TESCOMA ZLÍN – SLAVIA PRAHA (0:0)

Český mistr tak vyšel před derby se Spartou podruhé v řadě gólově naprázdno, Valaši si naopak v boji o záchranu zvedli sebevědomí.

Jak který trenér bere zápas vážně, ukázaly základní sestavy. Zatímco zlínský trenér Ladislav Minář provedl oproti sobotnímu ligovému střetnutí s Teplicemi tři změny a na hřiště poslal po zranění kapitána Zbožínka, hostující kouč Karel Jarolím nechal na lavičce nebo doma hned sedm hráčů z jedenáctky, která prohrála v neděli v Olomouci.

„Nemáme takovou kvalitu, jako Slavia,“ vysvětloval Minář. „Pokud jde o nasazení a bojovnost, byl jsem s nimi spokojený. Od některých jsem ale čekal větší sebevědomí,“ řekl Jarolím.

Jeho družině také chvíli trvalo, než ji začaly ladit noty a na levé straně zle zatápěl obraně sešívaných agilní Trubila. Až v polovině úvodního dějství se připomněli hosté, Jandovu i Šventovu šanci ale bravurně zlikvidoval Kořínek. Na druhé straně se do výhodné pozice dostal Žůrek, jeho pokus ale postrádal razanci i přesnost.

Po změně stran se červenobílí do svého soupeře pořádně obuli, Belaid však třikrát během deseti minut pálil mimo tyče. Míč do sítě dopravil až Dostálek, podle asistenta Čecháčka už ale balon předtím opustil hřiště. Poté pokračoval festival zahozených šancí Pražanů, v největší selhal opět Belaid, který z pěti metrů vysoko přestřelil.

„Byli jsme blíže vítězství a jednu branku jsme vstřelit měli. V pohárové matematice je to ošidný výsledek, věřím ale, že na domácím hřišti potvrdíme roli favorita,“ pronesl Jarolím.

Závěr utkání se však hrál překvapivě v režii Tescomy a při Slavii stáli několikrát všichni svatí. Rýdelovu pumelici zlikvidoval Romanovs, který zneškodnil včasným vyběhnutím i sólo Lukšatíka.

„Chtěli jsme uhrát takový výsledek, abychom nejeli do Prahy na výlet, což se nám podařilo. Remizovat s mistrem není ostuda. Musím ale uznat, že soupeř si vytvořil více stoprocentních možností,“ uvedl zlínský kouč Minář.

Rozhodčí: Jílek – Čecháček, Lakomý. ŽK: Musil, Žůrek, Malcharek. Diváci: 2403.

Zlín: Kořínek – Malcharek, Kroča, Zbožínek, Čelůstka (78. Kroupa) – Musil (69. Lukaštík), Dostálek (62. Bača), Rýdel, Šmahaj, Trubila – Žůrek. Trenér: Ladislav Minář.

Slavia: Romanovs – Dřížďal, Hošek, Hubáček, Šiklič – Grajciar, Suchý, Belaid (79. Pekhart), Švento (65. Trapp) – Janda (46. M. Černý), Fořt. Trenér: Karel Jarolím.