóre uzavřel v 85. minutě Hadaš – 5:1. Přestože dali domácí pět gólů, nemohli být spokojeni se svou potencí, protože měli šancí na tři zápasy.

HALENKOV – FC VSETÍN B 3:0 (2:0)

Domácí tým byl aktivnější po celý zápas a po zásluze si připsal další domácí tři body. Už v 9. minutě se poprvé prosadil domácí kanonýr Kovář, který po míči za obranu zhruba z dvaceti metrů šikovně přehodil vybíhajícího gólmana Vsetína Sedláka. Další gól přidal domácí kanonýr ve 31. minutě. Ve druhém poločase přidal třetí branku aktivního Halenkova Krejčí, který se nejlépe orientoval v šestnáctce a z deseti metrů neminul – 3:0. V poměrně vyhroceném a divokém utkání padlo celkem sedm žlutých karet (3:4).

VEL. KARL. + KAROL. B – VALAŠSKÁ BYSTŘICE 2:1 (1:0)

Domácí dlouho nemohli překonat domácí obranu a tím ze sebe setřást nervozitu z očekávané povinné domácí výhry. Hosté hráli hodně dobrou partii a až těsně před přestávkou zajistil radostnější odchod do šaten Ondra Haas. Hosté po přestávce ožili a výsledkem byla srovnávací branka z kopačky Jakuba Vrábela. Domácí v obrovské snaze o vítězství se nakonec dočkali a to dorážkou domácího kapitána Martina Šimáka. Domácí tedy dovedli zápas do vítězného konce, ale hosté jim byli více než důstojným soupeřem.

KELČ B – HORNÍ BEČVA 0:1 (0:1)

Branka: 30. Lukáš Roučka.

NOVÝ HROZENKOV – RATIBOŘ A 1:2 (1:1)

Zápasu by asi více slušela remíza, ale na to se ve fotbale nehraje. Do vedení šli hosté v 9. minutě, trefil se Adam Konvičný. Těsně před přestávkou vyrovnal Měkyna. Rozhodnutí přinesla 66. minuta a branka hostujícího Bambuška.

VALAŠSKÁ SENICE – DOLNÍ BEČVA B 1:1 (1:1)

Domácí vybojovali proti Dolní Bečvě B první jarní bod a celkově druhý bodík v celé sezoně, po které ale jistojistě sestoupí do III. třídy.

Branky: Zaoral – Martínek.

STŘÍTEŽ – PROSTŘEDNÍ BEČVA 2:1 (0:0)

Domácí byli o fous lepší, zaslouženě tedy brali tři body, nicméně to bylo i se štěstím, protože vítěznou branku dali až v 89. minutě. Branky ve Stříteži padaly až ve druhé půli. V 71. minutě se trefil Oldřich Malý, pět minut po něm srovnal Lukáš Křenek starší. V 89. minutě svým druhým gólem rozhodl o třech bodech pro Střítež Malý, který ještě dal navíc dvě tyče a byl hnacím motorem Stříteže.

PODLESÍ B – KATEŘINICE B 2:2 (1:1)

Domácí měli skvělý start, do vedení šli už ve třetí minutě, míč dostává do běhu Pavel Bělocký a z křídla se trefuje přesně – 1:0. V 7. minutě má dvě gólovky Roman Holčák, ale v obou případech zakončuje mimo. Na druhé straně hlavičkuje ve velké šanci hostující hráč nad. V 11. minutě pak do třetice v gólové šanci není úspěšný Roman Holčák. Vyrovnání přichází ve 23. minutě, domácí chybují na půli a z protiútoku se pěknou střelou prosazuje Krampota – 1:1. Ve 31. minutě se srazili dva domácí obránci, ale hostující hráč zakončuje nad. V 35. minutě zahazují další gólové šance Pavel Bělocký a Horák, brankář hostí Ruman je vychytal.

Ve druhé půli se hrál vyrovnaný fotbal. Vedení vrací domácím v 53. minutě Martin Blažek-2:1. V 65. minitě se hosté dočkali vyrovnání Alešem Děckuláčkem, po nedůrazu v domácí obraně – 2:2. Do konce zápasu mají oba týmy několik šancí k rozhodnutí zápasu, ale skóre se již neměnilo. Domácí může mrzet spousta neproměněných šancí z první půle.

