Slováček s Huslenek a Vrábel z Valašské Bystřice dali tři branky

OKRESNÍ PŘEBOR VSETÍN

KRHOVÁ – VAL. BYSTŘICE 3:5 (1:3)

Premiéra domácím v okresním přeboru pořádně zhořkla. Největší letní posila Libor Badošek sice snižovala na 1:2, ale zápas měla ve své moci Valašská Bystřice. Hattrickem se na úvod sezony blýskl Jakub Vrábel.

„Kluci si ještě bohužel mysleli, že hrají III. třídu. Byť je trenér Bayer nabádal, že na dvě kličky a otálení s míčem nebude čas, nakonec tomu tak bylo. Byť jsme nížili na 1:2, tak soupeř měl ještě před naší první brankou tři šance, jak odskočit. Valašská Bystřice vyhrála zaslouženě. Ukázala nám i lekci z produktivity a na branky se tolik nenadřela jako my. Každopádně z první porážky tragédii neděláme. Spadli jsme z hrušky dolů a je třeba se poučit do dalších zápasů," řekl po zápase asistent trenéra Krhové Jaroslav Pavlica.

BRANKY: 25. Badošek, 71. Radek Grygařík, 82. Mužík – 3. Majer, 15. Macháček, 35., 57. a 87. Vrábel.

BYNINA – JABLŮNKA 3:0 (2:0)

Jablůnka po sestupu z 1. B třídy přijela k prvnímu zápasu okresního přeboru bez elitních útočníků Horáka s Čumou a dopředu nebezpečná nebyla. Domácí nachystali překvapení do branky. Angažovaná brankářská jednička Petr Podmol bude ještě doléčovat zranění ruky, a tak na výpomoc dorazil z Valašského Meziříčí zkušený Ivo Petrnek.

„Chtěl bych poděkovat za vstřícnost vedení Valašského Meziříčí, s kterým máme v Bynině velmi dobré vztahy, že nám pomohlo ve svízelné situaci. Počítáme s Ivošem na dvě, tři kola, než bude Petr stoprocentně v pořádku," řekl k brankářské změně trenér a manažer Byniny David Kelnar. Domácí šli v jednoznačném zápase brzy do vedení, kdy po prostrčení Daniela Kelnara otevřel skóre Neuberger. Ještě do poločasu dorazil střelu od tyče Kutěj. Po přestávce se po nacvičeném rohu Neubergera prosadil Bartecký.

„Byla to jednoduchá záležitost. Hlavně v prvním poločase, kdy jsme dali dvě branky a měli hodně šancí, jsme se prezentovali útočným fotbalem dle mých představ," dodal k utkání David Kelnar.
BRANKY: 9. Neuberger, 29. Kutěj, 65. Bartecký.

HUSLENKY – VKK B 4:1 (2:0)

Hattrick Jaroslava Slováčka dal základ k vysoké výhře Huslenek. Ten dal hned v prvním kole zapomenout na odchod elitního střelce Zádilského do Halenkova „Nenastupovali jsme v ideální sestavě, ale tři dorostenci v sestavě podali velmi dobrý výkon. V prvním poločase nás soupeř přehrával, ale nám se podařilo dvakrát skórovat. Po přestávce nám šly brejky, z několika tutovek jsme dali další dvě branky a měli zápas pod kontrolou," řekl k utkání trenér Huslenek Petr Tydlačka.
BRANKY: 18. Brhlík, 30., 54. a 68. Slováček – 65. Mynarčík.

H. BEČVA- LHOTKA 4:0 (2:0)

Horní Bečva měla utkání se Lhotkou jasně pod kontrolou hned od jeho úvodu. Hosté byli neškodní a nepomohla jim ani chorvatská akvizice v záložní řadě – Mate Dučic. „Dali jsme dvě rychlé branky. Po přihrávce Dvorského se trefil kapitán Martin Ondruch a pak po pasu Michala Třeštíka, centru Jakuba Vašuta se hlavou prosadil samotný Dvorský. Po přestávce se kličkou na brankáře po uličce Hejného prosadil Vaníček. Poslední branku dal dorostence Adam Solanský. Dorostenci nám oživili hru, kdy jsme se ve druhém poločase na dvacet minut bohužel přizpůsobili nevýraznému výkonu Lhotky. Na levém obránci zahrál vynikající zápas další mladíček Lukáš Mužátko. Musím naše mladé hráče pochválit," řekl k utkání vedoucí mužstva Horní Bečvy Lukáš Roučka.

BRANKY: 4. Ondruch, 7. Dvorský, 68. Vaníček, 85. Solanský.

HALENKOV – STŘÍTEŽ 4:0 (4:0)

Halenkov rozhodl zápas se Stříteží již do poločasu. „S posilami Kašparem a Zádilským, kteří splnili očekávání, jsme předvedli hlavně v prvním poločase smrtící ofenzívu. Po zápase nám hosté říkali, že pod takovým tlakem dlouho nehráli a byli rádi, že nedostali více branek. To byl útok za útokem. Ve druhém poločase si naši kluci z toho dělali místy srandu a nezakončovali již tak přesně. Doufáme, že nám to tak půjde i nadále, ale je to přece jenom první kolo, tak uvidíme," řekl po utkání vedoucí mužstva Halenkova Josef Toman.
BRANKY: 5. a 33. Šulák, 20. Úlehla, 45. Machálek.

N. HROZENKOV – CHORYNĚ 2:0 (0:0)

Překvapení kola se zrodilo v Novém Hrozenkově. Domácí tam po zásluze přehráli favorizovanou Choryni. „I když jsem hráče upozorňoval před zápasem, že by nás Choryně mohla po její jasné jarní výhře tady u nás mírně podcenit, začali jsme zápas až s moc velkým respektem. Oni dali hned ve druhé minutě tyč a pak měli ještě jednu šanci. My jsme měli v prvním poločase jednu dobrou možnost ke vstřelení branky. Jinak to byl boj mezi šestnáctkami. Do vedení jsme šli po odraženém míči po rohu přesnou střelou k tyči. Když jsme dali druhou branku, tak nás to uklidnilo a vyhráli jsme zaslouženě. Mrzí mne, že za nepříznivého stavu se hráči Choryně uchylovali k velmi tvrdým zákrokům," dodal k utkání trenér Nového Hrozenkova Josef Vrážel.

BRANKY: 52. Mazáč, 75. Štuler.

POLIČNÁ – JARCOVÁ ODLOŽENO NA 5. 11. 2016

Tabulka

1. HORNÍ BEČVA 1 1 0 0 4:0 3 0 0
2. HALENKOV 1 1 0 0 4:0 3 0 0
3. HUSLENKY 1 1 0 0 4:1 3 0 0
4. BYNINA 1 1 0 0 3:0 3 0 0
5. VALAŠSKÁ BYSTŘICE 1 1 0 0 5:3 3 0 0
6. NOVÝ HROZENKOV 1 1 0 0 2:0 3 0 0
7. KRHOVÁ 1 0 0 1 3:5 0 0 0
8. CHORYNĚ 1 0 0 1 0:2 0 0 0
9. VKK B 1 0 0 1 1:4 0 0 0
10. JABLŮNKA 1 0 0 1 0:3 0 0 0
11. STŘÍTEŽ 1 0 0 1 0:4 0 0 0
12. LHOTKA N. B. 1 0 0 1 0:4 0 0 0