Právě po tomto utkání nabraly věci v klubu až nečekaně rychlý spád a po chvilce bylo o odvolání trenéra Tůmy rozhodnuto. „Hned po zápase jsme narychlo svolali užší vedení klubu a rozhodli jsme se, že s trenérem Tůmu rozvážeme spolupráci,“ řekl sportovní manažer valašskomeziříč­ského klubu Petr Zahradníček.

Zahradníček: Jsme rádi za to, co pro nás udělal, ale prostě chyběly výsledky

Na vině jsou pochopitelně špatné výsledky týmu a s tím související postavení v tabulce divize E. Valašské Meziříčí v odehraných čtrnácti kolech jen třikrát vyhrálo a krčí se na 14. místě tabulky (třetí od konce). „Jsme moc rádi za to, co pro nás Víťa Tůma udělal a vážíme si jeho práce. Ale výsledky prostě bohužel nepřicházely. Přitom v kádru je zhruba pět až šest hráčů, kteří mají nejméně druholigové zkušenosti. Vedení se tedy rozhodlo takto,“ vysvětlil pozadí událostí v klubu Zahradníček.

Do nelehké situace se navíc přidali se svou troškou do mlýna i sponzoři klubu, kteří chtěli lepší výsledky. „I to sehrálo samozřejmě určitou roli. V dnešní době není lehké sehnat peníze na cokoliv, na sport nevyjímaje. Sponzoři se samozřejmě pídí po lepších výsledcích,“ připustil Zahradníček.

Bývalý ligový útočník Vítězslav Tůma přišel k mužstvu Valašského Meziříčí na konci jarní části.

V posledních dvou utkáních podzimní části tak povede mužstvo dosavadní hrající asistent Emil Nečas. „Emil mužstvo velmi dobře zná, především proto padla volba na něj. Bylo by super, kdybychom získali z posledních dvou utkání čtyři body,“ řekl manažer klubu.

O dalším osudu pozice kouče ve Valašském Meziříčí se rozhodne v nejbližších týdnech. „Chtěli bychom v této věci mít jasno zhruba do konce listopadu,“ dodal Zahradníček.