Otázkou zůstává, proč bývalý divizní talent Petr Sovák hraje čtvrtou třídu. V Jablůnce stihli odehrát pouze první poločas.

OKRESNÍ PŘEBOR

PR. BEČVA – KRHOVÁ A 6:1 (4:1)

NEDOHRÁNO

Zápas byl v 70. minutě ukončen pro podmáčené hřiště a o jeho osudu rozhodne STK. Do fotbalových kronik se nezapíší tři branky Pečivy a jedna L. Křenka st., Kulišťáka a Kysučana. Za hosty skóroval R. Grygařík.

STŘÍTEŽ – DOL. BEČVA B 0:3 (0:1)

Dolnobečvanská rezerva se nenápadně v tabulce sune nahoru. Ve Stříteži vyhrála zcela zaslouženě. Do vedení ji poslal ve 20. minutě Kozák. V 70. minutě přidal druhou branku Vyvíjal a tečku za zápasem udělal v 83. minutě Krhůtek.

V.KARL.+KAROL. B – VSETÍN B 2:1 (1:0)

Na rozdíl od jiných zápasů v okolí se v Karolince hrálo. S fotbalovým ideálním počasím se to srovnávat nedalo ani náhodou. Hustý déšť, místy značné poryvy větru, ale hlavně vlezlá zima se vkrádala hráčům obou týmů pod dresy.

Domácí byli celý zápas výrazně lepší, nicméně výsledek tomu neodpovídá. V první půli se nádherně prosadil Tomáš Vrážel a domácí šli do šaten spokojeni. Ve druhé půli fauloval domácí brankář hostujícího hráče mimo své pokutové území a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil hostující brankář Sedlák.

Hra se na chvíli vyrovnala nebo lépe řečeno domácí se začali chvíli strachovat o vítězství. Klidu jim nepřidalo několik neproměněných vyložených šancí a dobrý výkon hostujícího brankáře. Vše nakonec rozhodl Vlastimil Pinkava, který dorazil míč do sítě po závaru před brankovou čárou hostů. Dohrávalo se již prakticky za tmy a hráči už jen očekávali závěrečný hvizd. Domácí potvrdili roli favorita, nicméně brankově to mohla být dle průběhu hry o hodně jasnější výhra.

HOŠŤÁLKOVÁ – KATEŘINICE B 1:2 (1:0)

V sousedském derby byli hosté šťastnější. Domácí se ujali vedení brankou do šatny. Ve 45. minutě se trefil Ivo Čentéš. Nástup do druhé půle patřil hostům a v 58. minutě vyrovnal Miroslav Kovaříček. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 78. minutě. O radost v hostujícím táboře se postaral Aleš Děckuláček. Zápasu by ale spíše slušela remíza.

LESKOVEC – HUSLENKY A 3:1 (2:0)

Na mokrém trávníku se hrál výborný fotbal a hosté poprvé v nové sezoně padli. O osudu zápasu rozhodly dvě slepené branky Pavla Hromady, který poslal Leskovec do vedení ve 42. a 43. minutě. Lídr tabulky sice krátce po obrátce dokázal snížit Karlem Křupalou, ale Leskovjan Karel Hromada byl proti. V 59. minutě vstřelil třetí branku a hosté již nedokázali odpovědět.

POLICE – LAČNOV 1:3 (1:1)

Fotbalisté Polic nenápadně ťukají na dveře čtvrté třídy. Zápas svou úrovní jasně dokazoval, proč se oba týmy motají u dna tabulky. Hosté vyhráli zaslouženě. Do vedení je poslal V 15. minutě Mainuš, když proměnil penaltu. Do přestávky krásnou střelou do šibenice vyrovnal Mikala. O osudu zápasu rozhodla v 70. minutě hrubka domácího brankáře. Ryza dával do prázdné branky. Ještě jednou kopali hosté penaltu, v 75. minutě se opět nemýlil Mainuš.

ÚSTÍ – LUŽNÁ 0:2 (0:1)

Domácí trápení pokračuje. Tentokrát si z Ústí zaslouženě vezou tři body Lužňané. Byli totiž v koncovce důraznější. První branku vstřelil ve 44. minutě chytrou dorážkou Jan Filgas. Domácí se ve druhém dějství snažili vyrovnat, ale koncovka jim nejde. Trest přišel v 72. minutě. Po dělovce Sívka bylo rozhodnuto – 0:2.

HUTISKO B – PODLESÍ B 4:1 (1:0)

Byla to bitva o čelo tabulky. Zvláště v prvním poločase se hrál vyrovnaný duel. Brankou do šatny otevřel skóre Adamec. Kanonýr dostal po přestávce chuť a během čtyř minut zkompletoval hattrick. Trefil se v 64. a 68. minutě. Mezitím pustil v 57. minutě ke slovu O. Baroše. Hosté korigovali v 80. minutě Biernátem.