HUTISKO B – LUŽNÁ 4:1 (2:0)

Na těžkém terénu šli domácí v první půli do vedení díky dvěma brankám Skopala, který se prosadil v 17. a ve 34. minutě.

Hned po změně stran ve 48. minutě přidal třetí branku Hutiska Miroslav Baroš. Pak přišlo snížení Lužné, když se v 65. minutě trefil David Mišun. Poslední slovo však měl Marek Macíček, který v 88. minutě uzavřel skóre.

ÚSTÍ – LAČNOV 2:4 (1:2)

Domácí šli do vedení, ale pak přebrali aktivitu hosté a zaslouženě otočili už do poločasu na 2:1 ve svůj prospěch. Ve druhé půli si svoje tři body hosté ustrážili.

Branky: Pechal, Ditrych – Bartoš 2, Rumánek, Kolaja

POLICE – HUSLENKY A

odloženo na pátek 7. června na 18 hodin

LESKOVEC – CHORYNĚ B 4:2 (2:2)

Prvních 40 minut měli domácí převahu, kterou vyjádřili dvěma góly, jenže do poločasu stihla Choryně srovnat. Druhá půle už byla vyrovnanější, dvěma brankami Martina Vlhy však vítězství urvali domácí fotbalisté.

Branky: Vlha Martin 2, Laža, Míček Tomáš – Tvrdoň, Kopřiva

LIPTÁL – PRLOV 0:0

Utkání dvou týmů ze spodku tabulky se hrálo na těžkém terénu. V první půli to bylo vyrovnané, ve druhém poločase měli tři velké šance domácí, ale brankář hostí je vychytal.

JUŘINKA B – HOŠŤÁLKOVÁ 8:0 (4:0)

Na těžkém terénu se odehrával zápas s jasným vítězem.

O vysokou výhru se dvěma hattricky postarali Martin Varga a Vojtěch Kopřiva, po jednom gólu přidali Paťava a Nohavica.

RATIBOŘ B – ZDĚCHOV 1:4 (0:1)

V Ratiboři se hrálo na IV. třídu solidní utkání se spoustou zahozených šancí. Hosté šli do vedení v 19. minutě. Domácí mohli do konce poločasu vyrovnat, ale jejich šance bohužel zůstaly nevyužity. V 60. minutě domácí chybovali a Potočný sám proti gólmanovi nezaváhal – 0:2.

V 65. minutě se kopal pokutový kop za sražení útočníka ve dvacítce, který s přehledem proměnil Matuška 0:3. V 70. minutě se konečně trefili i domácí, když střelou z úhlu překonal gólmana Uhrin 1:3. V 85. minutě uzavřel účet utkání krásnou střelou do šibenice z pětadvaceti metrů opět Potočný – 1:4.

JABLŮNKA B – STŘELNÁ 4:5 (1:2)

Domácí družstvo moc nepodržel gólman, obecně to bylo spíše utkání útočníků, než obran. Z těžkého terénu si nakonec odvezli všechny body hosté do Střelné.

Branky: Kaňák 2, Biel, Dian, Šimunič – Drdák 2, Krajča 1, Samiel, Brlica

FC VSETÍN C – LHOTA U VS. B 6:1 (4:0)

Domácí už v poločase vedli 4:0 a po změně stran si v pohodě dokráčeli pro tři body. Podobně jako v Juřince i zde byly dva domácí hattricky – tři branky Vsetína C dali Hnátek a Šinaj, za hosty dal čestný úspěch Hryz.

JANOVÁ B – HUSLENKY B 3:2 (1:1)

Domácí mohli jít už v 6. minutě do vedení, ale Droppa velkou šanci ještě nevyužil. Do vedení tak šli hosté, když se ve 30. minutě prosadil Kocurek. Ve 42. minutě vyrovnal Droppa na 1:1.

