1. B TŘÍDA
JANOVÁ – LHOTA U VS. 3:4 (2:1)

Janová začala aktivně a jen se štěstím přežila hostující obrana šanci Mišuna. Skóre utkání otevřela Janová v 34. minutě, kdy si Fojtů vyměnil míč s Mišunem a následný střílený centr tečoval pod břevno Filgas – 1:0. O tři minuty později zakombinovali Urban s Michálkem a druhý jmenovaný srovnal na 1:1. Janová však ještě před odchodem do šaten udeřila. Akci Úlehly zakončil tvrdou střelou Fojtů a Navrátil neměl nejmenší šanci – 2:1. Hned ve 47. minutě dobře vyběhl proti Michálkovi Sedláček a hostující hráč z dobré pozice branku minul. V 65. minutě se na druhé straně zaskvěl Navrátil proti levačce Fojtů z přímého kopu. Hned o minutu později vytěžil ze standardní situace vyrovnání důrazný Bartoň – 2:2. Domácí inkasovaná branka vyburcovala k velkému tlaku, ale obětaví hráči Lhoty vykopávali z brankové čáry střely Mišuna a Úlehly, poté v jasné šanci minul Filgas. V 79. minutě se přece jen domácí dočkali odměny. Martin Zbranek vybojoval v hlavičkovém souboji míč pro Úlehlu a ten byl přesný – 3:2. V 84. minutě ukázal fotbalovou chytrost Juřica a z přímého kopu z dálky dokonale zaskočil Sedláčka – 3:3. V 86. minutě měl na kopačce rozhodnutí domácí kapitán Blažek, ale trefil pouze břevno za již překonaným Navrátilem. V 90. minutě přišel trest. Juřicův přímý kop po faulu Vyškovského rozhodl krásný zápas plný branek a šancí. BRANKY: 34. Filgas 1:0, 37. Michálek 1:1, 45. Fojtů 2:1, 66. Bartoň 2:2, 79. Úlehla 3:2, 84. Juřica 3:3, 90. Juřica 3:4.

H. LIDEČ – VKK B 1:0 (1:0)

Domácí Lideč se poprvé v sezoně radovala z plného bodového zisku. Na ten jí stačila jediná vydařená standardní situace z 18. minuty, kterou zakončil Jaroslav Skřipka – 1:0. Rezerva Karlovic těch bodů taky nemá na rozdávání, a tak nechtěla prohrát. Její hráči měli po celé utkání častěji míč na kopačkách, ale jen ztuha se probíjeli do brankových příležitostí. Když už se jim podařilo skórovat, tak jim hlavní rozhodčí neuznal regulérní zásah Píška. To neunesl jeho spoluhráč Pinkava a poroučel se za protesty do sprch.

BRANKA: 18. Jaroslav Skřipka 1:0.

JABLŮNKA – V. BYSTŘICE 1:1 (1:1)

Jablůnka začala jako domácí celek velkým náporem, ale Maleňák svou branku zavřel. V 6. minutě ho po střele Smilka zachránila tyč. O chvíli později po rohovém kopu zlikvidoval nebezpečnou hlavičku stejného hráče. Hosté se poprvé osmělili v 16. minutě, kdy už se z branky radoval Pohořelský, ale na brankové čáře zastoupil překonaného Vašíčka Smilek. Ve 32. minutě vychytal domácí brankář Martina Vanducha. V 35. minutě vystřelil z velké dálky Biel a překvapil špatně postaveného Maleňáka – 1:0. Do kabin na přestávku se šlo ale za vyrovnaného stavu, když se po tečované střele radoval Kremel – 1:1. Úvod druhého poločasu mohl pro domácí začít gólovým šokem. Střela Čunka se zastavila na tyči Vašíčkovy branky. Závěr patřil domácím. Maleňák si ale poradil nejen s přímými kopy Tomšíka, ale pomohlo mu i štěstí při uklouznutí Machaly a neproměněné šanci Čumy. Body se tak po zásluze dělily.

BRANKY: 35. Biel 1:0, 45. Kremel 1:1.

V. POLANKA – V. PŘÍKAZY 3:0 (2:0)

Jako první hrozili hosté ve 14. minutě, ale souhra Agafona s Fraňem k brance nevedla. O další vzruch se starali ze strany domácích Gergela a hostí Fraňo. Ve 27. minutě se přesně trefil z přímého kopu po faulu Ptáčka Petr Filgas – 1:0. Další přímý kop Trčky se do branky nevešel a neúspěšné sólo předvedl Gergela. V 36. minutě se k odraženému míči po nepřímém volném kopu dostal Plšek a bylo to 2:0. V 48. minutě už bylo zcela jasno, Chyboval totiž hostující brankář Valčík a Gergela zvyšoval na 3:0. Hosté mohli vsítit čestný úspěch po střele Fraňa, ale ta skončila na tyči. Neprosadil se ani Vaculka. Polanka mohla ještě zvýšit z kopaček velmi aktivního Gergely, ale ten již další branku podobně jako Řezníček nepřidal.