JANOVÁ B – ZDĚCHOV 1:4 (1:3)

Zápas rozhodl exjanovský Potočný, autor dvou branek. Hosté se ujali vedení ve 13. minutě Ezechýlem. O minutu později po trestném kopu Mikulenčáka bylo vyrovnáno 1:1. Potom přišly chvíle Potočného, dvěma brankami strhl vedení na stranu Zděchova. V 90. minutě výsledek pečetil Matuška – 1:4.

VSETÍN C – RŮŽĎKA 0:3 (0:0)

Domácí drželi krok jen v prvním poločase. Potom přišla drtivá ofenzíva hostů a bylo rozhodnuto. Do černého se postupně trefili Románek, Neit a Slováček.

JABLŮNKA B – ŠTUDLOV 4:1

NEDOHRÁNO

V Jablůnce zápas skončil po prvním poločase. Vytrvalý déšť udělal z hřiště jedno velké jezero, a tak zápas byl po poločase ukončen. Domácí vedli 4:1, když dvě branky vstřelil Rott, po jedné přidali Biel a Martínek. Za hosty byl úspěšný Tvarůžek. O osudu zápasu rozhodne STK.

RATIBOŘ B – HUSLENKY B 3:2 (1:2)

Domácí rezerva se dostala do bleskového vedení, hned v 1. minutě přesně mířil Michal Děckuláček. O čtvrt hodiny později si domácí vstřelili vlastní branku, když se nastřelený míč odrazil od Děckuláčka za záda domácího gólmana – 1:1. Ve 25. minutě dokonale vyšachovaly Huslenky domácí obranu a bylo to 1:2 – do odkryté brány střílel Kocourek. Po změně stran se hra přelévala z jedné strany na druhou a ujala se až střela Žabčíka v 52. minutě – 2:2. V 87. minutě, když už to vypadalo, že zápas skončí spravedlivou remízou, tak z 25 metrů napřáhl obránce Daňa a domácí vedli 3:2. V 90. minutě mohli hosté po chybě domácí obrany vyrovnat, ale brankář Navrátil skvěle zasáhl. Naopak, ve druhé minutě nastavení mohla Ratiboř své vedení pojistit, ale nařízený pokutový kop za faul neproměnil Machálek.

STŘELNÁ – LHOTA U VS. B 4:2 (4:0)

V 15. minutě to bylo 3:0 – nebylo co dál řešit. Hosté si ještě leštili puky na trenýrkách a inkasovali čtvrtou branku. Ve druhém poločase sice Tomáš Šťastný dvěma trefami snížil, ale jinak – domácí si zápas užívali. Navíc neproměnili řadu dalších šancí. Dvakrát se do listiny střelců zapsal Josef Makyna, po jedné brance přidali Jan Drdák a Vojtěch Krajča.

KLADERUBY – BRANKY 1:7 (1:3)

Hosté byli po celý zápas lepším týmem a zaslouženě zvítězili. Dařila se jim střelba zdálky. Dvakrát se do černého zapsali Hadaš a Chocholatý. Po jedné brance přidali Pastorek, Juršťák a Novosad. Za domácí byl úspěšný Martin Škařupa.

JARCOVÁ – BYNINA ODLOŽENO

KRHOVÁ B – LOUČKA 2:6 (0:2)

Byl to zápas exdivizního hráče Petra Sováka. V zápase poslední třídy si dělal se soupeřem, co chtěl a nastřílel pět branek. Tu šestou přidal Čech. Domácí kontrovali za stavu 0:6 brankou Mužíka a potom přišel nejkrásnější okamžik zápasu. Domácí gólman Zdeněk Indrák lapil míč, vyhodil si jej před sebe a prošel celým hřištěm. Nahrávka Mužíkovi byla gólová – 2:6.

VEL. LHOTA – HOR. BEČVA B 2:3 (1:0)

Domácí v zápase dvakrát vedli, ale nevydrželi se silami. První branku vstřelil Vaculín, po přestávce vyrovnal Kantor. Ještě jednou šli domácí do vedení po trefě Bolfa. Poslední desetiminutovka patřila Hornobečvanům, kteří brankami Dobeše a Ondryáše strhli vítězství na svou stranu.

VIDČE B – MIKULŮVKA 8:0 (3:0)

Domácí si s chutí proti slabému soupeři zastříleli a málem se dočkali desítky. Třikrát se trefil Štůsek, po jedné brance přidali Vala, Kubiš, Martinát, Ondřej a Fryšara.

1. Loučka 6 6 0 0 27:9 18
2. Vidče B 6 4 0 2 21:11 12
3. Bynina 5 3 1 1 12:7 10
4. Branky 6 2 1 3 15:12 7
5. Jarcová 5 2 1 2 8:10 7
6. Horní Bečva B 6 2 1 3 14:17 7
7. Krhová B 6 2 1 3 11:17 7
8. Kladeruby 6 2 0 4 10:18 6