Ve druhé půli jako první dvakrát udeřili domácí. Nejprve v 70. minutě po rohovém kopu dal na 2:1 Hrtáň, v 78. minutě se prezentoval dělovkou z 25 metrů Orság – 3:1. Hosté pak ještě zápas trochu zdramatizovali, když v 80. minutě snížil Blaha, ale skóre už se v Janové v nedělním dopoledním utkání neměnilo, a tak tři body zůstaly domácím.

RŮŽĎKA – ŠTUDLOV 6:0 (2:0)

Domácí vedoucí celek tabulky měl po celý zápas herní převahu, kterou vyjádřil v první půli dvěma brankami, další pak přišly ve druhé půli. Dvě branky vítězů dal Tomšej, další přidali Melichařík, Románek, Skalický a Novosad.

VELKÁ LHOTA – BRANKY 4:1 (1:1)

Po vyrovnaném prvním poločase si domácí v tom druhém vytvořili převahu, kterou také dokázali brankově vyjádřit.

Branky: Dan Bolf, Pavelka, Labaj, Kysučan – Džobák.

KRHOVÁ B – VIDČE B 0:3 (0:2)

Hosté vytěžili hodně ze skvělého úvodu. Už v 5. minutě dal vedoucí gól Olejník, v 11. minutě přidal druhou branku Vidče B Cáb. Po změně stran přidali hosté pojistku v 78. minutě Vaculíkem. Hosté byli po celý zápas fotbalovější, po zásluze si odvezli tři body. A jejich vítězství mohlo klidně být i vyšší.

JARCOVÁ – MIKULŮVKA 1:0 (1:0)

O osudu utkání rozhodla 17. minuta, ve které dal domácí Pavel Bártek branku z trestného kopu. Na těžkém terénu se s přibývajícím časem a sílícím deštěm už další branky neurodily.

KLADERUBY – HORNÍ BEČVA B 2:0 (0:0)

Domácí měli převahu v podstatě po celý zápas. Už v první půli si připravili několik šancí, ale ještě je nevyužili. Ve druhém poločase už to však přišlo. Po dvou standardních situacích se vždy hlavou prosadil Marek Pelc a zajistil domácím zasloužené tři body.

BYNINA – LOUČKA 4:2 (2:1)

Šlágr kola, který dost možná i rozhodne o postupujícím do III. třídy, zvládli o něco lépe domácí fotbalisté. Lépe však začali hosté, kteří šli v 5. minutě do vedení, když se trefil Borák – 0:1. Hned v 8. minutě však srovnal Ondřej Štěrba a před přestávkou ve 40. minutě dal druhý gól Byniny Macháček – 2:1.

Ve druhé půli nejprve domácí Stanislav Man dal z penalty na 3:1, pak taktéž z pokutového kopu snížil svým druhým gólem v zápase Borák na 3:2. Poslední slovo měl opět domácí Man, který pro změnu opět z penalty dával na konečných 4:2. Zápas dvou jasných lídrů tabulky tedy o něco lépe zvládli domácí fotbalisté a možná si tak i udělali rozhodující náskok v boji o postup do III. třídy.

Ve středu ve Valašském deníku: Prvňáčci ze ZŠ v Rožnově pod Radhoštěm

Tragická nehoda na trati, ilustrační foto.

Muž z Valašskomeziříčska zemřel pod koly rychlíku

Vlekaři už jsou na sezonu připravení

Počasí, které panovalo poslední dny, sice nenasvědčovalo zahájení lyžařské sezony, přípravy v lyžařských areálech ale nabírají na obrátkách. Vlekaři chtějí být na letošní zimu precizně připraveni.

Do pyžam a županů! Budoucí skláři slavnostně slíbili poctivé studium

FOTOGALERIE / Tradici učinili včera ve střední uměleckoprůmyslové škole sklářské ve Valašském Meziříčí zadost.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Nezabržděné auto skončilo v potoce

V korytě potoka v Ratiboři skončilo uplynulou sobotu auto šestačtyřicetiletého muže ze Vsetínska. Řidič svůj vůz Kia Ceed zaparkoval na silnici nad místním obchodem a odešel, aniž by jej pořádně zabrzdil.