BRANKY: 27. Petr Filgas 1:0, 36. Plšek 2:0, 48. Gergela 3:0.

PODLESÍ – HOVĚZÍ 1:2 (0:2)

Podlesí marně hledá formu a v 17. minutě vstřelil úvodní branku rychlík Šrámek – 0:1. Ve 26. minutě trestal herní útlum domácích opět Šrámek – 0:2. Podlesí muselo po přestávce hrát aktivněji, ale blízko hattricku byl v 53. minutě Šrámek. Poté začalo dobývání branky Hovězí, ale trefil se až v 75. minutě Košut – 1:2. V 82. minutě mohl vyrovnat Petr Adámek, ale podtrhl celkovou mizérii. A to ještě v závěru byli k domácím shovívaví opět Šrámek a Kostka.

BRANKY: 17. Šrámek 0:1, 26. Šrámek 0:2, 75. Košut 1:2.

LIDEČKO – POLIČNÁ 3:6 (1:3)

Lidečko katastrofálním výkonem v defenzívě opět padlo a nenavázalo na výhru z minulého kola. Poličná zcela jasně ovládla první poločas. V 10. minutě Němec a v 17. Jasoněk potrestali ledabylost domácích zadáků. Ve 24. minutě se konečně po dlouhém střeleckém půstu trefil z dorážky kdysi obávaný střelec Kovačík – 1:2. Jenže to byla v prvním poločase labutí píseň Lidečka. V 33. minutě se podruhé z branky radoval Jasoněk – 1:3. Lidečko se po poločase hodně zlepšilo a zápas nabral jiné obrátky. I když za stavu 1:4 po brance Šobory to vypadalo na jednoznačnou záležitost, Kulíšek a Novosad udělali rázem z tohoto klání nebývalé drama. Závěr ale patřil opět Poličné. Ta v pohodě korunovala Žilinským a Ondřejem Markem svůj vydařený výkon. Poslední šestá branka v podání Marka byla potupou pro domácího brankáře Romana Hyžáka, který míč propustil za svá záda snad ze čtyřiceti metrů.

BRANKY: 10. Němec 0:1, 17. Jasoněk 0:2, 24. Kovačík 1:2, 33. Jasoněk 1:3, 55. Šobora 1:4, 61. Kulíšek 2:4, 69. Novosad 3:4, 75. Žilinský 3:5, 84. Šobora 3:6.

ZAŠOVÁ – CHORYNĚ 4:1 (1:0)

Těžký terén domácím hráčům vadil. Ti se v první půli dokázali prosadit pouze ve 27. minutě, kdy si na přesný centr na malém vápně počkal Šichtář – 1:0. Jinak to byl tvrdý boj, který hlavní rozhodčí netrestal ani v případě oplácení. Pod sprchy šel až ve 45. minutě domácí Bublík. Zašová poznala pocit z inkasované branky ve 47. minutě, kdy Hadaš nedosáhl na přetažený centr a Luboš Hadvičák dal velmi lacinou branku – 1:1. V 51. minutě se síly díky vyloučení hostujícího hráče vyrovnaly a zlomilo se také utkání ve prospěch Zašové. Po standardní situaci se prosadil důrazný Trtík – 2:1. V 61. minutě se po nedorozumění obrany trefil Bartošák – 3:1. Pak již to bylo jen o výši skóre. To dokončil v 77. minutě opět pěkně zrealizovaným protiútokem Petřek – 4:1.

BRANKY: 27. Šichtář 1:0, 47. Luboš Hadvičák 1:1, 51. Trtík 2:1, 61. Bartošák 3:1, 77. Petřek 4:1.

KELČ – ZBOROVICE 3:0 (3:0)

Pět kol, patnáct bodů a nula na kontě obdržených branek. To je dostatečná vizitka skvělé formy Jursíkových svěřenců. Domácí fotbalisté se nikam nehnali a čekali, co jejich kvalitní sok předvede. Tomu se v 17. minutě zranil první brankář a na výkonnosti jeho náhradníka bylo těžko k uhádnutí, zda je to hráč z pole a nebo opravdu ochránce svatyně. Gólový účet otevřel v 27. minutě přesnou střelou Kulich – 1:0. V 36. minutě po přesném centru Kulicha přiťukl Srkala míč Chrásteckému do ideální palebné pozice – 2:0. Ve 44. minutě předvedli akci na jeden dotek Jaroslav Machač s Pitrunem a na jejím konci byl Lukáš Machač – 3:0. I když ve druhém poločase se Kelč soustředila spíše na udržení již pátého čistého konta v řadě, měl Srkala dvě možnosti, jak poslat hosty domů s debaklem.

BRANKY: 27. Kulich 1:0, 36. Chrástecký 2:0, 44. Lukáš Machač 3:0.